Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

    Първоначално публикуван от I.Belyov Преглед на мнение
    ... на econ режим съм и зимата си е направо тегаво ... не духа топло.
    Ами прехвърли режима на автомат.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от I.Belyov Преглед на мнение
      При мен проблема е, че не духа достатъчно топло не е, както трябва да бъде на econ режим съм и зимата си е направо тегаво. От мото фое ме посъветваха да сменя термостата, направиха го но пак е същото не духа топло.
      Ако караш на къси разстояния, не може да загрее достатъчно двигателя да отвори втория кръг и да му доиде топлото. Стрелката до къде се вдига?
      O898595418 - Митко

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

        Искам да попитам при климатроника на Диско 2 има ли подгряващи свещи на антифриза или някакъв друг вид подгряване освен стандартното от загряването на антифриза от двигатлят. Че при -10 грдуса запалена кола на място около 15 мин. нищо не топли.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

          Пробвай как е в движение. В студа моя загрява за 4-500 метра на 2-ра (минавам край у-ще и детска градина!).
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

            Автоматик съм ,в движение трябва да карам над 2000 оборота за да загрее, ако е под тях духа марно

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

              Сутринта ми направи впечатление, че не духа топло климатроника. Стрелката за температурата беше малко над минимума, но би трябвало да духа топло. Духа хладно. Направих му самодиагностика и ми изписа FC 21,22. Нямах възможност да го загрея повече и не знам нормално ли е да духа хладно.
              L.R. Discovery 2 TD5
              Suzuki SV1000

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                Вчера сутринта забелязах, че под предната броня е капало антифриз. Смених единия маркуч до разширителния съд защото той ме съмняваше и долях течност. Питането ми е сама ли се обезвъшдушава системата ако е изтекло повече количество защото това което долях си седи в казанчето или още нещо трябва да се направи?
                L.R. Discovery 2 TD5
                Suzuki SV1000

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                  Вчера сутринта забелязах, че под предната броня е капало антифриз. Смених единия маркуч до разширителния съд защото той ме съмняваше и долях течност. Питането ми е сама ли се обезвъшдушава системата ако е изтекло повече количество защото това което долях си седи в казанчето или още нещо трябва да се направи?
                  Провери си за течове и охладителя на обратната нафта.За обезвъздушаване ... има пробка на "дебелия" маркуч.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                    Някой да каже къде се намира/т тръбичките за конденза от климатика ( погледнато отдолу ). Появи се миризма при включването на климатика въпреки че го подсушавам когато го изключвам.Имам съмнения че тръбичката за конденза е запушена,но не я видях като легнах.
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                      Помня, че съм я виждал да капе около стартера. Как го подсушаваш ?
                      L.R. Discovery 2 TD5
                      Suzuki SV1000

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                        Някой да каже къде се намира/т тръбичките за конденза от климатика ( погледнато отдолу ). Появи се миризма при включването на климатика въпреки че го подсушавам когато го изключвам.Имам съмнения че тръбичката за конденза е запушена,но не я видях като легнах.
                        На 1-цата тръбичките са две. Лягаш отдолу и там където камбаната на съединителя се куплира към двигателя гледаш на тунела от двете и страни има малки гумени маншони. Обикновенно се запушва там. Дърпаш ги и излизат. Почистваш добре и ги връщаш обратно. Предполагам и на Диско 2 е същото.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                          Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                          Някой да каже къде се намира/т тръбичките за конденза от климатика ( погледнато отдолу ). Появи се миризма при включването на климатика въпреки че го подсушавам когато го изключвам.Имам съмнения че тръбичката за конденза е запушена,но не я видях като легнах.
                          https://discoii.wordpress.com/2012/0...rcon-drainage/
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                            Колеги, защо компресорът на климатика ми започна работи постоянно? И при режим Еко и при ОФФ компресора си работи?
                            O898595418 - Митко

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X