Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

    Днес сутринта седнах да карам Битъла на жена ми и ЕДНА ПО ЕДНА почнаха да изчезват разни ел. вериги - първо забелязах вентилатора на парното, след това изчезнаха мигачи ( аварийните работят ), нагревател на задното стъкло, късите ( габаритите и присветването работят ), накрая и чистачките ( сутринта работеха ).
    Колата е с нов акумулатор, пали без проблем. Откачих акумулатора за няколко минути - без ефект.
    Бушоните ги проверих, пък и те са различни за всяка от липсващите вериги.
    Ако е лоша маса , поне в досегашния ми опит с други коли, сякаш не изчезва изведнъж тока.
    На домашния комп имам някакви ел. схеми, ама от работата не мога да ги открия пак.
    Дали е електротехнически проблем ( лоша връзка , реле, бушон) или нещо софтуерно ?
    Помагайте , че в този дъжд не става без чистачки и парно, пък без мигачи съвсем.

  • #2
    От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

    Провери си бушоните,най-добре е колата да се закачи на диагностика ваг-ком и ще си каже болката.Предполагам,че е проблем с маса или прекъснат кабел,може и нещо да е намокрено!

    Коментар


    • #3
      От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

      Не би трябвало да са бушони, щото са различни. А и ги проверих първи.
      По-скоро ако някой даде линк към ел.схема , да търся къде е общото на липсващите токове.
      Преди време бях попаднал на статии за проблеми с едно реле - 109, ама не си спомням какво точно управлява то.
      Последно редактирано от ивайло; 27-03-13, 10:40.

      Коментар


      • #4
        От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

        Провери под волана има едно реле,мисля беше №377 .Пак ти казвам,че е по-добре да я закачиш на диагностика,веднага ще покаже проблема,вместо да разглобиш половината кола!
        Кага и как се появи проблема,имаше ли някаква интервенция по колата?

        Коментар


        • #5
          От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

          Да де , ама до диагностиката трябва да карам без мигачи и чистачки, а пък и струва пари. Ако мога да го оправя сам го предпочитам.
          Не , никаква интервенция - снощи всичко беше ОК, сутринта - не. Отивам да видя релето.

          Коментар


          • #6
            От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

            Я преслушай напрежението. Ако е над 15 волта - ела пак да си говорим.

            Коментар


            • #7
              От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

              Първоначално публикуван от repijouns Преглед на мнение
              ... да се закачи на диагностика ваг-ком и ще си каже болката.Предполагам,че е проблем с маса или прекъснат кабел,може и нещо да е намокрено!
              А и какво точно ще каже диагностиката - дали само '' лоша маса '' примерно или '' лоша маса между кабел Х и панел У'', щото ако е първото не е от голяма полза - пак трябва да ровя.

              Коментар


              • #8
                От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

                Виж сега ,от доста време се занимавам с диагностика на VAG-групата и затова ти го казвам.Да ще покаже точно къде е проблема!Проверете зареждането.
                При напрежение над 15в. не се наблюдават проблемите ,описвани от Ивайло.

                Коментар


                • #9
                  От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

                  14.3 V !
                  A интерфейса за 40 лева от склад66 дали ще ми върши работа, че от известно време се каня да си купя и ако ДА , май сега е момента.

                  Коментар


                  • #10
                    От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

                    Само искам да се отчета с решаването - оказа се т.нар. клеморед на контактния ключ, и се оказа типичен проблем за голф- фамилията.

                    Коментар


                    • #11
                      От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

                      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                      клеморед на контактния ключ ... типичен проблем за голф- фамилията.
                      А пък аз си мислех, че тия проблеми ги имат само ладите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: NEW BEETLE - ел. проблем някакъв

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        А пък аз си мислех, че тия проблеми ги имат само ладите.
                        От едно времещните що годе здвави ФВ почти нищо не е останало вече ...за съжаление.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X