Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрактури на костите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Нямам достъп,след операцията ми беше обяснено че трябва да стой снимката в документите на болницата.
    Не съм в позиция да изисквам.Засега ! Диктора ми каза че всичко е ОК.След 10-12 дена съм на преглед,стават 30 дена.
    Очаквам добри новини.Моля се да е така !
    Споко! Нищо особено като фрактура и стабилизация с метал. Ще се оправиш безпроблемно. Като ти свалят гипса иди да плуваш- така се раздвижва глезен най добре. Иначе могат да ти дадат файла на снимката след операцията без проблем!

    Коментар


    • #17
      От: Фрактури на костите

      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
      Дай и снимка след операцията! Иначе имаш триглезенна фрактура и гипса след операцията е задължителен 30-40 дни.
      Колега ,има заден ръб на тибия(+един свободен фрагмент)счупен,латерален малеол,скъсана делтовидна връзка(която трябва да се реституира тоже) и на всичкото отгоре суб/луксация,която пациента сам е репонирал.Така че пълната клинична диагноза е фрактура-луксация трималеоларис крурис декстра.Интересно е каква е картинката веднага след операцията и как изглежда ставата-междина,симетричност,наличие на проминиращ остеосинтетичен материал.
      +това срока на имобилизация е минимум 60 дни преди да се свали гипса и да се проведе рехабилитация,което не пречи да прави изометрични упражнения.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Фрактури на костите

        Благодаря Приятели,предполагам че всичко ще е ОК.
        Ще внимавам и ще изпълнявам.
        Както казах че не съм в позиция да си показвам магарешките способности.

        Коментар


        • #19
          От: Фрактури на костите

          И един от методите,които напоследък не са много модерни,а и вероятно не се познават от ортопедите е физиотерапията през гипса.Без никакви проблеми може да се прави магнитно поле,което намалява отока на меките тъкани,подобрява циркулацията и ускорява възстановителния процес.Вече ако ортопедът е съдействащ може да се оставят 4 прозорчета в гипса и успоредно с магнитното поле да се правят процедури с интерферентен ток.А иначе последващата рехабилитация зависи най-много от състоянието на оперативното поле и консолидацията на фрактурираните кости след свалянето на гипса.

          Коментар


          • #20
            От: Фрактури на костите

            Съжалявам за случилото се с тебе и пожелавам бързо възстановяване!
            Знам как се чувстваш и споделям всичките ти страхове и неизвестни от опит http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=156690
            Имах късмета да ме оперира доцент Росманов и му се доверих напълно. По съвет на колегата @mihov_1969 (и на доцента) започнах рехабилитация още на 35 -я ден, стационарно в клиника "Свети Панталеймон" - Плевен. Там се засякохме с едно момче - мотористче от Ловеч, със същата фрактура като тебе. Посещавахме по едно и също време процедурите по физиотерапия и после заниманията във "фитнеса" по ЛФК. И двамата сме много доволни и имаме голям напредък. Там се работи индивидуално и професионално с добри специалисти. Препоръчвам ти първата рехабилитация да я проведеш в подобно заведение, защото и психологически, и физически ще си по-уверен как да продължиш да се рехабилитираш сам и доколко в следващите етапи. Провери какви са условията в Габрово и ако не те устройват направо си вземи направление и в Плевен. Няма да е лошо да се запишеш на контролен преглед при доцент Росманов - ще получиш отговор на всичките си въпроси.
            Още ти е рано за раздвижване, но прави леки упражнения редовно, за да не се отпуска мускулатурата(после ще ти е по-лесно). И непременно с двата крака, иначе после се появяват болките в гърба.... Почивай сега, че после си е зор работата, но е на оправяне, а колко бързо в голяма степен зависи повече от тебе!
            Поздрави и се дръж!
            Ако мога с още нещо да помогна, питай или звъни на тел. в подписа ми.
            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • #21
              От: Фрактури на костите

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Колега ,има заден ръб на тибия(+един свободен фрагмент)счупен,латерален малеол,скъсана делтовидна връзка(която трябва да се реституира тоже) и на всичкото отгоре суб/луксация,която пациента сам е репонирал.Така че пълната клинична диагноза е фрактура-луксация трималеоларис крурис декстра.Интересно е каква е картинката веднага след операцията и как изглежда ставата-междина,симетричност,наличие на проминиращ остеосинтетичен материал.
              +това срока на имобилизация е минимум 60 дни преди да се свали гипса и да се проведе рехабилитация,което не пречи да прави изометрични упражнения.
              Предполагам че в моя случай операцията и коването са абсолютно неизбежни.Мисля си за това понеже преди доста години си чупих ръката и тогава нямаше железа нямаше пирони,а сега всичко живо е на работната маса и се кове.Дали е неизбежно или така просто,за упражнение
              Понеже преглед имам на 35 ден а сега е около 20-ти а никак не ми се бездейства.
              Болки нямам.Това че не трябва да стъпвам си ми е ясно напълно.Дали е нужно да казвам че гипсовата лонгета е махнах на 6 ден и сеха съм със една плат и шини.
              Която е слагам само ако излизам навън.
              Кажете моля,какво мога да правя леко за раздвижване,естественно безопасно.
              Мислех си да взема един велоергометър и да връткам лекичко педалите ама не знам.
              Определено усещам че крачето ми отслабва което много ме дразни.

