Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самураите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

    Свали си по един мануал за моторите,които си харесал и почваш да четеш от А до Я,иначе за всеки мотор е много-относително,кога ще го отвориш за ревизия,може и след 10 часа да ти се разхлопа двигателя,може и след 200,но при црф и вр обслужването е по 5,ако не и повече от 690ката със сигурност,така че за градски мотор тя ти е варианта,а ти тая хонда кво си мислиш,че ще и осетиш 5 кила разлика в града(нз,може,аз не бих ги отбелязал),а и 5кг доста трудно се сфалят от мотор...да не кажа невъзможно,щом е за градско...
    Последно редактирано от qnis; 07-04-13, 23:26.

    Коментар


    • #47
      Скъпо - скъпо, колко да е скъпо? Колко пари е едно обслужване (масло+филтър например ... не знам друго сменя ли се при смяна на маслото) за Хондата и колко е за КТМ-а?
      Това с Manual-a е добро решение, ще потърся из форума за Honda CRF450X, Yamaha WR450F, Suzuki DRZ400 и KTM690 да видим какво ще излезне...ама голямо четене ще падне!

      Коментар


      • #48
        От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

        Евала на колегата Jam, отделил е време и го е написал максимално точно Имам един познат, които след ДРЗ-та се качи на 690-ка и когато го караше, все ми говореше, че до тогава все едно не е карал супермото, че ДРЗ-та бил много слаб и т.н. За съжаление не съм имал възможност да яхна тази машина и затова нямам собствено мнение Истината е, че японските машини нямат равни на себе си, но стане ли въпрос за супермото, то там силите се изравняват, защото КТМ-а за разлика от повечето мотори се развива в тази област
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #49
          Колега Jam,
          Много ти благодаря за мнението, не го бях видял от телефона! Чак сега обърнах внимание. С две думи искам Супермото, но:
          1. При японските машини 95% от обявите са чист крос и едва 5% са едндуро, които могат да се регистрират, което е моето изискване. Супермото от гореописаните (Honda, Yamaha, Suzuki май отпадна) дори няма в нета. Та, от тези 5% няма нито един по-нов мотор, да кажем след 2010г. Масово се продават 2005-2007 (2008г) и то предимно внос от USA.
          2. Сега вече се заглеждам и по KTM-a. Не е толкова красив, но пък щом казвате че е функционален и на ниво, зни заслужава внимание. Казваш 400сс не върви, така ли?! Предлагаш да заложа на големия събрат... 690?! Тогава май трябва да посетя Еди Мото Център (нали бил представител на марката) да видя няма ли някой върнат на 2-3 години... Ти коя модификация конкретно ме съветваш да търся KTM 690 SMC-R? И тази тръбна конструкция на рамката ми идва нещо много олд фешън. Предполагам пълно щастие няма...обаче джантите ми харесват повече от тези със спиците. Дали са Marchesini Forged или...?

          Въпрос:
          Как и на каква диета може да се подложии КТМ-а? Откъде би могло да се спестят кг.? Генерацията, с каква трябва да се смени (марки, модели, цени, от кого/къде се поръчват)? Имаш ли инфо колко кг е оригиналната генерация и колко е тежи новата?
          Благодаря предварително на всички за отговорите.
          Последно редактирано от icemaan; 08-04-13, 01:44.

          Коментар


          • #50
            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

            Най-накрая се разбра че на една и съща цена в единия случаи получаваш ши*ан, грозен, гаден, отвратителен КТМ който отговаря на всички изисквания, а в другия възздрава, хубава, уникална, неземна хонда/ямаха в която трябва да се влагат ли влагат пари за да стане това което се иска от нея.

            Между 690 SMR и Supermoto, SMR-а е по-дивия мотор, по-близък до моторите по пистите. А и сравнително лесно се преобразява в други форми. Най-лесно се свалят килограми от заглушителя. Заедно с това и досадното греене изчезва. Можеш да избираш между Акрапович, ФМФ, Уингс и още доста марки. За цени и визия порови в интернет с кой ти харесва най-много. Някой са малко по-дългички и стърчат грозничко. От другаде може да свалиш килограми от акумулатора, на Shorai не знам предлагат ли за този модел акумулаторче, но и цената там е соленичка. А и след пистовите мотори за какво сваляне на килограми говориш? Така или иначе тези мотори ще ти се струват като велосипеди.

