Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от Todor.Mutovski Преглед на мнение
    Горенето горе доло го оправих,някои да даде инфо да Пловдив,от къде пазарувате донбас фракция,на каква цена и отговаря ли теглото.
    Колега кажи как оправи горенето.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Здравейте,
      Изчетох цялата тема и доколкото разбрах моя Дитрих 35kW няма смисъл да го мъча - ще се купува нещо ново.
      На село ще строя дървена къща около 200-220м2, с 40см минерална вата, но котела ще топли и старата къща (около 120м2, за сега без изолация) и от началото на март и 100кв.м. парник. Имам страшно много клони за мелене, тъй че това ще ми е горивото.
      Бихте ли ми дали съвет за добра комбинация котел+горелка+Бункер+Управление и каквото още ми е нужно?

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Това с клоните като гориво има за замисляне от икономическа гледна точка. Колко клони трябва да имаш, за да си позволиш следното:
        - дробилка за клони ХХ квт
        - специализиран бункер за чипс
        - специални съоръжения за автоматизирано изваждане и транспорт на чипса от бункера до горелката хх вата
        - специализирана горелка за чипс ХХ вата
        Не случайно няма широко разпространени битови котли на чипс, повечето са за административни и производствени сгради.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          - дробилка за клони има я в ОЛХ като прикачен инвентар за трактора ми 900лв
          - бункер за чипс - не знаех че тр. да имам такова нещо
          - специални съоръжения за автоматизирано изваждане и транспорт на чипса от бункера до горелката хх вата - тва пък за какво е?
          - специализирана горелка за чипс ХХ вата - в ютуб има филмчета където ги горят с горелка мязаща много на пелетната (сигурно има разлики, но аз не мога да ги схвана):
          https://www.youtube.com/watch?v=hQW9wZQMh1I
          https://www.youtube.com/watch?v=HY0GHP3dbuU

          Попаднах и на тези котли, които пишат че могат да работят на чипс, но докато не прочета мнения това е само реклама:
          http://www.ecopellenergy.com/heating...hold_info.html

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Тази реклама е просто реклама. Когато пробваш сламени пелети или агропелети от боклуци, ще разбереш, че е само реклама. Не са ти написали нищо и за гранулометрията на чипса, с който могат да работят. Едва ли ще е тази, която твоята дробилка към трактора ще прави. Клоните сурови или изсъхнали ще ги дробиш? Ако са сурови, ще ти трябва сушилня за чипс, ако ще го гориш ефективно или складираш за зимата. Ако клоните са сухи, ще сменяш по-често работните органи на машината. Ще трябва и да пресяваш чипса, че току виж влязла някоя едра треска в горелката и следва аларма - ако има кой да я чуе. Горелките на чипс са механизирани и автоматизирани - иначе няма смисъл, по-добре слагай дърва на ръка в котела. Затова съм написал автоматизирано изваждане от бункера до горелката. В общия случай котлите на чипс са или огромни и работят с едър чипс /технологични трески/, като не се смущават от по-едрите парчета, или са по-малки, но работят с доставен чипс, изсушен и калиброван в цех за производство на дървесен чипс. Е,ако имаш потребност от 100 тона гориво и имаш 100 тона клони, си струва. За 3 тона е по-добре да си намериш доставчик на качествено гориво.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Миналата година купихме ремарке, което е возило дървен чипс за спиртоварната в Катуница... Беше пълно с чипс като бонус, който се чудихме сума време какво да правим... Беше основно на едри късове, които нямаше как да вървят на нашата горелка... Съответно само за опит баща ми си игра да пресява част от чипса, да се извади само до 30тина милиметра фракция чипс... За корене само на чипс не стана, защото " увисва " в бункера на моменти и горелката гасне поради липса на чипс в ретортата... Решихме да го смесваме с донбас ситна фракция, дето се вика чипса да не ходи зян... Така ставаше, защото въглищата увличаха и чипс надолу... НО на няколко пъти се случи да се заклини малко парченце чипс между шнека и стените и късаше предпазния щифт ==> гасне горелката... И до там с опитите да се гори чипс, разпродадох го на биг бегове на ромляните... За печка тип "чудо" е убиец гориво, зачервява тръбите за минута...

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от double-dealer Преглед на мнение
                ..." увисва " в бункера на моменти и горелката гасне поради липса на чипс в ретортата... на няколко пъти се случи да се заклини малко парченце чипс между шнека и стените и късаше предпазния щифт ==> гасне горелката...
                Това са типичните проблеми при работа с дървесен чипс. Решават се по начин, малко съвместим с котел за битови нужди. Бункер за чипс обикновено е с изтласкваща скара по дъното си, а транспортьора към горивната камера е двуверижен с напречни гребла - това при големи котли, както са в Катуница. При по-малките на дъното на бункера има централна ос, на която е закрепено въртящо се пружинно гребло. Последното, при въртенето си, събаря непрекъснато чипс в отворен канал, в който се намира шнека към горелката и си има съответна на диаметъра на бункера електрическа мощност. Диаметъра и мощността на шнека пък са пропорционални на едрината на чипса, но като правило са поне 200 мм в диаметър, със поне 0,75 квт мотор и съответния редуктор. Дори да ти ги подарят всички тези неща, изразходваната електрическа мощност за задвижването им може да се окаже почти достатъчна за отопление с климатик. Освен това обикновено се слага и предпазен шлюзов затвор с мотор-редуктор за предотвратяване на обратно горене към бункера с горивото. При наличието на клони, както е споделил колегата, по-скоро бих се замислил за пиролизен котел със зареждане на 12 часа примерно. Но с тях нямам опит и не мога да съм полезен.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Колеги някой може ли да помогне за настройките на горелка та. Горя домбаска фракция от Калояново. За момента настройките са, 60 секунди пауза, подава 10секунди и 17 вентилатор. Докарам някакъв пламък но излизат голям и буци шлак. Контролера е Ирид Пид. Благодаря ви

