Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
    Мисля си дали е възможно монтиране на мощен магнит преди входа???Вие как мислите???
    Мисля,че ако има магнит, трябва да е доста мощен, защото въглищата ще завлечът всичко по пътя си към шнека!
    Все пак си има доста голям напор!

    Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
    www.ekotoplina.com

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Най добре ще е този магнит да ги улавя при самото исипване в бункера! Ама как точно...

      Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
      www.ekotoplina.com

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от gazgeneratoe Преглед на мнение
        Най добре ще е този магнит да ги улавя при самото исипване в бункера! Ама как точно...

        Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
        За инцидентни случаи не си струва инвестицията. Освен това проблема с камъните остава. Като "захапе" шнека парче въглища, се чува как хрупа и се троши. Ако това се случи с камък, проблема е като с арматурата, с тази разлика, че в този случай реверса решава проблема, за да легне камъка в шнека по правилния начин.
        Ако толкова ти се иска магнитен сепаратор, най-ефикасно е с лентов транспортьор и магнитен барабан. Немагнитните материали са изсипват веднага при обръщането на лентата около барабана, а магнитните залепват и падат чак когато лентата се отделя от барабана по пътя си обратно. Правил съм и решетка от магнитни тръби. При нея продукта тече между тръбите, а залепналите метални парчета биват избутвани постепенно в зоната под тръбата, където са прикрити от триене с постъпващия отгоре продукт. Тръбите са няколко реда, шахматно разместени, така че винаги продукта да срещне някоя от тях по пътя си надолу. Порядъка на цената е отказващ от такива замисли.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          Порядъка на цената е отказващ от такива замисли.
          Като добавиш и тока за електромагнита, т.е. консуматива,съвсем...

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Като добавиш и тока за електромагнита, т.е. консуматива,съвсем...
            Магнитните тръби /всъщност са пръти/ правя с обикновени постоянни магнити, но също не е евтино. Днес бях в една фабрика, където са дали само за година над 120 000 евро за ремонти поради попаднали метални парчета в маслопресата. Е, на тях и неодимови магнити ще им се видят евтини. Но за котел дори обикновена магнитна плоча, по която да се плъзга горивото, ми идва скъпо и няма да си направя.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Много по логично е една хубава защита на шнека или буталото например. Но като спре, ставаш чернокож... афроамериканец... или както там е по истанбулската конвенция

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Много по логично е една хубава защита на шнека или буталото например. Но като спре, ставаш чернокож... афроамериканец... или както там е по истанбулската конвенция
                Тя /защитата/ си я има изначално в контролера + предпазния щифт на шнека. Но, съгласно горе цитираното, вчера станах арапин. Но се изхитрих и първо намокрих въглищата в бункера, помогна доста. После и мокри горят, не им се мръщи горелката.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Така като чета май няколко пъти си отварял ревизията ?
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Привет на всички. Имам нужда от помощ значи имам viadrus u22 23,3kw получавам много различни съвети и затова реших да попитам тук.Каква мощност ще е най подходяща за този котел 12-19kw или 25kw .Другата дилема е ekoenergia или някъква нова имало rondo на фирмата Eco с кръгла глава, горивния процес при нея бил по добър понеже е кръгла http://www.sklep-witkowski.pl/pl/pod...ndo-25-kw.html . Ще се радвам на малко помощ

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Така като чета май няколко пъти си отварял ревизията ?
                      Ами, железарска работилница, какво да се прави. Угарки от електроди, стари болтове и обрезки от щанците и гилотината се търкалят навсякъде. Вдигнеш чувала с въглища от пода и не знаеш какво се е закачило за него. После майката...
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравей, имам екоенергия 35кв . Горенето е откъм бункера . Отсреща не гори. Почистена и залепена няма ефект. Моля за съвет.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от Arturin Преглед на мнение
                          Привет на всички. Имам нужда от помощ значи имам viadrus u22 23,3kw получавам много различни съвети и затова реших да попитам тук.Каква мощност ще е най подходяща за този котел 12-19kw или 25kw .Другата дилема е ekoenergia или някъква нова имало rondo на фирмата Eco с кръгла глава, горивния процес при нея бил по добър понеже е кръгла http://www.sklep-witkowski.pl/pl/pod...ndo-25-kw.html . Ще се радвам на малко помощ
                          Зависи от топлозагубите, какво ще отоплява, квадратура, има ли изолация. 19 е номинална мощност, т. е. имаш запас още около 20% мощност. Котела е само топлообменник, и 35 kw горелка да се сложи, като е малък не може да усвои топлината. За горелка съвет не мога да дам, защото не съм работил с такива.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Колеги,въпросът ми е:Някой има ли опит с запалка за въглища???И ако има,каква мощност и модел трябва да е тя???

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Здравейте и от мен. Да се присъединя и аз към форума, доста ми помогнахте с темата. Моя котел е Biokaitra - латвийско производство, комплект с горелка, бункер и управление с тъч-скриин дисплей. Май съм единствения с такъв... 30КW, с ретортна горелка. До скоро горих сламени пелети, голямо наказание. котела ги гори но на всеки 4-6 часа се образува шапка от кокс върху ретортата и естествено мощността пада, ако някой не я отстрани механично. Отделно пепелта е около 30-40% и миризмата от тях е отвратителна. Калоричността им бе доста ниска. Разход 4-6 чувала на денонощие в студените дни, 1-3 при положителна темперутура на въздуха. От началото на седмицата работи със слънчогледови пелети, коренна разлика, много по-малко пепел, доста по-буен пламък, разход 1-2 чувала на денонощие. Топля 160 квадрата, частично изолирана къща с дървена дограма.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Здравей murry, тази горелка може ли да гори въглища. Този котел много прилича на полския Витковски и на Дряновския. От къде е закупен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X