Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрактури на костите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фрактури на костите

    Ето различните видове фрактури на костите. Не е позволено да копирам, нито снимката, нито информацията, затова ви пращам направо сайта.

    http://www.xn--80aacorabv4b0a1at2j.c...icles&show=456

    Мисля, че е интересно.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Фрактури на костите

    Нищо интересно !
    Няма никакви детайли на на видовете рехабилитация !
    Мен ме интересува как да си направя сам а не как да се обадя на специалист !!

    Реклама на някоя клиника.

    Коментар


    • #3
      От: Фрактури на костите

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Нищо интересно !
      Няма никакви детайли на на видовете рехабилитация !
      Мен ме интересува как да си направя сам а не как да се обадя на специалист !!

      Реклама на някоя клиника.
      Преди малко се заинтересувах, от фрактури на костите и намерих това, стори ми се интересно и реших да го споделя. Аз не го знаех и мисля, че има и други които не знаят за тези фрактури. Ти, ако си специалист и знаеш всичко, евалата, но повечето не сме като теб!
      Като не ти е интересно, излез, защо трябва да ме нападаш ?
      На някои, може да им е интересно!
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Фрактури на костите

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Ти, ако си специалист и знаеш всичко, евалата, но повечето не сме като теб!
        Като не ти е интересно, излез, защо трябва да ме нападаш ?
        Нищо подобно,нито съм специалист,нито те нападам.
        Сега в момента съм легнал на дивана със строшен крак,всъшност наместен и закован де, и чакам да започна раздвижване-рехабилитация,
        въпреки че още ми е рано 14-ти ден е днес.
        Пряко съм заинтересован от същественна информация по въпроса.

        Относно счупванията,аз и ти тоест, пациентите в повечето от случаите сме длъжни да вярваме на това което ни кажат лекарите
        независимо колко е вярно.На мен лично не ми беше разрешено да си погледна ренгеновата снимка.

        Успех на всички,дано да сме далеч от тази тема !

        Коментар


        • #5
          От: Фрактури на костите

          Петьо, къде ти е счупването, има ли засегната става или разкъсана мускулна тъкан?

          Коментар


          • #6
            От: Фрактури на костите

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Нищо подобно,нито съм специалист,нито те нападам.
            Сега в момента съм легнал на дивана със строшен крак,всъшност наместен и закован де, и чакам да започна раздвижване-рехабилитация,
            въпреки че още ми е рано 14-ти ден е днес.
            Пряко съм заинтересован от същественна информация по въпроса.

            Относно счупванията,аз и ти тоест, пациентите в повечето от случаите сме длъжни да вярваме на това което ни кажат лекарите
            независимо колко е вярно.На мен лично не ми беше разрешено да си погледна ренгеновата снимка.

            Успех на всички,дано да сме далеч от тази тема !
            Това за лекарите и доколко са лекари, е друга тема, не ми се коментира, защото знам истории които са ужасни.
            Просто, бях учуден, колко много видове фрактури има, дано не се случва на никого!
            Скорошно оздравяване и хвърляне на патериците ти желая!
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Фрактури на костите

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Петьо, къде ти е счупването, има ли засегната става или разкъсана мускулна тъкан?
              Малката пищялна кост почти в глезенната става.
              Дали има скъсване незнам.
              Доктора ми каза само че всичко е наред и не знам дали трябва да съм спокоен.

              Коментар


              • #8
                Постни някоя снимка и ще ти кажа дали е наред. Това ми е работата!

