Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Колегата " жоро тримата имаше за продан някаква, попитай него.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от altran Преглед на мнение
      Здравеите.Някои правил ли е дробилка за вьглища. Шнеков модел с ексцентричен вал.
      олегата " жоро тримата имаше за продан някаква, попитай него.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от Gatt Преглед на мнение
        Колеги някой знае ли от къде да си взема бобовдолски въглища
        Имам 2 тона,почти ,ще ти ги подаря.Ако си само,че близо до софия.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Колега звънни ми +359 88 894 4995 или дай твоя номер да се разберем

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Здравейте колеги. Искам да попитам, има ли някой с котел "Metal-Fach" или с контролер "PLATINUM" на фирмата Plum? Интересува ме свързването на различните датчици и сензори. Или пък, ако има някой, който разбира от тези електроники, човек или фирма, моля да пише.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от БайДобри Преглед на мнение
              Здравейте колеги. Искам да попитам, има ли някой с котел "Metal-Fach" или с контролер "PLATINUM" на фирмата Plum? Интересува ме свързването на различните датчици и сензори. Или пък, ако има някой, който разбира от тези електроники, човек или фирма, моля да пише.
              Здравей!
              Нямам такъв контролер, но с каквото мога ще помогна. Точно какво те интересува? Местата на датчиците, кой за какво е, къде се монтират в инсталацията или свързването им в контролера? Кой точно контролер си взел ecomax 8xx, 9xx? Качи някоя снимка на контролера и електрическата схема от инструкцията.
              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
              GSM 0877207222

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Аз не знам защо постът ми излиза едва сега, писах го преди повече от седмица. През това време се чух и с един колега от форума във връзка с това, което съм питал. Иначе контролера е ecoMAX860P TOUCH с версия на хардуера: ecoMAX920P1-T. Почти всички датчици са скачени към контролера още в Полша, така ми го изпратиха. Но сега проблемът ми е свързването на котела към системата. В инструкцията на котела пише, че трябва да се използва четирипътен смесителен вентил, а се оказва, че нито един "майстор" в моя край не е чувал за такъв вентил. В тази връзка искам да попитам тук, някой може ли да ме ориентира към специалист или фирма, които се занимават с подобни автоматични котли и техники, за да ми вържат котела, както трябва, срещу съответното заплащане?
                Последно редактирано от БайДобри; 19-07-19, 12:21.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Не е голяма философия, повече четене и ще се справиш и сам. Напиши за кой край става дума, някой може да се отзове.
                  Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                  GSM 0877207222

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    гр. Белоградчик, обл. Видин

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Бай Добри, как ще регулираш температурата? Четирипътния вентил има две функции, да регулира температурата на подаване и да защитава връщането към котела. Ако управляваш температурата с термоглави, може да сложиш антикондензен на връщането и да минеш без четирипътен.
                      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                      GSM 0877207222

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Имам няколко избора за контрол на температурата. По температурата на водата, по външна температура, стаен термостат и т.н. За термоглави не съм мислил. Още не знам, тепърва ще го разучавам. Четирипътния вентил го поръчах, намерих и някакви схеми, само да пристигне и го започваме пък ще видим какво ще стане.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Със смесителен вентил (3,4 пътен) е по-добрият вариант. Ще използваш пълните възможности на контролера, а и комфорта е друг. Аз използвам регулиране по външна температура.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131112881_zaw4-Djedenobieg(3).jpg.3bd1be4c931017280b1d8fe92a1afe46.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5820967Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1218550323_zaw4-Djedenobieg(2).jpg.74dcd0b23671ac2d293145117d255a0b.jpg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5820968
                            Две схеми за четирипътен вентил от полския форум
                            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                            GSM 0877207222

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Колеги, моля за съвет. Изчетох темата почти изцяло, отне ми няколко дни и пак не мога да реша категорично, щото виждам много противоречиви мнения. Имам Виадрус 10 ребра и искам да му сложа полска горелка. Котелът се води 49 кв на дърва и 60 кв на въглища, затова, като на лаик, ми се вижда най-разумно да му сложа 75 кв горелка, за да има запас от мощност. Обаче ми казаха, че горивната глава на такава горелка е много голяма и не може да влезе под котела. Пасвала 35 киловатовата, която обаче ми се вижда малко като мощност. Не знам дали ще успява да подгрява водата на поне 60 градуса, колкото ми трябват. Другият проблем е усвояването на топлината, заради това, че няма ходове на изгорелите газове. Разбрах, че има специални чугунени плочи, които се слагат на оребренията на секциите за тази цел. Така че ще съм благодарен, ако хора с такива котли ми споделят опита си. Писах на няколко колеги на лично, но не са ми отговорили.
                              Land Rover Discovery 200TDI

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Здравейте!
                                Колко квадрата се отопляват?
                                Има и други ретортни горелки.
                                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                                GSM 0877207222

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X