Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрактури на костите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фрактури на костите

    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
    Петьо, недей да натоварваш напълно крака за да не се разпадне остеосинтезата(метала)! Отвътре винта се мъчи да излезе(леко е развит) ; отвън плаката не е много стабилна, защото над фрактурата имаш само два винта, а е трябвало да са минимум 3! Засега всичко е наред и ако потърпиш още малко без да стъпваш на 100% няма да имаш проблеми.Плувай!
    Освен ,че се мъче да излезе/или не е навит докрай/ е и неподходящ за местото.В случая е използван кортикален винт,а трябва да е спонгиозен.Латерално не е направена добра кръвна репозиция и фрагментите не контактуват/предполагам интерпозиум/.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #32
      От: Фрактури на костите

      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
      Петьо, недей да натоварваш напълно крака за да не се разпадне остеосинтезата(метала)! Отвътре винта се мъчи да излезе(леко е развит) ; отвън плаката не е много стабилна, защото над фрактурата имаш само два винта, а е трябвало да са минимум 3! Засега всичко е наред и ако потърпиш още малко без да стъпваш на 100% няма да имаш проблеми.Плувай!
      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Освен ,че се мъче да излезе/или не е навит докрай/ е и неподходящ за местото.В случая е използван кортикален винт,а трябва да е спонгиозен.Латерално не е направена добра кръвна репозиция и фрагментите не контактуват/предполагам интерпозиум/.
      Сега май имам малко възможности.
      Да се обеся,да се метна под влака или...... ?
      Майтапа настрана.
      Доклокото разбирам ако си трая и не натоварвам крака ще калцира.
      Тази малката кост при нормално ходене получава ли натоварване?

      А лошия сценарий какъв е ?

      Коментар


      • #33
        От: Фрактури на костите

        Колега mihov , Калине това да не си ти?
        Малката кост получава доста сериозно натоварване и е основен стабилизатор на глезена! Така ,че си трай за хубост. За лоши сценарии няма да говорим сега.

        Коментар


        • #34
          От: Фрактури на костите

          [QUOTE=miro1972;2163322]Колега mihov , Калине това да не си ти?
          Не ! Казвам се Михаил.Поздрави.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #35
            От: Фрактури на костите

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            Така ,че си трай за хубост. За лоши сценарии няма да говорим сега.
            Разбрах че трябва да внимавам.Никакви натоварвания.
            Ами аз започнах рехабилитация.Нагревки и упражнения.
            Плуването е допълнително.
            Да продължавам ли ???

            Коментар


            • #36
              От: Фрактури на костите

              Карам колело!Това е истината.Днес около 20 км.
              Плуването не ме кефи.Там си натоварвам ръцете а те са ми здрави.Нищо по същество.
              Днес ходих на рехабилитацията с колелото.Тя е на 10 км от дома.Предния ден рехабилитаторката ми направи забележка че трябва да съм с помщно средство.
              Днес ме попита къде ми е помощното средство.Аз и показах колелото.
              Хахаха най вероятно другия път ще ме гипсират към леглото.

              П.П. Кога ще ми спрат отоците,те ме мъчат.Докато крака ми е слаб е ОК,после е гадно.

              Коментар


              • #37
                От: Фрактури на костите

                На 6 май ще ми станат два месеца от контузията-операцията. Ходя сравнително добре,нямам естественно сгъването в глезена.
                Отоците продължават но по малки.
                Имам една скованост все още и отзад ме опъва ахилеса.
                Кога мога да очаквам това да се оправи?
                Има ли нещо което мога да направя за ускоряване на процеса.
                Някакви мазила или .........?

                Коментар


                • #38
                  От: Фрактури на костите

                  колега два пьти си чупя лявата капачка на коляното на едно и сьщо място за няма и две години време.боли здраво.отток страшен.доктора дьрпа сьс спринцовка насьбралата се течност но остава и точно от нея е болката.втория пьт открих страшно добьр лек.вземаш диви кестени 5-6бр.белиш ги и ги меляш вьв месомелачката.топиш две филии хляб вьв оцет.после ги изтискваш.омесваш хляба и кестените и слагаш на оттока.невероятно е.за една седмица без да слагам гипс или др. неща сьс това нещо крака ми стана както си е бил.зарастването е трудно но няма болка от оттока.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фрактури на костите

                    Значи,движа си глезена,товаря го нормално,обаче нямам сгъването нагоре.
                    Все пак ми е 80-тия ден и съм със планката.
                    Отоците са по малки но все пак са ми ежедневие.
                    Как мога да си оправя сгъването което ми е проблем.???

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фрактури на костите

                      отиди един пьт на рехабилитатор и следтова продьлжаваш сам.но ще трябва доста време зада вьзвьрнеш нормалния начин на движение.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фрактури на костите

                        Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                        отиди един пьт на рехабилитатор и следтова продьлжаваш сам.но ще трябва доста време зада вьзвьрнеш нормалния начин на движение.
                        Рехабилитатора ми назначи процедура.
                        Качване на стълбите до паметника на Шипка и слизане.
                        За сега се справям перфектно,обаче с мотора.
                        Проблема ми е, че много ми убиват винтовете в ботуша.
                        Утре правя точно 3 месеца от операцията.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фрактури на костите

                          Някой има ли мнение за терапевтичните лазери.
                          Дават ги за намаляне на болката, подобряване регенерация на клетките, подобряване на кръвообращението, намаляне на отока и т.н.

                          http://www.lasertherapy-bg.com/laser.html


                          Аз също имам винт м/у табията и фибулата, защото връзката м/у тях е скъсана и ми казаха че на 45тия ден ще махнат този винт, така ли е наистина и достатъчно ли е това време да зарасне връзката. Доколкото разбрах връзката м/у 2те кости е много важна за опората на глезена.
                          Имам и 2но спираловидно счупване на фибулата с 6 винта, 2 долу , 2 по средата и 2 горе. След колко време трябва да се махне тази планка. Ако на 45тия ден ще махат дългия винт, не може ли направо и планката. Предполагам за 45 дни е калцирало.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #43
                            От: Фрактури на костите

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Имам и 2но спираловидно счупване на фибулата с 6 винта, 2 долу , 2 по средата и 2 горе. След колко време трябва да се махне тази планка. Ако на 45тия ден ще махат дългия винт, не може ли направо и планката. Предполагам за 45 дни е калцирало.
                            Най - добре се посъветвай с лекаря. Всичко е според, зависи.
                            Пожелавам ти, бързо оздравяване.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Фрактури на костите

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              Имам и 2но спираловидно счупване на фибулата с 6 винта, 2 долу , 2 по средата и 2 горе. След колко време трябва да се махне тази планка. Ако на 45тия ден ще махат дългия винт, не може ли направо и планката. Предполагам за 45 дни е калцирало.
                              Планката минимум 6 месеца.Снимка и отново на масата.Същата упойка и тридневен престой в болницата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Фрактури на костите

                                Т.н. синдезмален винт се сваля на 45-50ден , като след това се раздвижва глезена преди да се натовари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X