                Коментар


                • #9
                  От: Фрактури на костите

                  Накриво ли стъпи?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фрактури на костите

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Постни някоя снимка и ще ти кажа дали е наред. Това ми е работата!
                    Не мога,имам само първата преди операцията.Не мога да я сваля от диска.Ще опитам пак.
                    Много обаче ще се радвам ако ми дадеш съвети.
                    Преди 15 дена счупване в следствие на усукване на крака на 90гр навън, около 12 часа,около 14часа ренген и постъпване в болница.
                    В 16 часа втори ренген изследвания и в 18 часа операция.Счупена малка пищялна кост.
                    Поставяне на планка с винтове/отвън/ и от вътрешна страна едно отчупено парче/люспа/не знам от къде обаче и фиксирано само с един винт.
                    Следоперативния период протича съвсем спокойно и на 6 ден изписване.На 14 ден сваляне на конците.
                    Раната е добра без проблеми и си чакам момента на разрешаване на рехабилитацията.
                    Прегледа ми е назначен месец след операцията.До тогава нищо.Най вероятно съм добре но знам ли.
                    Искам вече да раздвижвам ама не може.........!

                    П.П.Значи както казах счупването се случи от усукване навън.Крака ми беше в мото-ботуш който да не кажа голяма дума но е като ортопедична лонгета.
                    Също и наколенките ми са много. яки почти коленни шини против усукване, който се интересува марката "Asterix" .
                    След като усуках усетих изпращяване и като станах крака ми стоеше на 90 гр и никак не беше естетично и го върнах на мястото му след което почувствах страхотно облекчение.В момента си помислих че ми няма почти нищо обаче при стъпване ме болеше но някак си поносимо.Качих се на мотора и с 300 зораа се прибрах.
                    Вкарах си мотора в гаража и куцукайки се запътих към къщи.След обаче събуване на твърдия ботуш вече не можех да стъпвам и се изстрелях към личния лекар.
                    Последно редактирано от Петьо Джартов; 21-03-13, 13:31.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фрактури на костите

                      Преди около 3 год. имах същото/подобно счупване.Доколкото знам при различни счупвания(описаните в първия пост) има и вариант дори и да не те гипсирват.Причината е,че тази кост не поема тежеста на тялото,а единствената и функция е да държи големия пищял на мястото му.За мое съжаление обаче фибулата ми беше счупена спираловидно(от линка)и нямаше как да зарастне правилно.Също така тибиата(големия пищял) излизаше от леглото на глезена!Наложи се операция,желязо и т.н.Препоръчвам на колегата да започне раздвижване веднага след махане на гипса.Аз лично имах голям оток и загуба на подвижност и ходих на рехабилитация в спортния диспансер СПАРТАК гр.Варна.Там ми прилагаха терапия с магнити,с нещо като ултра звук(не съм сигурен за името)и механично раздвижване.Препоръчвам,ако в Габрово има такъв диспансер да отидеш.Първите два подхода ми помогнаха доста!Ако нямаш такава възможност просто раздвижвай сам.Не знам защо,но е важно при раздвижването да го правиш и с двата крака,а не само със счупения.Упражненията бяха доста видове.Нищо сложно,но много трябва да пиша.Ако има въпроси ще се радвам да помогна!Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фрактури на костите

                        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                        Постни някоя снимка и ще ти кажа дали е наред. Това ми е работата!
                        Успях,дано да се вижда добре.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DZARTOV PETIO_CR_20130306_122251_1.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5464078

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фрактури на костите

                          Моето беше почти същото(да не кажа същото).От рентгенова снимка не може да се разбере състоянието на меки тъкани/сухожилия/връзки.

                          Коментар


                          • #14
                            Дай и снимка след операцията! Иначе имаш триглезенна фрактура и гипса след операцията е задължителен 30-40 дни.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фрактури на костите

                              Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                              Дай и снимка след операцията! Иначе имаш триглезенна фрактура и гипса след операцията е задължителен 30-40 дни.
                              Нямам достъп,след операцията ми беше обяснено че трябва да стой снимката в документите на болницата.
                              Не съм в позиция да изисквам.Засега ! Диктора ми каза че всичко е ОК.След 10-12 дена съм на преглед,стават 30 дена.
                              Очаквам добри новини.Моля се да е така !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X