Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте колеги! Някой знае ли как се представя въглищната пепел с нашите горелки?

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от energo8 Преглед на мнение
      Прав си колега,стара разработка.Купувай Херц,Харгаснер и тн...
      Не, такова пък никога няма да купя и затова попитах тук за нещо подходяща идея и чертежи, та ще си го правя сам. Имам си всякакви видове машинарийки, стругове, фрези, плазморези и какво ли не, та нищо което е желязо не ме плаши, но просто не мога да намеря нещо добро и в най-краен случай ще трябва да се напрягам да си го измислям.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
        AGRO-"За автоматична горелка определено не е подходящ, особено, ако е с повечко секции."Aз съм 4 сезон с 9-секционен автоматизиран с ретортна горелка и съм много доволен,а ти пишеш че не бил подходящ???Eто и видео:https://www.youtube.com/watch?v=5T4JudkNYRE
        Нещо не мога да отворя видеото, не тръгва..

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от emil.milev Преглед на мнение
          Не знам 25-26 градуса с какъв котел ще се поддържат с 5-6 тона донбаски на 240м2?! Котел за 10 бона колко години ще го избиваш?
          Това е абсурд! Изобщо не мога и да си го помислям. 10 цирки да им излязат с тези цени! Това е предизвикателството - да го докараш до тази температура с по-малък разход, с повече наука и съвременност и с по-малко пари!
          Ще трябва да реша да се напрягам и да измисля нещо. Просто исках да видя тук дали някой нещо не е измислил преди мен, та да обменяме опит.
          Колега, цял живот мотото в живота ми е било: Няма нещо, което да си изучил с главата си ти, или който и да е и да не го изуча с главата си и аз, ако реша и второ: Няма нещо, което да си направил с ръцете си ти, или който и да е и да не го направя с ръцете си и аз, ако реша!
          Имам си и инженерното образование, имам си и всякаквите машинарийки, та с главата си и ръцете си не се плаша от едно котле, ама ме мързи все още да взема решение и да започна да се напрягам, ха, ха, нали знаеш - по-сладко да вземеш нещо наготово!!

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
            Не, такова пък никога няма да купя и затова попитах тук за нещо подходяща идея и чертежи, та ще си го правя сам. Имам си всякакви видове машинарийки, стругове, фрези, плазморези и какво ли не, та нищо което е желязо не ме плаши, но просто не мога да намеря нещо добро и в най-краен случай ще трябва да се напрягам да си го измислям.
            Коледа тук има примерна схема http://napravisam.net/?p=23602

            Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
            www.ekotoplina.com

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
              Не, такова пък никога няма да купя и затова попитах тук за нещо подходяща идея и чертежи, та ще си го правя сам. Имам си всякакви видове машинарийки, стругове, фрези, плазморези и какво ли не, та нищо което е желязо не ме плаши, но просто не мога да намеря нещо добро и в най-краен случай ще трябва да се напрягам да си го измислям.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                ...Няма нещо, което да си изучил с главата си ти, или който и да е и да не го изуча с главата си и аз, ако реша и второ: Няма нещо, което да си направил с ръцете си ти, или който и да е и да не го направя с ръцете си и аз, ако реша!...
                За един живот колко неща ще изучиш? По-добре си купи готов котел, че да не откриваш топлата вода. Твоите машинарии и аз ги имам, мога да изкопирам всеки котел, попаднал ми в ръцете, но ще ми струва повече, отколкото да го купя, а със сигурност няма и да си помисля да правя своя разработка. Това от дългогодишен опит в копирането на разни машини.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от energo8 Преглед на мнение
                  Първоначално публикуван от energo8 Преглед на мнение
                  Колега, благодаря за усмивката, но ти мислиш ли, че аз сам не осъзнавам, че съм за усмивка? Да, за усмивка съм. И то подигравателна усмивка, която казва: "Я го пък тоя лольо-наивник, тиква". Да колега, всички ние които сме тук, сме просто едни наивници, едни нещастници, едни Андрешковци, които все гледаме нещо да надхитрим обществото, което ни мачка и ни унищожава всеки ден и всеки час. То храните ли са ни храни? Лекарствената политика - мафията с лекарствата ли? Бензинът и цената на горивата ли - мафията с горивата? Сега пък и се чудят как да ни унищожът и със старите коли, уж за екологията, за да си продават новите - това са лобитата на вносителите и сервизите, и резервните части.. И какво? Ние да мреме ли? Котлета от войната ще ни продават, а новите с цени до Луната? Не, колега. Колкото и да ти е смешно, сега съм измислил как като ме спрат гадовете със старото ми андрешковско Пежо 309 с двигател 1.9 дизел, да не ми хванат никакви лоши газове. Това е. Смешно ти е или не, Андрешко или не, аз съм тук в този сайт за да споделя нещо и ако може да намера някой с когото да обменим мисли и идеи. Тези, които внасят кюмура и котлетата сега знаеш ли къде са? Те са сега с онези по лекарствата и по горивата, и по храните из лъскавите си офиси и кафетата по жълтите павета и мислят все нови и нови схеми как да ни прекарат и да ни вземат парите с някоя нова схема, някой нов бизнес проект, с още нещо, което да ни досмачква. Бог да ги прости - поизтрепват се понякога.
                  Благодаря за усмивката!
                  Не ми се мислеше много да си правя сега експерименти и изчисления, но ти ми даде стимул!
                  Успешна година на всички!

