Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

    Поне аз досега не съм видял сателитни снимки в МРРБ. Преглеждал съм го доста подробно, защото го ползвам почти всеки ден. Наистина не е толкова важно, по-важно е да има пълно покритие, и да се обновява редовно. Засега всичко си е от 2006-та все още.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • #17
      От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

      Покритието от 2006 е почти пълно. Няма данни в граничните райони, където е снимките са хайдушки орязани от няколкостотин метра до няколко километра навътре в наша територия.

      Коментар


      • #18
        От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

        И да се върнем обратно на първоначалния въпрос.

        С Гугъл Земя Про или с ГлобалМаппър не е проблем да си направя .кмл/з файл от геотифа, който свалям от сайта на МРРБ, проблемът идва като се опитам да импортирам .кмл/з във google maps (My Places > Create Map > Import), това което става е, импортирането става за о/о 5 секунди, след това страницата се презарежда и на таба на браузера горе ляво се появява 'Loading...' и така може да се джурка часове наред и нищо.

        От немай къде взех и си начертах в Гугъл Земя path по протежение на границите от геотифа, който после запазих като .кмл/з файл, но като го качих (успешно) в google maps се оказа, че е разделено на 4 отделни пътеки (което като го видях направо ми призля, защото като идиот с мишката цъках сума време).

        Коментар


        • #19
          От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

          Кажи кои землища ти трябват, ще ти пратя границите им във векторен вид, ако ги имам обработени.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #20
            От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

            Здравей може ли да ми пратиш землището на с.Оборище екате 53103

            Коментар


            • #21
              От: GIS МРРБ >> google map — възможно ли е?

              Здравейте

              Възможно ли е още изображение от ГИС на МРРБ да се сваля във формат tif?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X