Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

    Току-що гледах един форестър 2.5 турбо за 14000лв /обявата е от петък/ - повози ме по Цариградско с пълна газ и после като му казах, че ще гледам още една-две коли, видимо се ядоса и вика "няма друго такова, това е единственото!"... Тия сигурно си мислят, че като те повозят едно кръгче и веднага вадиш парите. да не съм някой 19 годишен, дето за пръв път се качва на бърза кола...
    Много съм скептичен към коли от търговци, но все пак реших да проуча офертата... Какви са евентуалните "подводни камъни" при този модел /слаби места по ходовата част/... Колата имаше доста захабен външен вид, салонът беше запазен. Не усетих странни шумове.

    Понеже имам колебания дали турбо-удоволствието няма да ми излезе прекалено скъпо, има ли някой преки впечатления с колко е по-висок разхода на 2.5ХТ спрямо масовия 2.0Х - градско и "магистрално 120-140км/ч"?

    Очевадното като разход е двойният данък, но сигурно има и други... Който има собствени впечатления от модела, моля да сподели!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Влез в Субару форума, чети и питай! Колегите са отзивчиви. Аз не мога да помогна щото карам дизела

    Коментар


    • #3
      От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

      знам го субару форума, ама там са малко на принципа "това е най-великата кола и няма забележки"
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

        Съединител+маховик над 2000лв
        Ако вибрира осезаемо при пипане на съединител,значи е тръгнал.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

          Много близък приятел има и форестер и трибека. Форестер 2.0 Х без турбо хем харчи хем не върви.

          Ако се напънеш малко за трибека ще останеш очарован.
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            знам го субару форума, ама там са малко на принципа "това е най-великата кола и няма забележки"
            Не си прав! Колегите са много интелигентни и няма да те подведат. Дори някой чоже да я е гледал лолата

            Коментар


            • #7
              От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Съединител+маховик над 2000лв
              Ако вибрира осезаемо при пипане на съединител,значи е тръгнал.
              Не го чета много осърдно субару форума, но все пак съм останал с впечатлението за препоръчване на автоматични скорости пред честите и скъпи смени на съединители.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                Точно с този вариант на Субару трябва много да се внимава - ако четеш и в Субару-форума един колега се наигра лошо именно с такова, уж поддържано - спомена за сериозна цифра само за връщането му в сток вид - дали не беше 4-5-6к. лв. .....
                Ако не си решил да правиш бегачка, мисля, че 3.0 атмосферен Аутбек ще е доста по спокойния, приятен и евтин избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                  Това което на мен ми е направило впечатление е , че салоните им и след 300-400к к.м изглеждат доста свежо, явно качеството на материалите които се влагат е на ниво. ТАка че ако външно е захабена, най - вероятно километрите и са доста.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                    Ето я систематизираната Таблица за разход на горивото от Субару - форума: https://docs.google.com/spreadsheet/...Wc&hl=en#gid=3
                    Двигателят, който търсиш е EJ25T. Има го разхода само на бензин. Автоматикът определено е по-добрия вариант, заради скъпия съединител. Ето и ТТ данни: http://avtomarket.bg/guide/details.php?id=9868

                    Коментар


                    • #11
                      От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                      пропуснал съм да отбележа, че гледам само автоматици - в момента продавам джипка с ръчни скорости в отлично състояние основно за да взема автомат...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                        За градско и двата ще имат сходен разход, който няма да е под 12-13-14/100 и нагоре според случая. За извънградско - за скорости до 120 км/ч и двете дават разход около 9/100. Абсолютния минимум на 2.0 автоматик на равен път с 90 км/ч е 7/100. При 140-150 отиваме на 10-11 и за двата модела. Като цяло разхода е сходен, с мааалко повече при 2.5ХТ. Но над 120 с 2.0 автоматик не е особено ефективно, защото 4-та скорост е много дълга, и на изкачвания сваля на 3-та, от което разхода започва да скача сериозно. 2.5ХТ има малко повече мощност да изкара на 4-та, но отново разхода се покачва. Като цяло си лапат двигателите. 2.0 автоматик, Бургас-София-Бургас, с 120-130-140 по магистралата, ми е давал около 9-9.5/100. При по-динамично каране на 2.5ХТ е трудно да се падне под 10/100 извънградско ... Не знам дали е заради 4-те скорости, но при спускане, ако не се кара на ръчен режим дава значителен разход, двигателя не работи в режим на моторна спирачка. При ръчна смяна може да се постигне нулев разход при спускане все пак. И оттам - ако се кара по път с изкачвания и спускания, разхода е с 1-1.5л над този при каране по равно.
                        Последно редактирано от Tihomir(imageo); 02-04-13, 10:18.
                        Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                          Значи в моя случай въобще да не гледам 2.0 мотора - с лодката сигурно ще крета на 3-та степен на АСК... Понеже с лодката карам бавно 90-120кмч... със Санта Фе-то /2.7 5ск/ съм падал на 3-та при изкачване... За сравнение на същия участък пасата държи на 6-та /100кмч = 2000об/ и само на най-стръмното или ако някой ме забави, включвам 5-та... СФ-то даваше 13/100, пасата - 7/100
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            Много близък приятел има и форестер и трибека. Форестер 2.0 Х без турбо хем харчи хем не върви.

                            Ако се напънеш малко за трибека ще останеш очарован.
                            И според мен 2.0 (150 и няколко коня) на Форестър не върви кой знае колко. За жена става, но не и за теглене на лодка.
                            Ако говорим за първото поколение на Трибека - аз въобще не съм очарован и не става дума за дизайна, който на мен не ми харесва, но това е въпрос на вкус. Качеството в салона е...

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Това което на мен ми е направило впечатление е , че салоните им и след 300-400к к.м изглеждат доста свежо, явно качеството на материалите които се влагат е на ниво. ТАка че ако външно е захабена, най - вероятно километрите и са доста.
                            Не съм на същото мнение. Типично за японските, пластмасите са качествени и не скърцат, но покритието им е от салфетки... Нараняват се много лесно.

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Значи в моя случай въобще да не гледам 2.0 мотора - с лодката сигурно ще крета на 3-та степен на АСК... Понеже с лодката карам бавно 90-120кмч... със Санта Фе-то /2.7 5ск/ съм падал на 3-та при изкачване... За сравнение на същия участък пасата държи на 6-та /100кмч = 2000об/ и само на най-стръмното или ако някой ме забави, включвам 5-та... СФ-то даваше 13/100, пасата - 7/100
                            При тези резултати с Пасата, не виждам защо търсиш Субару?...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                              Имам Форестър 2.0 ХТ. Върви доста добре, но не съм дърпал нищо и не мога да взема отношение по този въпрос. Това което мога да споделя е че на ХТ частите са доста по-скъпи от обикновенните /понякога в пъти/. Много зависи как е карана и поддържана, лошото е че тези коли не си ги купуват баби за да ходят на пикник събота и неделя и се карат с доста големи обувки. Що се отнася до салона, направен е с материали, които не би трябвало да пропускат вода - нямам наблюдения, моя е кожен.
                              SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                              УАЗ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X