Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрактури на костите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Фрактури на костите

    намерих едно интересно четиво, за образоване
    http://anatomy.plcnet.org/files/Clin...ZEN_lekciq.pdf
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      От: Фрактури на костите

      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
      намерих едно интересно четиво, за образоване
      http://anatomy.plcnet.org/files/Clin...ZEN_lekciq.pdf
      Добро е!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #48
        От: Фрактури на костите

        И аз имам въпрос.
        Имах счупване на антебрахиума,и на двете кости на няколко места.
        Фиксирани са всяка кост с плака и винтове.Плаките са титаниеви.
        Необходимо ли е да ги махам?Докторът ми каза,че не пречи да седят,но имайки предвид възрастта ми(35г.) би било по-добре да ги махна.

        Коментар


        • #49
          От: Фрактури на костите

          Здравейте имам снимка на пръстите на краката и трима лекари ми казват различно . Можели да пратя снимката някой да си каже мнението . Благодаря предварително.

          Коментар


          • #50
            От: Фрактури на костите

            Много ме кефи тая професия.
            Хем си чукаш, ковеш,пробиваш и завинтваш.
            Хем хората се кефят, че им помагаш.
            Най готиното е ,че никой не разбира какво правиш !

            Коментар


            • #51
              От: Фрактури на костите

              О вярвай ми има много които разбират какво е направено но обичайно операцията е приключила! Е рядко, ама имат и поправителна операция след контролния Рентген.

              Коментар


              • #52
                От: Фрактури на костите

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fractura 001.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5685834Търся добър лекар за съвет ,изкат да ме оперират за тази фрактурка.Налага ли се .
                Нещо не се получи този пост.
                Последно редактирано от Иво Томов; 09-10-15, 15:18.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Фрактури на костите

                  Не че съм лекар, ама да си покажа моята фрактурка.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28210_2.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5685848

                  Сложиха ми едно винтче, и първите няколко месеца не можех добре да си прибирам и сгъвам пръста. След това остана само белега от операцията... Доколкото си спомням можеше да се мине и без хирургическа интервенция.
                  124 -> 164
                  T4

                  Коментар


                  • #54
                    От: Фрактури на костите

                    Този рентген преди или след операцията е?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Фрактури на костите

                      Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                      Не че съм лекар, ама да си покажа моята фрактурка.

                      [ATTACH=CONFIG]831156[/ATTACH]

                      Сложиха ми едно винтче, и първите няколко месеца не можех добре да си прибирам и сгъвам пръста. След това остана само белега от операцията... Доколкото си спомням можеше да се мине и без хирургическа интервенция.
                      Надявам се ,аз да мина без намеса на хирург сега нося шината на снимката за месец и на контролния преглед ще видим какво е станало.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • #56
                        От: Фрактури на костите

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0730.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5685918Ето я снимката.
                        Honda CRF 250 X
                        Touareg 3.0 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          От: Фрактури на костите

                          Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                          Този рентген преди или след операцията е?
                          Преди, разбира се
                          След операцията ходих веднъж на контролен, но не са ме снимали.
                          124 -> 164
                          T4

                          Коментар


                          • #58
                            От: Фрактури на костите

                            Здравейте

                            Нова съм във фрактурите и дано никога повече си нямам работа с това. На 4 октомври стъпах на криво и паднах върху крака си. Мислех, че пак съм скъсала някоя друга връзка (преди време бях скъсала мускулни връзки на същия крак) и продължих да се движа, тъй като се налагаше да си направя изследвания. След обед отидох да си направя рентгенова снимка и казаха, че имам фрактура на 5 метатарзална кост, сложиха ми гипс и по цял ден си стоя в къщи. Тази събота не знам как, но в гипса се образува ръб, първоначално помислих, че проблема е в крака ми като си мислех, че се е разместила костта или се е получил нов оток. Изчаках няколко дена и вчера отидохме до спешното и ми махнаха гипса, защото този ръб ми беше натъртил крака и след махането на гипса ми беше синьо. Сложиха ми стегната превръзка от бинтове. Четох в интернет, че е препоръчително гипса да стои 40 дена.

                            Искам да уточня, че не смея да стъпвам на пета, а за цял крак не си и помислям.

                            Какво предстои за напред и колко е рискована тази превръзка? Трябва ли да правя задължително рехабилитация? На кой ден след фрактурата мога да направя първата стъпка и всичко което можете да ми кажете.

                            Благодаря Ви предварително за информацията.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Фрактури на костите

                              Зависи къде е счупването на метатарзалната кост.Обикновено се чупи основата й и тогава обездвижването е 20-25 дни.След свалянето на гипса е препоръчително да се придвижваш още известно време с патерици,за да се адаптира крака към натоварването.Решаващо е състоянието на счупената кост,което може да се прецени на контролна рентгенова снимка.Обикновено фрактурата на метатарзални кости е видима на снимка до 6 месеца след фрактурата,което не означава,че не заздравява.След всяко счупване и обездвижване е силно препоръчително,да не кажа задължително провеждането на физиотерапия и лечебна физкултура,които значително съкращават сроковете за възстановяване на счупената кост и околните меки тъкани.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Фрактури на костите

                                Първоначално публикуван от norelind Преглед на мнение
                                Здравейте
                                ....
                                Здравей, счупена 5та метатарзална на левия крак след катастрофа. Нямаше прекъснати кръвоносни съдове ( предполагам след като не са те оперирали и при теб трябва да е така ).
                                Няколко часа по-късно гипс в спешното. Гипсът лично аз го свалих през нощта защото кракът ми започна да отича и да се подува.. имах чувството, че ще избухне вътре!
                                Няколко дена карах само с превръзка, а след това ми направиха пластмасова шина.
                                При мен имаше и травмиране на ставите на пръстите, та там болеше повече от самото счупване... как да е, след няма и седмица спокойно се разхождах с патерици, след 10на дни вече стъпвах на пета ( доста болеше! ). След три седмици махнах шината и само си мъкнех едната патерица в случай, че ще правя "по-големи" разходки.
                                След месец вече можех да обувам обувка ( демек отокът започна да спада ). След около 10 седмици вече почти нямаше следа от оток. Горе долу по това време започнах и да тичам ( малък дискомфорт ).
                                Не съм правил рехабилитации, но като цяло съм си спортна натура ( на 10тия ден вече бях в залата ). Не съм имал проблеми в движението на стъпалото ( може би именно защото разкарах гипса ). Нямах и атрофиране на прасеца. Все още ( май вече станаха 3 години ) имам намалено сгъване на 3те крайни пръста на крака, но това няма връзка със счупването.

                                Гледам, че при теб вече е минало над месец. Ако не си в някоя рискова група ( остеопораза примерно ) то вече би трябвало спокойно да можеш да стъпваш на крака ( евентуално с някакъв дискомфорт ). След около 15-я ден ( при здрав човек ) вече костите са твърдо свързани.
                                Личното ми мнение ( както и на няколко специалиста, които ме консултираха ), е че при тази конкретна травма гипсът е повече от излишен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X