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                    Колега, благодаря за усмивката, но ти мислиш ли, че аз сам не осъзнавам, че съм за усмивка? Да, за усмивка съм. И то подигравателна усмивка, която казва: "Я го пък тоя лольо-наивник, тиква". Да колега, всички ние които сме тук, сме просто едни наивници, едни нещастници, едни Андрешковци, които все гледаме нещо да надхитрим обществото, което ни мачка и ни унищожава всеки ден и всеки час. То храните ли са ни храни? Лекарствената политика - мафията с лекарствата ли? Бензинът и цената на горивата ли - мафията с горивата? Сега пък и се чудят как да ни унищожът и със старите коли, уж за екологията, за да си продават новите - това са лобитата на вносителите и сервизите, и резервните части.. И какво? Ние да мреме ли? Котлета от войната ще ни продават, а новите с цени до Луната? Не, колега. Колкото и да ти е смешно, сега съм измислил как като ме спрат гадовете със старото ми андрешковско Пежо 309 с двигател 1.9 дизел, да не ми хванат никакви лоши газове. Това е. Смешно ти е или не, Андрешко или не, аз съм тук в този сайт за да споделя нещо и ако може да намера някой с когото да обменим мисли и идеи. Тези, които внасят кюмура и котлетата сега знаеш ли къде са? Те са сега с онези по лекарствата и по горивата, и по храните из лъскавите си офиси и кафетата по жълтите павета и мислят все нови и нови схеми как да ни прекарат и да ни вземат парите с някоя нова схема, някой нов бизнес проект, с още нещо, което да ни досмачква. Бог да ги прости - поизтрепват се понякога.
                    Благодаря за усмивката!
                    Не ми се мислеше много да си правя сега експерименти и изчисления, но ти ми даде стимул!
                    Успешна година на всички!
                    Успех човече! Евала за ентусиазма!

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                      Колега, благодаря за усмивката, но ти мислиш ли, че аз сам не осъзнавам, че съм за усмивка? Да, за усмивка съм. И то подигравателна усмивка, която казва: "Я го пък тоя лольо-наивник, тиква". Да колега, всички ние които сме тук, сме просто едни наивници, едни нещастници, едни Андрешковци, които все гледаме нещо да надхитрим обществото, което ни мачка и ни унищожава всеки ден и всеки час. То храните ли са ни храни? Лекарствената политика - мафията с лекарствата ли? Бензинът и цената на горивата ли - мафията с горивата? Сега пък и се чудят как да ни унищожът и със старите коли, уж за екологията, за да си продават новите - това са лобитата на вносителите и сервизите, и резервните части.. И какво? Ние да мреме ли? Котлета от войната ще ни продават, а новите с цени до Луната? Не, колега. Колкото и да ти е смешно, сега съм измислил как като ме спрат гадовете със старото ми андрешковско Пежо 309 с двигател 1.9 дизел, да не ми хванат никакви лоши газове. Това е. Смешно ти е или не, Андрешко или не, аз съм тук в този сайт за да споделя нещо и ако може да намера някой с когото да обменим мисли и идеи. Тези, които внасят кюмура и котлетата сега знаеш ли къде са? Те са сега с онези по лекарствата и по горивата, и по храните из лъскавите си офиси и кафетата по жълтите павета и мислят все нови и нови схеми как да ни прекарат и да ни вземат парите с някоя нова схема, някой нов бизнес проект, с още нещо, което да ни досмачква. Бог да ги прости - поизтрепват се понякога.
                      Благодаря за усмивката!
                      Не ми се мислеше много да си правя сега експерименти и изчисления, но ти ми даде стимул!
                      Успешна година на всички!