              Коментар


              • #22
                От: Фрактури на костите

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                Предполагам че в моя случай операцията и коването са абсолютно неизбежни.Мисля си за това понеже преди доста години си чупих ръката и тогава нямаше железа нямаше пирони,а сега всичко живо е на работната маса и се кове.Дали е неизбежно или така просто,за упражнение
                Понеже преглед имам на 35 ден а сега е около 20-ти а никак не ми се бездейства.
                Болки нямам.Това че не трябва да стъпвам си ми е ясно напълно.Дали е нужно да казвам че гипсовата лонгета е махнах на 6 ден и сеха съм със една плат и шини.
                Която е слагам само ако излизам навън.
                Кажете моля,какво мога да правя леко за раздвижване,естественно безопасно.
                Мислех си да взема един велоергометър и да връткам лекичко педалите ама не знам.
                Определено усещам че крачето ми отслабва което много ме дразни.
                Е, не бързай да връткаш педалите, но можеш да мърдаш леко и честичко до там, до където не чувстваш болка от седнало или легнало положение. Според мен, сега е важно да си стимулираш мускулатурата на целия крак, пак от легнало или седнало положение. В клиниката използваха торбички с пясък по 0,5 кг, които прикрепваха малко под коляното и в седнало положение повдигаха до хоризонтално положение. В домашни условия можеш да пробваш с пълна бутилка от минерална вода закрепена с тиксо или нещо друго да измислиш. Целта е да се преодолява G-то. Същото важи и за повдигане от легнало положение до вертикал. Повдигаш крака, сгъваш в коляното и така по 15-тина пъти. Можеш и друго да си измислиш, ще се изненадаш сам, че не е много лесно, колкото изглежда. И най-важното - винаги и с двата крака.
                Пробвай, надявам се да ти е от полза.
                Поздрави!
                0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                Коментар


                • #23
                  От: Фрактури на костите

                  Не мога да не се похваля.
                  Вчера трябваше да ходя на контролен преглед 33 ден.Естественно в страхотно очакване,не съм спал от вълнение и отивам сутринта.
                  Пред кабинета манифестация, имаше поне 20 човека,теглих им една наум и си викам че ще ида по късно.Аз съм само за направление за ортопед.
                  Куцук,куцук с патериците и отидох да пия кафе с приятели мотористи.Връщам се почти в края на работното време на доктора и направо влизам.
                  Моя човек веднага ме разочарова.Трябвало да са минали 30 дена от исписването от болницата за да ми даде направление.
                  Така или иначе става въпрос за 3 дена и си викам ще го преживея някак.Нещата се отложиха до четвъртък,обаче аз си отидох и реших че трябва да взема нещата в ръце.
                  Хвърлих патериците и полека лека без да пренасям много тежест постъпих полека.Нямам болки и усещам че съм увеличил ъгъла на свиване на глезена.
                  Въртя си и велоергометъра без проблем ама до четвъртък ще внимавам.Има голямо подобрение.Дано да нямам дълъг болт за двете кости,ама май няма такъв шанс.

                  П.П.Двамата доктори сигурно ще ме линчуват ама все пак поздрави.
                  От утре мисля да ходя на плуване.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фрактури на костите

                    А, така! Браво, Петьо! Точно вчера си мислех, че трябва да е минал един месец вече...в четвъртък пак да пишеш..! Поздрави!
                    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фрактури на костите

                      Днес ходих на преглед.Нищо не ми казаха.
                      Никакъв преглед,снимка след една седмица.
                      Разрешиха ми да стъпвам леко.
                      Абе кво да кажа,доктора го интересуваше повече времето, колко е минало,болнични,направления и кво ли не, вместо как се чувствам.
                      Ама кво да очаква човек като има 20 човека пред кабинета.
                      Естествено всички с направления !!!
                      Малко съм разочарован,ама кой ме пита мен.

                      Снимката - в малък формат. В голям е ето тук, за по-детайлно разглеждане от специалисти.

                      Последно редактирано от nickbochev; 16-04-13, 20:28. Причина: снимка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фрактури на костите

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

                        Снимката - в малък формат. В голям е ето тук, за по-детайлно разглеждане от специалисти.

                        Кажете моля приятели?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фрактури на костите

                          Ох, какво да ти кажа, приятел? Дано да не са засегнати меките тъкани в ставата. Иначе коста ще зарастне.
                          Но аз съм лаик в тая област. Само с малък опит с колянната става Подобно "кърпене" и увреден менискус.
                          Значи за възстановяването, консултирай се, но главното е в твоите усилия и постоянство.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фрактури на костите

                            Как са станали тези травми,каране без ботуши ли?Добре е да се знае.
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фрактури на костите

                              Петьо, недей да натоварваш напълно крака за да не се разпадне остеосинтезата(метала)! Отвътре винта се мъчи да излезе(леко е развит) ; отвън плаката не е много стабилна, защото над фрактурата имаш само два винта, а е трябвало да са минимум 3! Засега всичко е наред и ако потърпиш още малко без да стъпваш на 100% няма да имаш проблеми.Плувай!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фрактури на костите

                                Eй го и моя крак !Блъсна ме колоездач камикадзе беше ми засегнат и нерва на палеца но с рехабилитация като пускаха ток по нерва след година се възстанови! В момента съм още с пирона но не съм ходил на контролен но май ще ходя щото ако пак се случи нещо не е добре да съм с пирон! Да вдъхна и малко надежда на в момента пострадалите ,с това счупване след половин година карах мотор,и не предсказвам времето Бързо възстановяване на всички пострадали!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28092008 1.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5472636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28092008 2.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5472637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29102008 1.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5472638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29102008 2.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5472639
                                Последно редактирано от iszs; 17-04-13, 08:48.
                                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X