            Helik КТМ май точно в супермотото не са такава сила каквато са в ендурото и ендурокроса (а не след дълго и в мотокроса може би). Просто КТМ се развива като цяло въобще като фирма. Имат много и разнообразни модели за почти всеки вкус. За жалост в България манталитета е различен и всеки се инати и си знае неговото. Въобще Европейските фирми са се раздвижили доста повече отколкото Японците. Щом в САЩ обръщат внимание на Априлия, Триумф и Мото Гуци, значи фирмите предлагат интересни мотори и концепции който за момента от Япония не могат да ни покажат в някой класове. (Визирам приключенско-туристическия сегмент например)

            За КТМа проблемите мисля че са само в първата модификация 08 година. След това ги изчистват, а тези новите вече съвсем са си добре поне според писания по американските форуми.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #51
              Гледах в нета за КТМ 690 и ми излизат различни модели. Бихте ли обяснили какви са моделите и каква е разликата между тях и това ли са им актуалните снимки на моделите 2011-2012-2013г.?
              Благодаря предварително.
              ПП. Този на първата снимка е меко казано грозен (да не се обиди някой). Май този ще да е SMR-a.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1365375943.476786.jpg
Прегледи:1
Размер:39.1 КБ
ID:5469283
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1365375961.851095.jpg
Прегледи:1
Размер:8.3 КБ
ID:5469284
              Последно редактирано от icemaan; 08-04-13, 01:47.

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                Най-накрая се разбра, че на една и съща цена в единия случаи получаваш ши*ан, грозен, гаден, отвратителен КТМ който отговаря на всички изисквания, а в другия възздрава, хубава, уникална, неземна хонда/ямаха в която трябва да се влагат ли влагат пари за да стане това което се иска от нея....
                Колега, благодарности за отговора... Работата е на зле след като по това време още гледам мотори и чета за тях... Истината е, че Хондата ме грабна като цялостна концепция, но ако не намеря такъв от HM (какво точно правят тези момчета от италианската фирма HM?!), който да е направен ма Супермото, бална ми майка... От друга страна КТМ е напълно готова машина, но ако е онзи грозник от първото фото, направо ще го забравя. И без това с тази тръбн рмка не ми допадат много-много. Обаче, обслужването на тези от 2012г., по официални данни е на 10'000км (!!!). Ще признаеш, че е впечатлително. Та сега гледам КТМ-к и HM Honda CRF450X Motard (в Италия), пък да видим.
                ПП. Някой знае ли как се случват нещата при покупка на мотор от Италия, документи, отчисляв ли се там (както е с колите в Германия примерно) и т.н.
                Благодаря.

                Коментар


                • #53
                  От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5469286
                  Аз понеже съм пристрастен залагам на това.
                  смяна на маслото е на 1000 км. Тежи 113,5 сух. 570 куб. см.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #54
                    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                    Колега,един съвет и от мен-ако си взимаш мотор за града,то си вземи ЗАВОДСКО супермото.Остави ги тези глупости за преправяне на ендура/кросови,в супермото.Получаваш само ендуро/крос със 17-ки капли,като спирачки и окачване не може да се приближи и на 50% от това което ще ти предложи заводското супермото.И аз съм фен на японските машини,но..........истината е че не предлагат нищо в този сегмент.Сузуки ДРЗ е много добър мотор,но..........тежичък спрямо килограми/мощност,и съм на 100% сигурен че този мотор не е за теб,ще ти е слаб,имайки предвид машините които си карал(до преди 2 години и аз карах пистови мотори,след това съм имал и ДРЗ,само че за ендуро,там е добре,обаче в града,повярвай ми-ще ти е слаб,още повече че супермото вариянта е S модела.А той е 41-42 коня мисля че беше,и чуствително,по-невървящ от Е модела(49 к.с.)ЦРФ е добър мотор,но..........за крос,няма да обяснявам повече за него-по нагоре колегите са ти казали за него.За ВР-добър,но за ендуро,супермотото е друга бира.Още помня как от моя цбр 929,се качих на заводско супермото-Хусаберг някакъв,мисля че беше 650,ами с това нещо се издивява в града,фън фактора е на макс и слязох от него с усмивка на дете идиотче,невярващ колко ''кеф''бях получил от това супермото.Така че,както разбирам,разполагаш с бюджет,разгледай мотори,които,оригинално-заводски са пригодени за супермото.Другото е ''бошлаф'' работа!
                    Последно редактирано от ivo929; 08-04-13, 08:18. Причина: допълване
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                      Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                      Скъпо - скъпо, колко да е скъпо? Колко пари е едно обслужване (масло+филтър например ... не знам друго сменя ли се при смяна на маслото) за Хондата и колко е за КТМ-а?
                      Това с Manual-a е добро решение, ще потърся из форума за Honda CRF450X, Yamaha WR450F, Suzuki DRZ400 и KTM690 да видим какво ще излезне...ама голямо четене ще падне!
                      Според мануала на хонда или поне този на 250 Х заедно с маслата на двигателя се сменят и течностите в предните амортисьори /коловете/ и бутало и сегменти. Масла сменям на 5 резервоара или на 35-40 литра бензин, но още не съм отварял главата.
                      Знам, че двигателите на КТМ тези с работен обем под 530 см3 също са с много малък ресурс, но такива са всички съвременни ендуро и кросови концепции за двигатели.
                      Логично е да се търси по-голям обем. И мотоциклета не тежи докато не ти се наложи да го вдигнеш няколко пъти един след друг.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Според мануала на Хонда ... с маслата на двигателя се сменят и течностите в предните амортисьори ... и бутало и сегменти. Масла сменям на 5 резервоара или на 35-40 литра бензин, но още не съм отварял главата.
                        Първо благодаря колега за отговорите! Най-накрая някой да напише реални неща, с които да добия представа за същността на обслужването.