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Миналата година се борих около седмица с един от монтираните от мен котли да го пуснем от въглища на дървени пелети. С въглищата за няколко години 0 проблеми. След първоначалната аларма, и с малко помощ от ползващите тук, го накарахме да работи и спи прилично. Разхода на пелети спрямо този на въглища естествено скочи почти толкова колкото е и разликата в калоричността, което си е съвсем нормално според мен. Сега се наложи посред зима да помагам при подобна смяна в друг град, пак на мои хора, но пелетите са други и настройките от миналата година не вършат работа. Докарахме го да работи нормално, но не се получава спящия режим. Тръгва да тлее на обратно, като най-вероятната причина е, че зоната на кошничката по време на работа не се пълни по начина по който се пълни с пепел от въглищата, тъй като пелетите правят толкова финна пепел че и най-малкото подухване от венитлатора буквално ги издухва през комина(пък после проблем с финните прахови частици... ), а пелетите са като барут и се палят от искра. Предполагам, че такова качество на пелетите(А1) е много удачно за обикновените пелетни горелки, но в случая с ретортната се явява като проблем заради лесната им запалимост и тлеенето дори при липса на въздух. Някой беше споменал по-нагоре за подобен проблем, но не можах да намеря какво е решението. Намалих вентилатора на трета степен, от 15-та при въглищата, но пак в спящ режим тръгва да тлее назад вдига температурата на датчика следящ шнека и се включва аларма. Контролера реагира нормално като писва и почва да избутва запалените пелети докато спадне температурата и продължава отново да работи в нормален режим. За съжаление алармата остава да пищи до като не я изключим ръчно. Почвам да си мисля, че освен с електронните настройки на вентилатора, трябва да се пипне и заслонката от страни на ветнтилатора, тъй щото да намали допълнително въдуха. Има и едно допълнително подаване на въздух по време на подаване на пелетите, което допълнително увеличава въздуха с 5 степени за секундите по време на подаването, което за въглищата е чудесно, но в случая издухва пелетите от кошничката на горелката.
                    За сетен път се убеждавам колко проблематично е пелетното отопление и колко зависими от към настройки са всички пелетни с-ми от качеството и състава на пелетите, понеже колкото производители на пелети толкова и качества, пък дори и винаги от едно и също място да вземаш, пак нещата не са еднакви от година на година.
                    Та въпроса ми е някой намерил ли е някакво решение на тлеенето на иглолистните пелети в шнека при спящо състояние на котела, или ще трябва да го оставим да работи непрекъснато до приключването на пелетите и да решим въпроса кардинално с новото зареждане на въглища през Април-Май?
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Ако си с контролер SKZP-02 може да премахнеш допълнителното обдухване когато се включи шнека да вкарва гориво в горелката?
                      С какъв контролер се опитвате да настроите горенето?

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Котела е с Iryd, и там има също това допълнително обдухване, което смятам да премахна за горене на пелети, но не съм сигурен, че това ще промени нещо по време на спящия режим.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Аз със Timel и горелка "Еко" една година нямах проблем с нито един вид пелети при тестовете, освен със сламените. Изгорих по два бункера от няколко вида пелети, също и орехови черупки с цел обучение. За съжаление никакви спомени от настройките, но те са интуитивни при този контролер. Сега котела е в склада и чака ред за монтаж това лято на вилата.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            D-MAX, корегирай настройките на спящия режим.
                            При работа с пелети ползват вентилатори с клапа, с противотежест на изхода.
                            Някои монтират това.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:regulator-ciagu-wpa-06-dm-80-wbs-6a-al.jpg
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5806374
                            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                            GSM 0877207222

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Това е регулатор на тягата към комина. В случая тягата не е прекалено голяма. Коригирал съм подаването в режим на поддържане на 6минути. В момента пътувам към местото и днес цял ден ще правя експерименти, да видим до къде ще я докарам.
                              Дозирането на която и да е твърдогоривна горелка е обамно. Това означава че при промяна на плътността дори и на един и същи тип гориво, ще се наложи да има нови настройки - пелетите са точно такива. Както казах и по-горе, горелката и контролера се справят добре с горенето, но в режим на поддръжка лигнина ползва кислорода в порите на пелетите и като резултат пелетите тлеят и предават огъня назад дори и в затвореното пространство на шнека. Опита ми с дъбови или смесени пелети(60% дъб+40% иглолистна дървасина) показват, че процеса на горене е много по-лесно да бъде контролиран и го няма това тлеене дето се появява при чисто иглолистните пелети.
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Така е най-добре, око да види и ръка да пипне.
                                Ти най-добре знаеш, че само смяната на размера на фракцията от едно и също гориво, може да даде голяма разлика в обема на подаденото гориво, при едни и същи параметри/времена и сила на вентилатора/.
                                Последно редактирано от Валтер Желязков; 12-01-19, 09:30.
                                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                                GSM 0877207222

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X