Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Докарване на кола от Дания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Докарване на кола от Дания

    Някой има ли опит с купуване на кола от Дания и докарване на ход до БГ?
    Каква е процедурата с рег. номера и колко струва?
    Пътят е ясен...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Докарване на кола от Дания

    Аз само за номерата мога да споделя една особеност.

    Има два вида транзитни номера - седмични (бяло и жълто) и месечни (бяло и червено). Със седмичните мен не ме пуснаха в Хърватия и се наложи да давам подкуп за да ме пуснат през Сърбия. Въпреки че в германския КАТ бяха сигурни че стават седмичните номера и за извън ЕУ. Това беше преди две години.

    Коментар


    • #3
      От: Докарване на кола от Дания

      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
      ... Въпреки че в германския КАТ бяха сигурни че стават седмичните номера и за извън ЕУ...
      Питали сте за датските номера в германския КАТ или аз бъркам нещо?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Докарване на кола от Дания

        Ако ще регистрирате колата с датски номера няма да има такъв проблем. Обикновено се ползват транзитни за докарване на автомобили от чужбина тъй като се издават с много по-малко формалности.

        Коментар


        • #5
          От: Докарване на кола от Дания

          В момента живея в Дания и ще споделя някои наблюдения относно автомобилния парк. Колите са ужасно скъпи и се делат на два типа адски трошки, които никой не поддържа, и много запазени коли. Не знам как стои въпроса с прехвърлането, но мога да попитам и да пиша пак, ако те интересува. Основен е момента дали при експорт можеш да си върнеш данъка, който вече е платен. Само за информация всяка кола която влезе в Дания се облага с 180% данък ( да правилна е цифрата ) до 14 дни след импорта. То за това са и толкова скъпи колите. Времето е ужасно влажно, за това по повечето коли има много ръжда. Без гледаните естествено.
          Още няколко подробности за пътя. Разстоянието е 2400 км. Копенхаген - София. Ако колата е от Копенхаген, на връщане се минава по един 30 км. мост, който струва 40 Евра в едната посока. Алтернатива е Ферибота, но той е много скъп. Разбирай че е с предварително купуване на билетите и не съм виждал билети под 120 Евро. А да - и Еврото не важи в това Кралство :-).
          Дано да съм ти полезен с информацията.
          Ако все пак си харесал кола и имаш мерак за покупка - пиши, мога да провера подробности които те интересуват.

          Коментар


          • #6
            От: Докарване на кола от Дания

            Мога да потвърдя мнението на колегата. Много датчани си регистрират колите в Швеция, защото е в пъти по-евтино /специално тези живущи близо до моста.../. В северна Швеция пътищата не се солят през зимата, което ще рече , че ръждите са по-малко , от колите карани в южна Швеция. Ако си загледал субару аутбак, мога да ти споделя , че цените са с минимум 2000 евро на горе от тези в Германия. Възможността да те лъжат за пробега на автомобила също съществува, но има начини да се провери на колко км е реално , поне в частност колите които първоначално са продадени в Швеция. За жалост честни търговци няма....Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Докарване на кола от Дания

              Първоначално публикуван от ivo_hristev Преглед на мнение
              В момента живея в Дания и ще споделя някои наблюдения относно автомобилния парк... .
              Потвърждавам казаното от колегата и бих искал да добавя факта, че колите минават на преглед през 2 години, така че съществува абсурдната (според мен) некоректна практика за добутване на коли с възникнали сериозни проблеми близо до края на срока за преглед и продажбата им тогава.
              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Докарване на кола от Дания

                Колега, харесал съм една кола в Aarhus. Не знам ти къде си, но дали ще можеш да помогнеш поне относно процедурата и цените? Долу горе колко са транзитните номера, трябва ли ми застраховка и т.н. как се процедира?

                Коментар


                • #9
                  От: Докарване на кола от Дания

                  Малко отлежала е темата , около шест години само . Преди няколко месеца взехме един бус от там . По спомени регистрационната служба работеше до 13 часа . Номерата бяха около 100 евро , една лепенка като застраховката беше включена в цената . Важеха за една седмица . Не приемаха кредитни карти , но с немска дебитна стана . Може да си обмениш малко кеш предварително . Процедурата отне под час , колата се прибра на ход без проблеми .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Докарване на кола от Дания

                    Здравей колега, и аз съм се насочил към Дания за бус и всяко инфо ще ми е от полза. Само да попитам до Бг ли се върна с датските номера или до Германия? От обявата за буса ми предлаган 15 евро на ден за номера със зелена карга т.е. ако искам за 3 дена примерна= 45 евро но не ми е ясно мога ли до Бг с тях.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Докарване на кола от Дания

                      Прибра се до Бг , при това напълно законно . Цената за номерата беше със включена застраховка - зелена карта .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Докарване на кола от Дания

                        Благодаря, септемри ще се ходи дотам.

                        Коментар


                        • #13
                          Колега, бусът е докаран за съжаление с платформа защото спече алтернатора и се скъса ремъка. Да те попитам какви документи се дават в кат за регистрация- аз имам фактура и още два листа, на единия пише че колата е за експорт, име на купувача,продавача и този който транспортира.Другия лист е от СКАТ и има информация за номерата и докога важи застраховката. Всички ли се дават в кат при регистрация?

                          Оп пропуснах- и талона го имам малък и голям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Докарване на кола от Дания

                            Прибави екотакса и гражданска отговорност , и си на регистрация .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X