Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соцносталгия в 1/43

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Соцносталгия в 1/43

    Хубави колекции.Виждал съм част от тях на много приемливи цени в една верига руски магазини в София.Е когато продобих няколко и взех да им се радвам жената ...........с две думи останаха си в шкафа.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #32
      От: Соцносталгия в 1/43

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Това е 2103. По-популярна като Лада 1500
      2106. ВАЗ 2103 има страничен мигач във форма на ромб, разположен над лайсната.

      Коментар


      • #33
        От: Соцносталгия в 1/43

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vaz-2106-1.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5465645
        Ето това е ВАЗ 2106, или Лада 1600. Вижте предната решетка и панелите около фаровете, на ВАЗ 2103/Лада 1500 решетката е цяла и около фаровете - показаното в темата моделче. Задните блок-светлини на 1500 са едни широки правоъгълници от две части, а на 1600 са много продълговати и със много малки правоъгълни релефни сегментчета (подобно на МБ 123). Имаше и Лада 1500s (междинка ), не знам как точно трябва да е по официалната номенклатура, но е ВАЗ 2103 със още някакви цифри след това, те бяха със двигател 1500 куб. см и външен вид на 1600.
        Малко известен факт е, ВАЗ 2103 е разработен също в Италия и първоначалните серии са сглобявани изцяло от италиански части (като 2101), но никога не е произвеждан като модел на ФИАТ. Според договора между италианците и руснаците е трябвало да се внедрят в производство три модела - "народен", универсал (комби) и "луксозен". Като луксозен италианците предлагат ФИАТ 125, но руснаците не го приемат, защото не удовлетворява изискването им за висока степен на унификация и взаимозаменяемост. Италианците доработват ФИАТ 124 до познатата ни Лада 2103, а ФИАТ 125 го получават поляците.
        Последно редактирано от davc; 29-03-13, 12:38.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: Соцносталгия в 1/43

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          ГАЗ-66 Виетнамка, такива имахме в поделението където служех в най-различни комбинации и варианти.

          Това е Командно-щабна машина Р-142Н "Деймос".
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #35
            От: Соцносталгия в 1/43

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]563112[/ATTACH]
            Ето това е ВАЗ 2106, или Лада 1600. Вижте предната решетка и панелите около фаровете, на ВАЗ 2103/Лада 1500 решетката е цяла и около фаровете - показаното в темата моделче. Задните блок-светлини на 1500 са едни широки правоъгълници от две части, а на 1600 са много продълговати и със много малки правоъгълни релефни сегментчета (подобно на МБ 123). Имаше и Лада 1500s (междинка ), не знам как точно трябва да е по официалната номенклатура, но е ВАЗ 2103 със още някакви цифри след това, те бяха със двигател 1500 куб/см и външен вид на 1600.
            Малко известен факт е, ВАЗ 2103 е разработен също в Италия и първоначалните серии са сглобявани изцяло от италиански части (като 2101), но никога не е произвеждан като модел на ФИАТ. Според договора между италианците и руснаците е трябвало да се внедрят в производство три модела - "народен", универсал (комби) и "луксозен". Като луксозен италианците предлагат ФИАТ 125, но руснаците не го приемат, защото не удовлетворява изискването им за висока степен на унификация и взаимозаменяемост. Италианците доработват ФИАТ 124 до познатата ни Лада 2103, а ФИАТ 125 го получават поляците.
            S-ката е 21061, двигател 1500 см3, но и на мен моделчето ми прилича на S-ка, трябва снимка отзад за по-сигурно, маската ми изглежда комбинация от двете. Иначе поздравления за колекцията, изкефих се!
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Соцносталгия в 1/43

              Това си е жива 2106 ! Модела са произвежда до 2002 г. , като последните няколко години са правени с пластмасови решетки. Освен това както каза колегата, тази е с правоъгълни странични мигачи, пластмасови пера на броните, гумени буфери...нищо общо с 2103.

              Коментар


              • #37
                От: Соцносталгия в 1/43

                Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                ...пластмасови пера на броните, гумени буфери...
                Да, определено. М-дам, май това ще излезе просто моделче без претенции за прецизност - както предположи участникът mnm (на ЛС).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Соцносталгия в 1/43

                  Здравейте, колеги ! По отношение на моделчето на "ВАЗ-2106", мисля, че просто при изработката на модела, грешно е монтирана решетката , характерна за модел- 2103. Всички останали елементи, са характерни за "ВАЗ-2106"- бронята с буферите, задните фарове/стопове. Защо така се получило нямам представа, може би защото това не е скъпия вариант на производителя, а е за журналната поредица. Като илюстрация на думите ми , ще ви покажа снимки на модела на "ВАЗ-2103" от същата поредица, в изглед отпред и отзад, и снимка на "ВАЗ-2106" - отзад. Имам също и снимка на модел на "ВАЗ-2106", от по-прецизната изработка на производителя/мисля, че е ''IST'' /, при който решетката е правилната за модела.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВАЗ-2103 - отпред.jpg
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5465671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВАЗ-2103 - отзад.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5465672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВАЗ-2106 -отзад.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5465673Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Picture 213.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5465674
                  Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                  Коментар


                  • #39
                    От: Соцносталгия в 1/43

                    Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                    Това си е жива 2106 ! Модела са произвежда до 2002 г. , като последните няколко години са правени с пластмасови решетки. Освен това както каза колегата, тази е с правоъгълни странични мигачи, пластмасови пера на броните, гумени буфери...нищо общо с 2103.


                    http://data.fara.ru/list/258929/2012...2011.24.57.jpg Ето тази е 2000 година и си е пластмасова решетка, черно огледало и черни чистачки.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Соцносталгия в 1/43

                      Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                      ...Ето тази е 2000 година и си е пластмасова решетка, черно огледало и черни чистачки.
                      Материалът на решетката е пластмаса, цветът - черен. Видът, конфигурацията, формата и пр. и пр. са си тези - присъщи на 2106, а не на 2103. Да не говорим, че по това време се правят какви ли не комбинации между моделите (в заводски условия става въпрос).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Соцносталгия в 1/43

                        Много добра колекция. Поздравления!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Соцносталгия в 1/43

                          А ето и моята колекция от соц. автомобили :

                          Мащаб М 1/43


























































                          И понеже истинската кака "Лада" вече не е при мен , за утеха си имам едно нейно копие умалено 18 пъти :









                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • #43
                            От: Соцносталгия в 1/43

                            Тоя ВАЗ е убийствен ! Не знаех, че има такъв. Единствено шарката на гумите е друга и изпитвам съмнения, че антената трябва да е от дясната страна.... но пак си остава уникален

                            Коментар


                            • #44
                              От: Соцносталгия в 1/43

                              На правилното място си е антената. А с моя беден английски разбрах, че този модел е произведен в лимитирана серия от 500бр. С други думи, колегата е голям късметлия!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Соцносталгия в 1/43

                                И малките триъгълни стъкла нямат ръкохватка за отваряне.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X