Обява

Свий
Няма добавени обяви.

144 / 430 стационарна антена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 144 / 430 стационарна антена

    Здравейте,
    От скоро съм запален в радиолюбителството, като в момента предимно слушам и чета, така че в момента, в който се появя в ефира да бъда подготвен, тъй като взимането на изпита в крс не е достатъчен.
    В тази връзка изчетох почти всичко във форума, има доста информация за антени за автомобил, но не много отностно стационарните антени (изключвайки книгата).
    Моля за мнения, съвети и практични препоръки каква да избера. Какво следва да се съблюдава, на какви въпроси следва предварително да си отговоря?
    Какви стационарни антени ползвате?
    LZ1JJJ

  • #2
    От: 144 / 430 стационарна антена

    http://nt1k.com/blog/2011/open-stub-...ed-many-times/

    Ей тази си направих есента и съм много доволен. Лесна за изработка, с кръгова диаграма...
    LZ1OAL

    Коментар


    • #3
      От: 144 / 430 стационарна антена

      Гледах я, но предпочитам готова. Не съм убеден, че мога да се справя с настройване....
      Дали е подходящо за стационарни цели да се ползва например тази: SG-7900
      И каква е причината следващата (X-50) да е по-скъпа, при положение, че е с по малко усилване, т.е. Според мен е с по-лоши характеристики.
      Последно редактирано от Pacific; 25-03-13, 11:55.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        От: 144 / 430 стационарна антена

        Потърси антените на LZ1DJ .... добър компромис между цена и качество.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: 144 / 430 стационарна антена

          Ами едната е стационарна, а другата мобилна. Загледай се в показателя мощност, и ще разбереш защо е по-скъпа.
          LZ1OAL

          Коментар


          • #6
            От: 144 / 430 стационарна антена

            Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
            Гледах я, но предпочитам готова. Не съм убеден, че мога да се справя с настройване....
            Дали е подходящо за стационарни цели да се ползва например тази: SG-7900
            И каква е причината следващата (X-50) да е по-скъпа, при положение, че е с по малко усилване, т.е. Според мен е с по-лоши характеристики.
            Ползвам Х-50, изработена от LZ1DJ. С Вуксунг, екстра си е за стационарна антена.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              От: 144 / 430 стационарна антена

              Има две теми стикнати в началото на раздела. Не че антените в тях са някакви мега антени, но са лесни за изработка, струват почти нищо и при спазване на механичните размери - работят прилично и без настройка. Щом отскоро си запален по радиото - пробвай и с антените. Понякога се оказва, че са голяма краста
              Книгата за която споменаваш, мисля че беше Ротхамел е класика, но ако се опиташ да я изгризеш на веднъж - определено ще ти е трудничко. И не забравяй, че има радиолюбители работили 6те континента на много бандове с антени, които на книга не би трябвало изобщо да работят, че отгоре на всичкото и КСВ-то им е далеч от 1

              Иначе аз все още "ползвам" двубандово двуелементно яги за което съм писал в една от темите. Пиша "ползвам" в кавички, защото май си вися на КВ-то предимно.

              73!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X