Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Докарване на кола от Дания

Място
    София
    Публикации
    7,507
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

По подразбиране Докарване на кола от Дания

Някой има ли опит с купуване на кола от Дания и докарване на ход до БГ?
    Каква е процедурата с рег. номера и колко струва?
    Пътят е ясен...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Докарване на кола от Дания

Аз само за номерата мога да споделя една особеност.

Има два вида транзитни номера - седмични (бяло и жълто) и месечни (бяло и червено). Със седмичните мен не ме пуснаха в Хърватия и се наложи да давам подкуп за да ме пуснат през Сърбия. Въпреки че в германския КАТ бяха сигурни че стават седмичните номера и за извън ЕУ. Това беше преди две години.

Място
    София
    Публикации
    7,507
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на jja Преглед на публикациите
    ... Въпреки че в германския КАТ бяха сигурни че стават седмичните номера и за извън ЕУ...
    Питали сте за датските номера в германския КАТ или аз бъркам нещо?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    10

Ако ще регистрирате колата с датски номера няма да има такъв проблем. Обикновено се ползват транзитни за докарване на автомобили от чужбина тъй като се издават с много по-малко формалности.

Място
    София
    Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

В момента живея в Дания и ще споделя някои наблюдения относно автомобилния парк. Колите са ужасно скъпи и се делат на два типа адски трошки, които никой не поддържа, и много запазени коли. Не знам как стои въпроса с прехвърлането, но мога да попитам и да пиша пак, ако те интересува. Основен е момента дали при експорт можеш да си върнеш данъка, който вече е платен. Само за информация всяка кола която влезе в Дания се облага с 180% данък ( да правилна е цифрата ) до 14 дни след импорта. То за това са и толкова скъпи колите. Времето е ужасно влажно, за това по повечето коли има много ръжда. Без гледаните естествено.
    Още няколко подробности за пътя. Разстоянието е 2400 км. Копенхаген - София. Ако колата е от Копенхаген, на връщане се минава по един 30 км. мост, който струва 40 Евра в едната посока. Алтернатива е Ферибота, но той е много скъп. Разбирай че е с предварително купуване на билетите и не съм виждал билети под 120 Евро. А да - и Еврото не важи в това Кралство :-).
    Дано да съм ти полезен с информацията.
    Ако все пак си харесал кола и имаш мерак за покупка - пиши, мога да провера подробности които те интересуват.

Място
    Варна/Gävle България/Швеция
    Публикации
    784
    Точки (при гласуване)
    12

Мога да потвърдя мнението на колегата. Много датчани си регистрират колите в Швеция, защото е в пъти по-евтино /специално тези живущи близо до моста.../. В северна Швеция пътищата не се солят през зимата, което ще рече , че ръждите са по-малко , от колите карани в южна Швеция. Ако си загледал субару аутбак, мога да ти споделя , че цените са с минимум 2000 евро на горе от тези в Германия. Възможността да те лъжат за пробега на автомобила също съществува, но има начини да се провери на колко км е реално , поне в частност колите които първоначално са продадени в Швеция. За жалост честни търговци няма....Поздрави!

Място
    София
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на ivo_hristev Преглед на публикациите
    В момента живея в Дания и ще споделя някои наблюдения относно автомобилния парк... .
    Потвърждавам казаното от колегата и бих искал да добавя факта, че колите минават на преглед през 2 години, така че съществува абсурдната (според мен) некоректна практика за добутване на коли с възникнали сериозни проблеми близо до края на срока за преглед и продажбата им тогава.
    Успех!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Колега, харесал съм една кола в Aarhus. Не знам ти къде си, но дали ще можеш да помогнеш поне относно процедурата и цените? Долу горе колко са транзитните номера, трябва ли ми застраховка и т.н. как се процедира?

Място
    Бремерхафен - Германия
    Публикации
    892
    Точки (при гласуване)
    12

Малко отлежала е темата , около шест години само . Преди няколко месеца взехме един бус от там . По спомени регистрационната служба работеше до 13 часа . Номерата бяха около 100 евро , една лепенка като застраховката беше включена в цената . Важеха за една седмица . Не приемаха кредитни карти , но с немска дебитна стана . Може да си обмениш малко кеш предварително . Процедурата отне под час , колата се прибра на ход без проблеми .

Сходни теми

1. Купуване на мотор от Германия и докарване на ход до България?
    От balkanski във форум Стъргало (общи приказки)
    Отговори: 15
    Последно мнение: 17-08-13, 18:36
  2. Докарване на каравана от Амстердам до София - ?
    От badeff във форум Взаимопомощ, работа, проекти, споделени пътувания, превоз на товари
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-05-12, 11:47
  3. България - Дания
    От БИЖО БИЖЕВ във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 33
    Последно мнение: 08-05-12, 15:00
  4. Докарване на Wrangler X от Щатите
    От ixeos във форум JEEP
    Отговори: 5
    Последно мнение: 12-01-10, 19:45

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми