Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

    Здравей колега,

    преди 2 години за малко карах 2.5 ХТ с ръчни скорости - проблеми които излязоха при мен беше съединителя - общо взето на 40 000 се сменя /това е при малко душманско каране/. Разхода градско /София/ не падаше под 12, междуградско около 8-9.

    В момента карам Трибека 2011 год., разход градско около 16-17 при спокойно каране, с ръчкане - около 20. Междуградското е около 10-12, под 10 трудно мога да я сваля.
    Това което много ме дразни е постоянното тропане някъде на нещо. То не бяха тампони, биалетки, в момента се е раздрънкала рейката. Всички тампони са сменени преди около 30 000 км, сега пак са тръгнали. Коментарите на майсторите са - "ми те тампоните са едни за Импреса, Легаси, Форестър и Трибека, и защото Трибеката е най-тежка ги къса бързо....". Става въпрос за кола на 88000 км, купена нова от Субару Мотърс, още гаранционна.

    Ако мога нещо друго да помога - насреща съм.

    Поздрави!

    Коментар


    • #17
      От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

      Адмирации за откровения пост!
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #18
        От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

        Първоначално публикуван от georgesl Преглед на мнение
        Здравей колега,

        преди 2 години за малко карах 2.5 ХТ с ръчни скорости - проблеми които излязоха при мен беше съединителя - общо взето на 40 000 се сменя /това е при малко душманско каране/. Разхода градско /София/ не падаше под 12, междуградско около 8-9.

        В момента карам Трибека 2011 год., разход градско около 16-17 при спокойно каране, с ръчкане - около 20. Междуградското е около 10-12, под 10 трудно мога да я сваля.
        Това което много ме дразни е постоянното тропане някъде на нещо. То не бяха тампони, биалетки, в момента се е раздрънкала рейката. Всички тампони са сменени преди около 30 000 км, сега пак са тръгнали. Коментарите на майсторите са - "ми те тампоните са едни за Импреса, Легаси, Форестър и Трибека, и защото Трибеката е най-тежка ги къса бързо....". Става въпрос за кола на 88000 км, купена нова от Субару Мотърс, още гаранционна.

        Ако мога нещо друго да помога - насреща съм.

        Поздрави!
        Е ужас....как да не псуваш до където има автомобилопроизводител!Кой каквото ще да говори,все по-боклучиви и еднодневни коли се произвеждат,това е...конфекция...даже респект от името на легендарни марки вече не съществува и не е показател за здравина и дълговечност!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Е ужас....как да не псуваш до където има автомобилопроизводител!Кой каквото ще да говори,все по-боклучиви и еднодневни коли се произвеждат,това е...конфекция...даже респект от името на легендарни марки вече не съществува и не е показател за здравина и дълговечност!
          Какво се учудваш? Практиката с доживотния лизинг (нова кола на 3-7г.) ще се прилага все повече и на все повече места, където условията го позволяват.

          Коментар


          • #20
            От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Е ужас....как да не псуваш до където има автомобилопроизводител!Кой каквото ще да говори,все по-боклучиви и еднодневни коли се произвеждат,това е...конфекция...даже респект от името на легендарни марки вече не съществува и не е показател за здравина и дълговечност!
            Настъпваш ме по мазола.
            Зат'ва вече няма да си купя чисто нова кола. Дразнещо е да изтърсиш една торба пари за кола и да установиш, че фабрични фпластмасите клопат и скърцат по-зле от 25 годишниото ми чероки. За качеството на материялите да не говорим. Т"ва ако има как и носачите ще правят от пластмаса. Минат се 50 000 км, смесено каране и волана + скоростния лост се протърка. А след 2-3 години мластмасите, особено в студено време скърцат като гатер-банциг.
            - За антикорозионна обработка няма да коментрирам, щото туко виж Мегана изгние, докато пиша.
            - Гаранциите са най-голяма уловка. Уж гаранция, пък за смяна на масло търсят 5 пъти повече отколкото в най-скъпчийския сервиз в нашия град. А горивото не го слагам в сметката. И разни други изключително дразнещи неща.
            Е имаХ мечта да си взема ЧИСТО нова кола, отдавня я сбъднах, но винаги ще съжелявам, че се прекарах така. По-добре нещо на 30 000, върнато от лизинг на 1-2 година на 30%, че и повече по-ниска цена, отколкото от магазина.

            Поздрави !
            п.п. Става пъпрос за Рено Меган 1.5Dci, закупен през 2004г, лично от мен. Отдавна го продадох, но огурчението ще остане за цял живот.

            Коментар


            • #21
              От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Настъпваш ме по мазола.
              Зат'ва вече няма да си купя чисто нова кола. Дразнещо е да изтърсиш една торба пари за кола и да установиш, че фабрични фпластмасите клопат и скърцат по-зле от 25 годишниото ми чероки. За качеството на материялите да не говорим. Т"ва ако има как и носачите ще правят от пластмаса. Минат се 50 000 км, смесено каране и волана + скоростния лост се протърка. А след 2-3 години мластмасите, особено в студено време скърцат като гатер-банциг.
              - За антикорозионна обработка няма да коментрирам, щото туко виж Мегана изгние, докато пиша.
              - Гаранциите са най-голяма уловка. Уж гаранция, пък за смяна на масло търсят 5 пъти повече отколкото в най-скъпчийския сервиз в нашия град. А горивото не го слагам в сметката. И разни други изключително дразнещи неща.
              Е имаХ мечта да си взема ЧИСТО нова кола, отдавня я сбъднах, но винаги ще съжелявам, че се прекарах така. По-добре нещо на 30 000, върнато от лизинг на 1-2 година на 30%, че и повече по-ниска цена, отколкото от магазина.

              Поздрави !
              п.п. Става пъпрос за Рено Меган 1.5Dci, закупен през 2004г, лично от мен. Отдавна го продадох, но огурчението ще остане за цял живот.
              Не се кахъри толкова!Поне си опитал,видял си и си си взел поука,т.е научил си нещо,което не би повярвал,ако ти разправя друг..това не е малко!Опита от първа ръка е най-ценния учител.Жив и здрав и дано още много железа на колела да те радват
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                Мдааа, днес видях мотора /Н6 3.6л./ на една Трибека "долу" - изтропал - колата купена нова от Субару Моторс БГ, на 100 000км.!
                Е, проблемът е дошъл не от марката, а от т.нар. "гаранционно ослужване - смяна" на маслото - не е било пипано, само с добавка - след прочистване, пада нагара от старото и воала - чисто нов изтропал мотор, при това малко след изтичане на гаранцията....
                Не знам по света как е, но от БГ нова кола не бих си взел /ако имам някога такава възможност/...
                Иначе хубава кола, салона запазен, естествено предимно твърда пластмаса, но не поддаваше скърцащо при натиск; кожен салон - запазен, само шофьорската седалка леееко нацепила, но на общия фон изпъната кожа, изпъкваше дразнещо....

                За Форестър 2.5ХТ не вярвам на разход 12 градско, освен в сферата на легендите - реално ми се въртят едни 15-17-20+, извън - 10-ката е на 90, с темпомат, при това в посока София-Бургас.....

                Интересното е, че при Аутбек 3.0л. ламбда корекцията е до ок. 2500 оборота, след което отпада и съответно разхода спира да е "добър"...., някой да знае защо!?

                Коментар


                • #23
                  От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                  Хм, точно на тая Трибека по гаранция и сменяха на два пъти амортисьор, а и задния диф май ремонтираха, та едва ли са "икономисали" от масло....
                  А кожата Чефо верно я поддържа без компромис.
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #24
                    От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                    2007-а взех нов форестър 2,0 атмосферен, 158 коня, базов модел. Карам го всеки ден. До момента освен масла и филтри съм сменил: НИЩО! Колега от субару форума ме попита къде си обслужвам форито и като му отвърнах "никъде" се втрещи. Поне за мен е страхотно удоволствие и сбъдната мечта да си купя нов автомобил и до момента не съжалявам въобще /нагледал съм се на доста бангии втора ръка преди това/. Мисля, че ускорението си му е добро /9,7 сек. но за ръчка де/. 2,5ХТ и аз мисля, че няма как да е само 12 градско, това е голям дзвер - все пак динамиката му е 6,0 сек. за ръчката и 7,1 за автомата. И да добавя - нищо не ми тропа и скърца с изключение на захващането на щората на багажника. Не е уместно и сравнението на мегана със субаруто /опит с мегани имам колкото щеш - служебните ни са мегани/. Трибеките май наистина дават проблеми с окачване и рейки. 3,0 двигателя харчи, но не ускорява толкова добре, за разлика от 2,5ХТ - който си харчи, но и върви като самолет. На 2,5 ХТ са му леко слабички спирачките за тази динамика. Като, че ли най-здрави са форитата до 2008-а, също и импрезите до 2008-а и легаситата 1 и 2.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                      Коментарите на майсторите са - "ми те тампоните са едни за Импреса, Легаси, Форестър и Трибека, и защото Трибеката е най-тежка ги къса бързо....". Става въпрос за кола на 88000 км, купена нова от Субару Мотърс, още гаранционна.
                      Ако това са ти го казали "майсторите" от Субару Мотърс , е напълно ясно защо никой не си кара колата при тях след като и изтече гаранцията. Те слагат части не каквито трябва , а каквото имат. Тампоните са различни за всички модели на Субару, а даже има разлика и на един модел но различна година на производство, защото и диаметъра на стабилизиращата щанга е различен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                        Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                        Ако това са ти го казали "майсторите" от Субару Мотърс , е напълно ясно защо никой не си кара колата при тях след като и изтече гаранцията. Те слагат части не каквито трябва , а каквото имат. Тампоните са различни за всички модели на Субару, а даже има разлика и на един модел но различна година на производство, защото и диаметъра на стабилизиращата щанга е различен.
                        За съжаление не бяха те, а друг сервиз, препоръчан ми като читав за субару. Според субару мотърс е нормално колата да скърца....... Няка смисъл да коментирам....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                          Напротив, има смисъл да коментираш! Всеки трябва да си доказва името постоянно и е добре да се знае кога някой /в случая автосервиз/ спира да го прави - в крайна сметка ще помогнеш да си харчим парите там, където си заслужава! :-)
                          Толкова повече, ще е интересно и какви омайни разкази са ти били предоставени от тези сервизи...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                            Първоначално публикуван от ф-008 Преглед на мнение
                            ... Не е уместно и сравнението на мегана със субаруто /опит с мегани имам колкото щеш - служебните ни са мегани ...
                            - в никакъв слуай не сравнявам Субаро с Рено , просто изказах мнение за чисто нов автомобил. Никой не може да ме убеди, че кола произведена през 2013г. ще издържи повече във всеки един аспект от кола произведена през 1985-1994, пък ако ще е Лендкрузър 200 .
                            Просто производителите се "усетиха", че колата трябва да издържи максимум гаранционния срок, след това на вторични

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                              аз пък имам добри спомени от Меган комби 1.9дти купен нов 2001г, чипосан и каран както аз си знам - нисък разход /6/100 градско, 5.5 на магистрала/, никакви проблеми с окачването или с каквото и да било. Ремонтирал съм 3 неща за 100 000км - кормилна рейка /рециклиране за 300лв/, една ролка свиреше /на нея пишеше Koito-Japan/ и един лагер на главина, който се оказа здрав в крайна сметка
                              Наистина не може да се сравнява със субару, защото струваше 20 000лв + ДДС /данъчен кредит/...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                От: Subaru Forester 2.5XT /турбо/ 2006

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                аз пък имам добри спомени от Меган комби 1.9дти купен нов 2001г, чипосан и каран както аз си знам - нисък разход /6/100 градско, 5.5 на магистрала/, никакви проблеми с окачването или с каквото и да било. Ремонтирал съм 3 неща за 100 000км - кормилна рейка /рециклиране за 300лв/, една ролка свиреше /на нея пишеше Koito-Japan/ и един лагер на главина, който се оказа здрав в крайна сметка
                                Наистина не може да се сравнява със субару, защото струваше 20 000лв + ДДС /данъчен кредит/...
                                Зае.. ги и Рено.Правеха коли като хората миналия век!Ама пустите японци да вземат да направят дефектна ролка,та да потроши убавата кола..тц,тц..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X