Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самураите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

    Ako си от София мини при Еди и го попитай.
    Той винаги има добри оферти !

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Stanislav WR Преглед на мнение
      Както по-горе съм ти казал WR-a е уникална машина само , че е малко по-слаба от црф.
      Благодаря колега затова, че споделяш мнението си (от първа ръка), били казал нещо повече за обслужването.... На колко моточаса, какво се прави, изобщо за една година експлоатация какви разходи и за какво да се приготвя. Ще го карам основно в София всекидневно по 50-60км пробег + фън историите. Благодаря предварително. Поздрави!

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Ako си от София мини при Еди и го попитай.
        Той винаги има добри оферти !
        Да колега, от София съм, но Еди не го познавам, а той по презумпция е търговец, така че би ми казал всичко, зада ми продаде нещо. Затова питам тук, зада получа инфо първа ръка и не толкова търговски ориентирани мнение. За съжаление няма много хора, които да споделят опит и мнение...

        Коментар


        • #34
          От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

          За обслужването както всеки обичайните неща външни ги знаеш. Различното при тях е , че се водят спортни ендуро и искат поддръжка както на един кросов мотор, маслото им се сменя на 4/5 резервоара и не е евтино. След като го купуваш нов други особени неща от към поддръжка мисля , че няма. Хубави мотори са и црф и вр обаче според мен не те устройват теб даже мисля (лично мнение) , че изобщо не са проектиране така , че да се ползват всекидневно , може да се ползват , но много ще дърпат от джоба.
          Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

          Коментар


          • #35
            Тогава ти какво би ме посъветвал като избор на машина, което да е леко, агресивно и да се обслужва по-евтино (бих искаш са чувам повече съвети и от др колеги)?
            Благодаря предварително.

            ПП. Аз доколкото разбрах от четенето ми тук, или отиваш към Сузуки DRZ, което е с по-дълъг интервал на обслужване НО и е "по-меко" като поведение, или избираш Yamaha или пък Honda CRF450X, което е върхът на сладоледа маса/мощност, НО пък поддръжката му е по-тежка, по-честа и вероятно по-скъпа...

            Коментар


            • #36
              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

              ДРЗ-та е супермото, а другите не са супермото. Освен това може да го тунинговаш за към 2 хил., все едно да преправяш ендуро в супермото.

              Коментар


              • #37
                От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                Това с поддръжката нали го обсъдихме,скъпо е много да се карат вр и црф,камо ли секи ден по 50/60км,но реално щом много държиш да е някой от тези мотори,все ще намериш начин да си го караш,не го мисли толкова много,разлика между марките в поддръжката огромна няма,който ти хареса на теб повече,него взимай.дрз-та също трябва да го покараш,може да ти хареса..

                Коментар


                • #38
                  От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                  Фабрични Японски 450тки трудно + регистрация още по трудно (демек скъпо).
                  Подкарай KTM 690 SMC или 690 Supermoto и прецени пак. Карал съм ги всичките други на СМ, просто сравнението е смешно.
                  Ресурс в пъти, вървене и спирачки в пъти, части в пъти по евтини и с по бърза доставка.
                  Минус: Инжекцията бъгясва от нашия кофти бензин, иска често чистене и филтър в резервоара.
                  Не съм фен на марки, пробвай и това и приказваме.

                  П.П. Напъни извънградско кросова-ендуро архитектура двигател и виж как блика масло през пробката. (CRF, WR, KTM 525 RFS и 530 EXR ) А имаш нужда от чук, не си купувай трион.

                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #39
                    Мдааа,
                    KTM не е много грозен и съм го заглеждал в интерес на истината...но японките някак ме птивличат повече.
                    Искам с попитам нещо. Вероятно KTM е по-добър, защото е с 6-скоростна кутия, защото е оригинално Supermoto, и защото както каза частите са по-евтини. Би ли казал на колко моточаса се обслужва и какви са му детските болести, освен храненето (карбуратор/имжекцион)? Мисля писа, че инжекциона му се ебава от лош бензин, но в нета пише че модел KTM 690SMC-R 2012г. е с карбуратор (кое е вярно). И още, че е 145кг (не знам дали това е за пълен). Тази маса не е ли малко тежичка, на фона на Honda CRF450X, която тежи 120кг пълна (дори с пълен резервоар)?!
                    Honda-та на 80 моточаса ли се обслужва? А KTM-a?
                    Благодаря предварително.

