Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте имам въпрос относно актуализирането на контролера"Timel"със кабел rs232 става ли, разбрах че с кабел rs232/usb става.Питам защото ме е страх да не прецакам контролера защото на com port излизат 15v а на usb 5v.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
      Здравейте имам въпрос относно актуализирането на контролера"Timel"със кабел rs232 става ли, разбрах че с кабел rs232/usb става.Питам защото ме е страх да не прецакам контролера защото на com port излизат 15v а на usb 5v.
      По инструкцията става, но кабела трябва да е едно към едно. Ползват RS232 към USB, защото повечето съвременни лаптопи нямат порт RS232. Ако желаеш, имам и оригинален кабел RS232 от Тимел /не го продавам/. Иначе с другия, с USB, съм преинсталирал моя поне два пъти и още четири, пет контролера без проблеми.
      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
      GSM 0877207222

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
        Организирам внос на контролера Timel...
        Я виж тук дали ще си харесаш нещо http://www.industry-automation.net/c...ontroler-ekran

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151220_18_01_37_Smart.jpg
Прегледи:1
Размер:364.9 КБ
ID:5779156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151122_15_09_36_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:534.9 КБ
ID:5779157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151220_18_08_15_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:400.0 КБ
ID:5779159Колеги пуснах няколко снимки на моята конверсия на Виадруса ми!Добре е и нещо да се види,не само приказки!Пък и ще се радвам, ако да помогне на някого!

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Бункера за горивото много добре ти се получил!
            Колко кг гориво събира,предвидил ли си капак за авариино почистване?

            Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
            www.ekotoplina.com

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Здравейте на всички. Защо никъде в темата не се споменава за полските бутални горелки?От известно време се заглеждам по котлите на Witkowski-тяхната серия Lux се предлагат с този вид горелки.Моля за мнение!

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                750kg въглища,за къде имаш в предвид този капак за авариино почистване???

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                  750kg въглища,за къде имаш в предвид този капак за авариино почистване???
                  Имам в предвид, ако се задръсти шнека,как ще извадиш толкова въглища за да го почистиш.
                  На моя има едно капаче за изваждане на горивото при такива случаи.

                  Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
                  www.ekotoplina.com

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от stoqn1975 Преглед на мнение
                    Здравейте на всички. Защо никъде в темата не се споменава за полските бутални горелки?От известно време се заглеждам по котлите на Witkowski-тяхната серия Lux се предлагат с този вид горелки.Моля за мнение!
                    И Дефро предлагат такива,пише ,че горят пепел! Ама дали има колеги с такива котли ...

                    Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
                    www.ekotoplina.com

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Май няма с такива.
                      Види ми се къс хода на буталото и следователно разстоянието от бункера до пещта. При шнека е повече, от гледна точка на безопасност ме притеснява?

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        От гледна точка на безопасност, според мен са по добри. Буталото вкарва горивото в горивната камера и затваря достъпа на въздух към бункера. От това, което съм чел за тях е, че са предвидени за изгаряне на въглищна пепел, зърнени отпадъци, талаш. При тях са по малки възможностите за по фини настройки на горивния процес, дозата винаги е една и съща, разликата е в броя подавания/цикли/ за единица време.
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          4-ти сезон се топля с него(близо 500кв м отопляема площ) и не съм имал задръстване!Миналата година късах няколко пъти болтове на шнека(вид бушон),защото в въглищата имаше по-големи буци,което не беше добре разбира се!Плюс това шнека има копче за реверс!Та мисля,че нямам нужда от такъв капак!За следващия сезон съм замислил да автоматизирам повече вкл управление през ГСМ.Специално за улея ще монтирам шнек за транспортиране на въглищата,защото сега понякога се задържат в улея и го почуквам за да слязат надолу.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                            4-ти сезон се топля с него(близо 500кв м отопляема площ) и не съм имал задръстване!
                            Пожелавам ти все такъв късмет, даже завиждам. Но да си знаеш, парче арматура не ти мърда някой ден. При мен се падна на втория ден и както не знаех да се оправям с управлението на горелката, мина доста време / и попържане/, докато се сетя да погледна в шнека.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Мисля си дали е възможно монтиране на мощен магнит преди входа???Вие как мислите???

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                А това парче арматура не ти ли блокира шнека и съответно би трябвало да ти скъса болта-бушон???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X