                        Имам няколко допълнителни въпроса (дано нямаш против):
                        1. Коя година ти е мотора?
                        2. Колко ти струват маслата + течностите за амортисьорите?
                        3. При теб маслото на ДВГ-то и на скоростите отделно ли е?
                        4. Излиза че на 500км (или на 1000км) трябва да сменяш бутало, така ли е или бъркам?!
                        5. При смяна на бутало и сегменти, има ли нещо по-добро от оригинала, което може да се заложи в цилиндъра (марки, модели)? С какво е по-добро, дава по-дълъг експлоатационен период, износването е по-малко, мощността нараства и т.н.?
                        6. Клапаните проблем и ли са, и кога се обслужват/проверяват/сменят?
                        7. Колко ти харчи 250-ката в града, (ако изобщо го караш градско де)?

                        Благодаря предварително.
                        Последно редактирано от icemaan; 08-04-13, 08:55.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                          1. 2007
                          2. 10w40 синтетика общо около 2,5 литра + филтър 10-тина лв. За обслужването на 2-та предни + заден амортисьор платих около 220-240 лв. саом 1 път до сега.
                          3. Да отделно са, но са с едно и също масло 10w40 и се сменят заедно.
                          4. Така пише в шибания мануал, но до сега не съм отварял двг. От смяна до смяна нивото на маслото пада малко, но не ми се налага още да доливам. Не съм и пипал и клапани, че пали от раз.
                          5. Да имам КТМ 525 ХС купен от мен нов 2009 г. и оригиналното бутало го замених с Визеко със същото сгъстяване, двигателя стана по-шумен, но по рязък, все едно, че съм променял настройки на карбуратора. Мотора стана по-експлозивен, и за сега държи поне двойно повече часове спрямо оригиналното без да е изгубил мощност. Добри работи говорят и за Про-екс, а за цилиндър с по-голям работен обем-Атена.
                          6. На хондата както писах не съм и докоснал клапани, на КТМ-а смених 3 комплекта смукателни и един изпускателни, 5 бр. кобилици, не помня от кои колко и разпределителен вал. А освен това верига, биела и лагери на колянов вал без да е належаща смяната просто заради навъртане на моточасове.
                          7. В град не карам, само ендуро с 8 литра минавам 120- 150 км.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                            Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                            Колега Jam,
                            2. Сега вече се заглеждам и по KTM-a. Не е толкова красив, но пък щом казвате че е функционален и на ниво, зни заслужава внимание. Казваш 400сс не върви, така ли?! Предлагаш да заложа на големия събрат... 690?! Тогава май трябва да посетя Еди Мото Център (нали бил представител на марката) да видя няма ли някой върнат на 2-3 години... Ти коя модификация конкретно ме съветваш да търся KTM 690 SMC-R? И тази тръбна конструкция на рамката ми идва нещо много олд фешън. Предполагам пълно щастие няма...обаче джантите ми харесват повече от тези със спиците. Дали са Marchesini Forged или...?

