Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самураите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самураите?

    Здравейте,
    Изчетох всичко писано за супермотото, но моят отговор не беше в темите. Мисля, че ще търся готова конфигурация на СуперМото. Тук ще се радвам да сравнявате само японските машини (просто така съм облъчен от малък). Спрял съм се на Honda, Suzuki, Yamaha. Кубатура, мисля около 400-450сс, понеже си мисля, че след C R1000,R6, GSX-R750SRAD, 250 кубиков супермото може да ми е слабичък. Последните два мотора ги карах сравнително добре на задна (самоук съм), при това от 1-ва скорост .... та до 4-та (там свършваше на Бояна правата). Карал съм над 10години пистови мотори, и с изключение на това, че са ме из/блъсквали няколко пъти "заспали" по улиците шофьори, нямам произшествия. Отказах пистовите машини, защото настилката, дупките и културата на бг шофЕрите не позволява да се насладиш на такава машина (предимно в градски условия - София). Разказвам всичко това, с надеждата да вникнете най-точно в типажа ми и нуждите за които ми е мотора.

    Сега накратко:
    - бюджет 7к+ лв (до 10к)
    -възраст на на екземпляра 0-3 годинки
    - кубатура 400-450 ( за по-малката 250 споделете как ще е)
    - да е с удължен интервал на обслужване (не на 45 моточаса)
    - да е здрав и лек
    - ползване до работа и обратно (2х15км) + fun
    - изпълнения предимно каране на предна и задна гума (стънта не ме радва вече)
    - условия за съхранение (гараж - топъл)
    Ще се радвам да им сравним кг, поддръжката, динамиката, спирачките и най-вече комфорта. Като че ли за WR-aчетох най-малко, докато за CRF и DRZ има повече инфо. Разбира се, ако ви идват и др модели на ум, споделянето за тях...
    Благодаря предварително на всички.

  • #2
    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

    Колега адмирации за написаното от теб и за старанието ти, защото това наистина е много важно, като повечето колеги прости си пускат въпроса и до там Сега накратко, защото нямам много време. Бюджета ти е добър и ще можеш да намериш подходящия мотор. Тук много хора ще ти напишат, че ДРЗ-та е точния мотор за теб, но аз все още се колебая, предвид твоя опит и машините които си карал. Това обаче има обратен ефект, ако вземеш CRF или WR, които са в пъти по-силни и агресивни, стават за стънт-мънт и прочие, но не са с удължен интервал на обслужване, както ДРЗ-та. Искаш да е здрав и лек,тук пак ДРЗ-та изпъква. Иначе ми идва на акъла да разгледаш и КТМ ЛЦ4 660-690, които пък са по-тежки от посочените вече машини. Преди да стана и да ти пиша отново ще ти кажа, че в световния шампионат карат най-много CRF-и, но там пък е друга бирата.... Айде чао засега
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

      CRF и WR супермото могат ли да се регистрират?

      Коментар


      • #4
        От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

        DRZ-то ако помня добре е с права (т.е. не обърната) предница. Повечето хора си го обичат доста обаче и съм уверен, че има защо. WR, CRF-X преработени за супермото... мисля, че ще са прекалено дръгливи за пътя - всеки сам си решава. Ще трябва да смениш числото на зъбите на пиньоните за да стават добре и пак ще ти идват къси скоростите. Aprilia SXV също е вариант, но там интервалите на обслужване са сравнително кратки. Имаше няколко отзива във форума - точно в раздел супермото - можеш да ги огледаш.

        // Както всяко ендуро няма причина да не можеш да си караш CRF-X-а или WR-a на пътя! Трябва ти само регистрационен номер. Друг е въпроса дали ще искаш...

        Коментар


        • #5
          От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

          На условието за удължен интервал за обслужване май отговарят само дрз 400 и ктм 690, но пък на другото условие за фън повече отговаря ктм 690 ... ако го нямаше условието само японски марки, оранжевия щеше да е правилния избор. Може би трябва да пробваш такъв мотор, току виж ти харесал.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #6
            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

            Отново се опитвате да се подпъхвате с намеци за КТМ-и.
            Човека си го е казал,категорично -Японски.
            Има Хонди и Ямахи из Европейските сайтове-"Ум да ти зайде"!
            Могат да се регистрират и са си направени точно за "простотийки" !
            Скоро разглеждах в Немското мобиле имаше една невероятна Ямаха с всички екстри ама беше 5000 евро.

            Коментар


            • #7
              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Отново се опитвате да се подпъхвате с намеци за КТМ-и.
              Човека си го е казал,категорично -Японски.
              Има Хонди и Ямахи из Европейските сайтове-"Ум да ти зайде"!
              Могат да се регистрират и са си направени точно за "простотийки" !
              Скоро разглеждах в Немското мобиле имаше една невероятна Ямаха с всички екстри ама беше 5000 евро.
              Съгласен съм Джартов във всяка една пусната тема убеждават хората да си купуват КТМ-и. Човека си е споменал , че иска Японец обаче не ние ще го убеждаваме КТМ да си купи.
              Извинявам се , че се отклоних малко , но то писва. Иначе колега бюджета ти е добър и евала за 10 годишния стаж. Според мен правилния мотор за теб е WR или CRF-X.
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • #8
                От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                Мисля, че CRF-X не подлежи на регистрация за движение по пътната мрежа.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                  Подлежи,R-модела не подлежи,но и там има вариант,купува се HM,който е R модела без стартер,но пък със сменен магнет и тоци,аз карам такъв в момента 2002 год,по-новите може би вече да имат и стартер,но това определено е по рейсинг варианта от X-модела,ако се гони агресия,това е мотора.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                    Х модела има фар, но няма къси и дълги светлини, няма преден габарит и няма стоп светлина.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                      Как така да няма,всичко си има,явно инфото нещо не ви е вярно..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                        Добре, де... ако оставим на страна проблема с регистрацията, не се ли получава така, че за ВР или ЦРФ от 0 до 3 годинки + разходите за преработка от ендуро в супермото, да трябва да се плати бая солидна сума? Общо ми се виждат повече от 10000

                        Коментар


                        • #13
                          От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                          За това ще се търси готово супермото,ама никой не е казал,че трябва да е точно такъв,мотори бол,трябва да поразгледа хубаво колегата,сумата която може да задели на куп му дава предимството да вземе запазен мотор,което си е голям + и реално няма да набива едно известно време някакви фрапиращи суми,ама да подръжката на тия машини не е,кой знае колко по-малко от на кросовите варианти,така че няма да е евтино в никакъв случай.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                            Първоначално публикуван от qnis Преглед на мнение
                            Как така да няма,всичко си има,явно инфото нещо не ви е вярно..
                            Имам го в гаража си и от Бултрако така ми казаха. И аз съм виждал регистрирани, дори R модела, но не е законно.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                              Ако чак толкова не държиш на годината виж какво предлагат италиянците без да се ровя първите видяни http://www.moto.it/moto-usate/yamaha...ml?msg=4469912 , http://www.moto.it/moto-usate/yamaha...ml?msg=4443820 , http://www.moto.it/moto-usate/yamaha...ml?msg=4422197 колкото до регистрацията мисля , че црф-х и вр нямат проблеми с регистрацията.
                              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X