Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам: Гриндер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам: Гриндер

    Гриндера е малко екзотична машина и по принцип не е от нещата, които "всеки трябва да има" в работилницата си.
    Ако, обаче се налага често (и сравнително прецизно) шлайфане на големи повърхнини гриндера е машината, която може да спести много главоболия. В интернет има клипчета, в които могат да се видят различни конструкции и много приложения, като едно от основните е изработката, оформянето и финиша на остриета за ножове.
    По отношение на конструкцията "базовият вариант" на гриндера като цяло има двигател, безконечна абразивна лента и работно колело (или плоскост). Освен тези основни неща може да има и допълнителни устройства, които помагат за по-лесна настройка на шкурката, по-бърза смяна на работното колело/плоскост и т.н.

    В темата ще покажа как направих моя гриндер. Ето как изглежда той:



    Тази машина (ако направим аналогия с автомобилите) може да бъде разглеждана като "базов модел". Конструкцията на моя гриндер позволява на по-късен етап да бъдат добавени допълнителни обтягащи или настройващи ролки, както и лесно да бъдат сменяни различни шлайфащи повърхнини.

    Ето първият тест, който направих с гриндера:

    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

  • #2
    От: Направи си сам: Гриндер

    Въпреки, че се постарах да съкратя "сценките", филмчето се получи дългичко - съответно донякъде досадно.
    Постарал съм се да обясня всичко и предполагам, че ще стане ясно на всеки, който има технически увлечения.
    Понеже това е втория гриндер, който правя нещата във филмчето могат да се приемат като път, който води към успеха. Разбира се за всеки етап може да има различни варианти на изпълнение.
    За тези, които само искат да гледат - приятно гледане, а за тези, които ще решат да направят свой гриндер - успех!
    (обръщам внимание, че субтитрите се пускат/спират от бутончето (сс) долу, вдясно на прозорчето на клипа)

    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • #3
      От: Направи си сам: Гриндер

      Ето първите опити за използване на "сдвоен гриндер".
      Трябва да кажа, че съм правил остриета с пила, с ъглошлайфа, на шмиргела и къде ли не още.
      Всички тези методи са времеемки и не до там точни. С гриндера нещата наистина ми харесват. Ръката ще трябва да привикне малко, но вече знам - това е начина

      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам: Гриндер

        Хубава машинка. Аз го знам като лентов шлайф.
        Даже имам един ръчен, за по-грубиянски работи!!

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам: Гриндер

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Хубава машинка. Аз го знам като лентов шлайф.
          Даже имам един ръчен, за по-грубиянски работи!!
          Предполагам, че някъде има по-точно обяснена разликата между лентовите шлайфове и гриндера, но ето някои, за които знам аз:
          1. Лентовия шлайф (обикновенно за дърво) движи шкурката с ниска скорост. Това е така, за да не пали дървото. Нормално гриндерите имат линейна скорост на шкурката над 20 m/s. Обикновенните лентови шлайфове са със скорост доста под 10 m/s. На този, който направих аз е около 13 m/s, което не е много добро постижение, но може и да се подобри
          2. При гриндера лентата е с голяма дължина. В случая стандартната е 2000 х 50 mm. Това й позволява да се охлажда, т.е. работната температура на детайла се покачва по-бавно, отколкото при работа с обикновен лентов шлайф или шмиргел.
          3. Не на последно място е възможността да се използват различни приставки за шлайфане. В случая е колело с диаметър 200 mm, но там може да се сложи и по-малко, например 20 mm, с което на практика могат да се моделират различни форми. Може и подобно на ръчния лентов шлайф да се сложи плоскост.

          Най-вероятно има и други неща, но всъщност като цяло си прав - това е една лента, която шлайфа. Демек - лентов шлайф
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам: Гриндер

            Ето няколко примера за употреба:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Grinder.jpg
Прегледи:1
Размер:588.1 КБ
ID:5467895
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам: Гриндер

              А с какво се лепи лентата, надеждно?