                            Въпрос:
                            Как и на каква диета може да се подложии КТМ-а? Откъде би могло да се спестят кг.? Генерацията, с каква трябва да се смени (марки, модели, цени, от кого/къде се поръчват)? Имаш ли инфо колко кг е оригиналната генерация и колко е тежи новата?
                            Благодаря предварително на всички за отговорите.
                            Мотор за каране ли ще го взимаш или да пречи пред кафето?
                            НИКОЙ не си купува супермото защото е красиво и мацките си падат по него.
                            Не виждам как SMC то е грозно по накакъв начин ама карай. Ако имаш парички гледай да е с по новия двигател с реални 690cc.
                            Джанти карай с стомани със спици че алуминиевите са до първата дупка, като на пистовите.
                            За диета: Гугъл. Има доста теми по въпроса със снимки и подробна информация кое колко е тежало. (но НАМА да усетиш разликата)
                            Хубава лека титаниева генерация, върви с програма за инжекциона :2.000лв+ Akrapovic

                            Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                            Гледах в нета за КТМ 690 и ми излизат различни модели. Бихте ли обяснили какви са моделите и каква е разликата между тях и това ли са им актуалните снимки на моделите 2011-2012-2013г.?
                            Както ти казах разликата е в стойката. SMCто на втората снимка е с по равна седалка, позволява ти да се преместиш много напред в завой!
                            На SMRa (грозния) е по ниска, и не можеш да се местиш толко напред заради по големия резервоар.

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            .. залагам на това..
                            И аз!
                            Части пак бол през КТМски дилъри.
                            Наблягам пак на частите че не ми се седи по месец два да чакам нещо засукано от щатите.

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            1. 2007
                            5. Да имам КТМ 525 ХС купен от мен нов 2009 г. и оригиналното бутало го замених с Визеко със същото сгъстяване, двигателя стана по-шумен, но по рязък, все едно, че съм променял настройки на карбуратора. Мотора стана по-експлозивен, и за сега държи поне двойно повече часове спрямо оригиналното без да е изгубил мощност.
                            На моя KTM 525 XC отворих двигателя от чисто нов на 356часа и буталото със нови сегменти отиде на друг мотор - беше съвсем читаво без драскотина. Отворих го профилактично и смених: бутало, сегменти, анг. верика, плъзгачи, всички уплътнения и лагери и гарнитури.

                            Така че май има някакво значение и кой ти е механика.

                            Един въпрос:
                            Нали си имал няколко пистарки и ще даваш 10к+, толко ли е определяща подръжката като е в пъти по евтина от една 130кс четри цилиндова пистарка ?! Би трябвало да знаеш кое колко струва.
                            Масло на половина,гориво и то къде на половина, 1 свещ не 4, верига+пиниони+накладки+гуми по евтини и издържат бая повече.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                              Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                              ...На моя KTM 525 XC отворих двигателя от чисто нов на 356часа и буталото със нови сегменти отиде на друг мотор - беше съвсем читаво без драскотина. Отворих го профилактично и смених: бутало, сегменти, анг. верика, плъзгачи, всички уплътнения и лагери и гарнитури.

                              Така че май има някакво значение и кой ти е механика.

                              ...
                              Малко ще разводня темата, ама няма начин: Септември 2009 г. го купих нов. Покарах по-малко от 1 рез. бензин и смених масло 10W50 и филтри. Покарах още няколко резервоара и смених масло пак от Пазарджик от дилъра с Кастрол 10W50 и филтри. Забелязах, че нивото беше паднало. При тази смяна вече започнах да доливам по малко масло. Направих още 1 смяна на масло, но вече усетих и загуба на мощност. Поръчах Визекото и зачаках да дойде... Въздушния филтър го пера, чакам хубаво да изсъхне и го омаслявам здраво.
                              До този момент двг. не беше отварян, така че не е до механика, а до фабрично вложените части. А отделно от това семерингите на маслото и антифриза на оста на водната помпа и 50 часа не изкараха. А след разговори с ендуристи повечето КТМ-и тормозени в гората правят доста ремонти. Най-здрав изглежда е КТМ-а на Денка.
                              Може големите с кубатури да нямат грижи, но в този ендуро и кросовите класове явно всичко е изстискано на 100% и това води до намален живот и честа нужда от сервизиране.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                                В моя пост имах в предвид този модел SMC 690
                                Прикачени файлове
                                SUZUKI DRZ SuperMoto

                                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X