                    ПП#1
                    Относно "покарай и ще разбереш кой ти пасва най-добре"! Знам че това е най-доброто, което мога да направя за себе си, но няма как са карам всички теЗи машини. Нито познавам толкова хора с въпросните 4 марки (3-те японски + KTM), нито пък има такъв избор на пазара, за да ги обиколя и тествам като потенциален купувач. Така че съм в патова ситуация (за мое огромно съжаление).


                    ПП#2
                    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                    Фабрични Японски 450тки трудно + регистрация още по трудно (демек скъпо)...
                    затова търся CRF450-X!!! Той мисля че не е проблемен за регистрация.

                    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                    П.П. Напъни извънградско кросова-ендуро архитектура двигател и виж как блика масло през пробката.
                    Както казах, ще го карам изключително в градски условия, което ме навежда на мисълта KTM-a има ли перка за радиатора? А на CRF-a и другите трябва ли да слагам такава? Дали ще е по-добре за мотора?
                    Последно редактирано от icemaan; 06-04-13, 22:51.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                      Колега, само гледай да имаш европейски сертификат за регистрацията (ако купуваш японска машина)! Аз имам WR 250, внос от америка, който не мога да регистрирам без такъв сертификат, въпреки, че има ВР-и 1 към 1 с моя, които са регистрирани.

                      Аз също съм фен на японските и вече каквото и да ми говорят на друго не се качвам!
                      Успех!
                      Стоян Стоянов NESSEBARMOTO
                      0887259409

                      Коментар


                      • #41
                        От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                        Колега, много ти благодаря за инфото, защото тъкмо бях харесал един CRF, който е нов внос от USA. Значи нямаше да мога да го регистрирам в КАТ?!
                        Понеже от поста ти разбирам, че караш WR, искам да те питам за тези машини.... защото имам опция от познат да ми докара от Словения чисто нов WR450F (нали този е със стоп и фар, и може да се регистрира в КАТ?!), но нищо не знам за поддръжката и за детските болести на модела. Бях чел, че WR-a чупел скорости (ако не се лъжа). Ако ти или някой друг може да сподели повече инфо (различно от изказвания от рода: "това е супер мотор, скачай смело"), ще съм много благодарен.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                          Възможно е да има такива със сертификати и от Америка, които да можеш да регистрираш, но за съжаление не мога да ти кажа нищо повече. За моя имам "Certificate of origin for a vehicle" в който пише, че мотора не е направен за обществените пътища и такава употреба се наказва от закона. А пак ти казвам виждал съм абсолютно същия с регистрация. Питах в Мотодинамикс (Ямаха) за такъв сертификат и те ми отговориха, че по никакъв начин не могат да ми намерят такъв, понеже там пише номер на рама, двигател и изобщо всичко за мотора. Демек ако съм си го купил от тях съм щял да мога да го регистрирам..

                          Иначе за WR-a съм много доволен за сега (карам го от 1 година). Единствения проблем, който имам (и все още се боря с него) е настройката на карбуратора. Но това няма да те бърка при 450 с инжекцион! За асфалт 250 идва малко слабичък, но дори и със ендуро пиньони си държи 100 км/ч без проблем, така че с големия не би трябвало да имаш проблем с мощността. Ако аз ще си сменям мотора ще е само за ВР450 с инжекцион
                          Стоян Стоянов NESSEBARMOTO
                          0887259409

                          Коментар


                          • #43
                            От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                            Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                            Мдааа,
                            KTM не е много грозен и съм го заглеждал в интерес на истината...но японките някак ме птивличат повече.
                            Искам с попитам нещо. Вероятно KTM е по-добър, защото е с 6-скоростна кутия, защото е оригинално Supermoto, и защото както каза частите са по-евтини. Би ли казал на колко моточаса се обслужва и какви са му детските болести, освен храненето (карбуратор/имжекцион)? Мисля писа, че инжекциона му се ебава от лош бензин, но в нета пише че модел KTM 690SMC-R 2012г. е с карбуратор (кое е вярно). И още, че е 145кг (не знам дали това е за пълен). Тази маса не е ли малко тежичка, на фона на Honda CRF450X, която тежи 120кг пълна (дори с пълен резервоар)?!
                            Honda-та на 80 моточаса ли се обслужва? А KTM-a?
                            Благодаря предварително.

