Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам: Гриндер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Направи си сам: Гриндер

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Ако е за професионална употреба си заслужава.
    Като по-евтин вариант си мисля,за две водещи шайби с различен диаметър.
    Но там,смяната ще е играчка.За сега само чета,и гледам клипове.
    Има и баламско решение,навремето е нямало инвертори и всичко се е случвало по чисто механичен път.Решението е вариятор,като те са два вариянта,първият е със подвижен капак и работи със насрещно колело на което подвижната шайба се натиска от пружина и работи със един ремък.Вторият е за два ремъка със подвижна средна част.Работи със два стационарни вала,като варияторът(трета точка) е закрепен на рамо което се движи посредством винт.Варияторът е закрепен така,че шайбата му да сключва ъгъл около 120гр спрямо другите две шайби.При раздвижване на винта,ремъците(два абсолютно еднакви) местят плаващата шайба в ляво или дясно,вследствие на което единият потъва а другият излиза,опъването става със удължаване на рамото на което се крепи варияторът.Изключително проста и надежна конструкция,това от снимката е на комбайн Нива и осигурява обороти на вентилатора за обдухване на зърното от 450 до 1000об/мин.На по-новите комбайни е същият,но се управлява със моторче за чистачки от кабината.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #32
      От: Направи си сам: Гриндер

      Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
      Ами трябва си честотен регулатор(инвертор), а той струва едни пари и той.
      Или мотор(колекторен) от пералня и една платка за регулиране на оборотите. Така си направих стругчето за дърво. Мотор и платка си поръчах от един човек от русе (цената беше 130лв) за мотор с платка с регулиране и реверс. Та варианти има много
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #33
        От: Направи си сам: Гриндер

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Тъй като съм леко на вие с токовете, да попитам. Този мотор монофазен ли е и ако да от къде да си набавя честотен инвертор? Нещо там ако има важни подробности, катоватове, ампери...........?
        Инвертора ми е с монофазен вход и трифазен изход. Самия мотор е трифазен. Желателно е инвертора да е с не по-малка мощност в KW от мотора, който ще управлява.
        Има и глезотийки като плавен старт и динамична спирачка.
        Последно редактирано от ulf; 12-10-18, 14:41.

        Коментар


        • #34
          От: Направи си сам: Гриндер

          Благодаря. Да разбирам, че с 220 волта пускаш трифазен мотор и плавно му управляваш оборотите? Колко струва това нящо и от къде се купува?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Направи си сам: Гриндер

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Благодаря. Да разбирам, че с 220 волта пускаш трифазен мотор и плавно му управляваш оборотите? Колко струва това нящо и от къде се купува?
            Аз лично не знам,но цената няма да ти хареса,впрочем не са чак толкова скъпи,виж във викиват.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Направи си сам: Гриндер

              Точно така. Захранваш трифазен мотор с 220 волта и може да му регулираш оборотите. Аз съм с Delta VFD015EL21A (1,5 KW). Взех го преди време за около 400 лв, но има и по-евтини китайчета които също са читави. Магазина от който го купих вече не работи ;(
              В базар.бг гледам някаква фирма има добри цени, но не знам колко са читави. https://bazar.bg/obiava-8116768/ches...-2-2-4-7-5-kvt
              Последно редактирано от ulf; 12-10-18, 19:16.

              Коментар


              • #37
                От: Направи си сам: Гриндер

                А защо китайските са толкова ефтини някой има ли идея?
                Гледам в и-бей за 50-60 паунда монофазен 1.5 киловата
                Чак се чудя дали да не рискувам
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #38
                  От: Направи си сам: Гриндер

                  Идеята ми за гриндер,започва да се заформя.
                  В общи линии,трябва да стане нещо такова.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:file.jpg
Прегледи:1
Размер:248.6 КБ
ID:5800178
                  Това като идея за конструкция,но няма да е точно така,че имам доста забележки.
                  1-Обтяжната ролка ще я сваля максимално надолу,за да постигна по голям контакт на лентата с двигателната ролка.
                  2-Обтягането ще е или с пружина,или с амортисьор.
                  3-Ще трябва и плочка зад работещата част на лентата.
                  4-Трябва и някаква стойка пред работната част на лентата.
                  Спрях се на тази конструкция,защото ми се вижда лесна за изработка.
                  Ролките ще ги изработи стругар,всичко останало трябва да свърша с електрожен,шлайф и дрелка.
                  Приемам всякакви съвети и критики.
                  пп:А руснаците какви ги правят,шапка им свалям.
                  Последно редактирано от georgipetkov64; 12-10-18, 21:22.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #39
                    От: Направи си сам: Гриндер

                    Бат Гоше това нещо с каква скорост на лентата ще да е.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Направи си сам: Гриндер

                      Стана грешка.

                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #41
                        От: Направи си сам: Гриндер

                        За сега не съм решил,но мисля нещо по-малка.

                        http://knivesbg.com/forum/viewtopic....411&start=1695
                        През живота си не съм чел толкова.
                        пп:А ти докъде докара проекта?
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 12-10-18, 21:56.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #42
                          От: Направи си сам: Гриндер

                          Благодаря за разясненията.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Направи си сам: Гриндер

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            А защо китайските са толкова ефтини някой има ли идея?
                            Гледам в и-бей за 50-60 паунда монофазен 1.5 киловата
                            Чак се чудя дали да не рискувам
                            Мисля, че всички са китайчета с разлика в качеството на изпълнението Ако има кой да ти го донесе без да минаваш митница-мисля, че си заслужава.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Направи си сам: Гриндер

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Идеята ми за гриндер,започва да се заформя.
                              В общи линии,трябва да стане нещо такова.
                              [ATTACH=CONFIG]970773[/ATTACH]
                              Това като идея за конструкция,но няма да е точно така,че имам доста забележки.
                              1-Обтяжната ролка ще я сваля максимално надолу,за да постигна по голям контакт на лентата с двигателната ролка.
                              2-Обтягането ще е или с пружина,или с амортисьор.
                              3-Ще трябва и плочка зад работещата част на лентата.
                              4-Трябва и някаква стойка пред работната част на лентата.
                              Спрях се на тази конструкция,защото ми се вижда лесна за изработка.
                              Ролките ще ги изработи стругар,всичко останало трябва да свърша с електрожен,шлайф и дрелка.
                              Приемам всякакви съвети и критики.
                              пп:А руснаците какви ги правят,шапка им свалям.
                              При изработката на моя крадох идеи от ей тоя чертеж
                              1. Масовите ленти са 2000х5 см и ако свалиш много надолу обтяжната ролка мисля, че двете работни ролки ще отидат много напред и е предпоставка за вибрации.
                              2. И пружина и амортисьор вършат работа - стига добре да опъват лентата. Ако не е изпъната като хората - много играе и не е ок.
                              3.Плочката след известна употреба/нагряване се деформира леко и затова може да и лепнеш полиран теракот или гранит отпред.
                              4.Стойката/работната плоча е хубаво да е идеално гладка.

                              Обтяжната ролка трябва да е буренце за да държи лентата в центъра и да не бяга. картинка
                              Предвиди си и опция да коригираш ъгъла на обтяжната ролка. картинка

                              Успех.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Направи си сам: Гриндер

                                Първоначално публикуван от ulf Преглед на мнение
                                Мисля, че всички са китайчета с разлика в качеството на изпълнението Ако има кой да ти го донесе без да минаваш митница-мисля, че си заслужава.
                                Донася го габко от Англия срещу 2.20лв/кг и няма митници щото идва от ЕС
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X