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам: Гриндер

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                А с какво се лепи лентата, надеждно?
                Някъде имаше тема с подобен въпрос.
                Преди време съм се мъчил да лепя и съм постигал успехи, но скоро намерих (поне) 2 фирми, които се занимават с форматиране и лепене на ленти. Колкото и да ви се струва невероятно лепенето май не струва почти нищо, защото по простите сметки, които си правя като съм пазарувал се плаща само цената на самата шкурка.
                Предполагам, че няма да се приема като реклама, а само като инфо и с цел да помогне на колеги - ползвал съм услугите на фирмите "Синя птица" и "Т-Блок".
                А иначе съм лепил със застъпване и с лепило "Момент" на Хенкел. Става здраво, но е малко врътня докато разрежеш шкурката на дължина, после да вземеш "клин" на 2-та края и после да ги залепиш абсолютно право...
                Лепил съм си за лентовия шлайф. Става, но не съм доволен от резултата.
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам: Гриндер

                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  Предполагам, че някъде има по-точно обяснена разликата между лентовите шлайфове и гриндера, но ето някои, за които знам аз:
                  1. Лентовия шлайф (обикновенно за дърво) движи шкурката с ниска скорост. Това е така, за да не пали дървото. Нормално гриндерите имат линейна скорост на шкурката над 20 m/s. Обикновенните лентови шлайфове са със скорост доста под 10 m/s. На този, който направих аз е около 13 m/s, което не е много добро постижение, но може и да се подобри
                  2. При гриндера лентата е с голяма дължина. В случая стандартната е 2000 х 50 mm. Това й позволява да се охлажда, т.е. работната температура на детайла се покачва по-бавно, отколкото при работа с обикновен лентов шлайф или шмиргел.
                  3. Не на последно място е възможността да се използват различни приставки за шлайфане. В случая е колело с диаметър 200 mm, но там може да се сложи и по-малко, например 20 mm, с което на практика могат да се моделират различни форми. Може и подобно на ръчния лентов шлайф да се сложи плоскост.

                  Най-вероятно има и други неща, но всъщност като цяло си прав - това е една лента, която шлайфа. Демек - лентов шлайф
                  Благодарско за споделеното!!
                  Моя, ръчния, си е дърводелски. Регулира се м/у 5 и 10м/с. Лентата е 75на 533мм. и при по дребна зърнистост става за грубо заточване.
                  За по-фино ползвам изрязани кръгове от шкурка за лентов шлайф с ширина 150мм на лентата. Зърнистост 400-600 качени на твърда шайба въртяща се на 3000об/м.
                  Излиза някъде към 23м/с скорост по периферията, ако не бъркам, че отдавна не съм смятал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направи си сам: Гриндер

                    Поздравления ! Много труд си вложил и е станало супер. И аз чат пат (когато ме налазят дяволите) правя по някоя друга ножка. За целта остриетата ги изпилвам и оформям на лентоф шлайв/шмиргел в едно. Отнема адцки много време. Доста често ползвам материал от лентови/механични ножовки, които са изключително твърди и "ядат" лентите много бързо, с пещ бирата е друга, ама тогава минаваме в дълбокото.
                    Както и да е, шкурки при нас лепят в един магазин за дърводелски инструменти и матеряли, лепенето не струва нищо, а напрактика изкарва вечно - никога не се къса на лепеното.
                    *Гледам си ползвал електродвигател от пералня, имам същия, достатъчна ли му е мощността ?
                    - от къде взе тея олемите с гуменото покритие ролко ?

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направи си сам: Гриндер

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      *Гледам си ползвал електродвигател от пералня, имам същия, достатъчна ли му е мощността ?
                      - от къде взе тея олемите с гуменото покритие ролко?
                      По начина, по който съм го направил (ролката на двигателя е с диаметър около 8 cm) нямам никакъв шанс да го спра. За това по-нататък си мисля да пробвам с по-голяма. Така ще се получи и по-голяма линейна скорост.
                      Големите колелета купих от едно магазинче в Младост 1А. Струват по 30 лева бройката, но си искат малко доработка.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направи си сам: Гриндер

                        Мерси

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направи си сам: Гриндер

                          Благодаря!
                          Поздравления за положения труд!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам: Гриндер

                            Малко понадобрях с работата по шлайфането.
                            Ето едно филмче - как се шлайфа един скос от - до за 8 минути.
                            След това острие шлайфах още няколко. Получиха се по-добре и по-бързо.

                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам: Гриндер

                              малко да посъживя темата
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5541615
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40.jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5541612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5541613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-29-038.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5541614

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X