                            ПП#1
                            Относно "покарай и ще разбереш кой ти пасва най-добре"! Знам че това е най-доброто, което мога да направя за себе си, но няма как са карам всички теЗи машини. Нито познавам толкова хора с въпросните 4 марки (3-те японски + KTM), нито пък има такъв избор на пазара, за да ги обиколя и тествам като потенциален купувач. Така че съм в патова ситуация (за мое огромно съжаление).


                            ПП#2затова търся CRF450-X!!! Той мисля че не е проблемен за регистрация.

                            Както казах, ще го карам изключително в градски условия, което ме навежда на мисълта KTM-a има ли перка за радиатора? А на CRF-a и другите трябва ли да слагам такава? Дали ще е по-добре за мотора?
                            690 има два модела: SMC и Supermoto. SMC е с по равна седалка в предната част и можех да се преместваш почти върху предното колело. 690тките са само инжекция, разликата на 2012 е покачването на кубатурата от 654cc на 690cc и 4hp. Има перка. Японските просто не са за ВСЕКИДНЕВЕН градски мотор. Окачване-спирачки-джанти-предавки всичко им е за подмяна, има и фабрички СМ но са рядкост. Не помня кой има изобщо ключ маса, за заключване на кормилото не споменавам.
                            Обслужването на CRF около 20ч (сега некой ще кайе ама аз го сменям на 30-50-1000ч, може и на не го сменяш изобщо докато не спре буталото, но от масло икономия не се прави) спрямо 690 е поне 4-5 пъти от горе. Пак ти казвам 2та мотора не са сравними, все едно да съпоставяш Suzuki Samurai със Mazda CX7.
                            Проблемите са му от мръсния бензин, скапва се горивната помпа и генерацията му е много обемна,тежка и грее ужасно. На плажа ще си личи от далече ако се пипнеш на голо до нея. Има лек: отпушване или подмяна смяна.
                            Имай предвид и комфорта на мотора. На Японско 450 ще ти изтръпне дупето мноого по бързо от на 690тка. Има голяма разлика в седалките. Мани че можеш да качиш и втори човек - има степенки, на 450 йок.
                            Разбира се че CRF-X е проблемен ако няма евросертификат или не е внесен от щат където е бил хомогализиран и напълно легален.
                            Грубо казано 690 е 20кг по тежък и няма да ги усетиш грам. Ако го влачиш по пътека в гората, там вече е друго. Ти какви габарити си ?! кила/ръст

                            Коментар


                            • #44
                              От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                              Да, забравих да кажа нещо и за себе си. Аз съм 176см висок, тежа 84кг (в зимен период хихихи), около 80-те кила се въртя общо взето, защото лятото гледам да спортувам редовно, а зимата се поотпускам, защото вече не съм фитнес-куку-манЯк!
                              Въпрос:
                              Тези 20 часа за Хондата са за смяната на маслото, нали?! А ДВГ-то на Honda, на колко се отваря за ревизия? И същите въпроси за КТМ искам да отправя. На Honda-та мноого ми хареса модела за 2013-та с двата аспуха, които също така са много прибрани и къси. На почти всички други мотори заглушителя е много дълъг, дори на Suzuki DRZ400 2013г. Така че, освен всичко гледам и визия, килограмите също.... Хондата даже ми се иска да я олекотя до R-модификацията, т.е. да е под 110-115кг. При КТМ-а това няма как да се случи с неговите 145кг. ЯВно че единия мотор ти дава комфорт и удобства, а другия мощ и спартанско, в сравнение с КТМ оборудване и нулев комфорт.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Супермото за града...1-3 години? Кой е най-удачен избор...или сблъсъкът на самура

                                Отговор:
                                Смяна на масло на хондата 1000км, 690 5000км, 690 2011+ 7500км. Отварят се според зависи.
                                Генерацията се сменя на всичко.
                                690ката е мощ - Ходната е само спартанско.
                                За да накараш 450Х да тръгне колкото 690 ти трябват 5-6к и имаш двигатер с ресурс на пиратка.
                                KTM 450 SMR е 110кг и върви колко нема смисъл ама не е 10к.

                                Въпрос:
                                1.То хубаво Хонда 2013 ама двойно от 7к-10к а и това е ендуро, супермото не търсехме ли?!
                                2.Защо продължаваме да коментираме ендура?
                                Ако нямаш супермото окачване и спирачки, караш просто ендуро на 17ки.
                                3.Чих зор ще олекотяваш градско ендуро?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X