                      Откак Андершковци заграбиха властта на 9-ти септември 1944г., и избиха де що някой имаше малко акъл в главата си(да не задават неудобни въпроси, а не за друго), че и ограбиха целия народ(земята, горите, животните, работилниците и дори сечивата им) тоя персонаж не мога да го понасям. Уви, Андрешковщината обаче продължава да трови живота на всички ни без оглед на това кой колко имал-нямал, учил/не учил, социално положение или друго.

                      Нито ми се спори, нито ми се занимава, щото и без туй достатъчно много време съм загубил да описвам напред съвсем безплатно опит(който естествено на мен ми струваше и време и пари!), но гледам ти че имаш време, машинории, интернет, пък и си колега с инженерно образование, та порови и разгледай насам-натам, за да разбереш, че котли по тази толкова изостанала чугунена технология имат КПД 93% и екологичен клас А+(5-ти клас) по EN 303-5 при горене на пелети и 4-ти клас при горене на въглища. При това на същата фирма, произвела и твоя котел.
                      Другото което ме озадачава е, че за теб не е проблем да даваш за гориво по 500лв на месец(за мен ако трябва да плащам толкова определено е!), но ти е голям проблем да платиш за нов котел с горелка, който ще ти се изплати за няколко години само от икономията на все по-скъпите горива, пък за екологията, комфорта и удобството изобщо няма да говорим.
                      Нямам никакво намерение да те убеждавам в това или онова, защото ти си предубеден вече, така че както казва и energo8, дерзай, действай, измисли нещо ново, пък после го публикувай тук ей така, безплатно на ползу роду, за другите Андрешковци, щото и те като тебе мислят ...
                      Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                      ...нали знаеш - по-сладко е да вземеш нещо наготово!!
                      И накрая имай пред вид, че не само ти храниш семейство, деца. Всички сме така, ама гледаме да не се оплакваме и да се оправяме някак си, и поне за мене си мога да кажа че гледам да не е на гърба на обществото или на който и да е, щото ако цакам обществото, значи цакам теб, пък докато аз го правя, някой друг от същото това общество ми го натака два ката.... и така много лесно става ясно що сме толкоз проклети и вечно нещастни.
                      За съжаление Андрешковщината е удобно оправдание за безобразията, които си позволяваме на гърба на другите. Така че моля те, по-добре ползвай някой друг персонаж.
                      Последно редактирано от D-MAX; 10-01-18, 12:58.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравейте, управление титаник+ може ли да вкл. и изключва помпата. И как да го настроя. Искам когато горелката работи помпата да спира и обратното. Като изкл. горелката да вкл. помпата.
                        Последно редактирано от Viktor11; 11-01-18, 10:13. Причина: Допълнение.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                          Това е абсурд! Изобщо не мога и да си го помислям. 10 цирки да им излязат с тези цени! Това е предизвикателството - да го докараш до тази температура с по-малък разход, с повече наука и съвременност и с по-малко пари...
                          Моят опит - имах най-малкия Виадрус 17кВ, който ми беше маломощен. Купих още две ребра, разцепих котела, добавих ребрата, изолирах котела хубаво с каменна вата, поръчах кутия, срязах дъното на котела и го повдигнах на кутията. Това според мен е най-разумно и с по-малко пари!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Ние също цепихме нашия и от 10 секции го направихме 9 .На пръв поглед изглеждаше страшно ,но после се оказа ,че не е кой знае каква манипулация .След това цяла зима работи без проблем .
                            Дълго се колебах дали да го правя с кутия и горелка или да купя готов .Не ,че нямаше да върши работа ,но за мен ефективността на новия е по-добра ,макар да не е чугунен .

                            Купихме нов на Джи Ти Ес Дряново с горелка Екоенергия ,наистина е многоходов ,има и водна риза даже и на вратичката отпред ,пипаш димоотводната тръба с голи ръце .Като цяло съм доволен ,макар да имам някои забележки по конструкцията и комбинацията горелка /котел .И е стоманен ,а не чугунен ,но времето ще покаже колко ще е животът му .Говорил съм с хора ,които имат стоманени от по 20 години и нагоре и още функционират.

                            Между другото продавам старият ни котел Виадрус 9 секции ,52 КW ,ако някой има интерес .
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от tihomirMitov Преглед на мнение
                              Здравейте колеги! Някой знае ли как се представя въглищната пепел с нашите горелки?
                              Някъде из темата има мнение. Колегата продава въглища и си гори остатъчната пепел, но не ми се търси, че темата стана голяма.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Организирам внос на контролера Timel за мен и няколко приятели.Ако има желаещи,могат да се присъединят.Оставям телефон за връзка 0898 66 45 72.Не знам дали е много редно ,но виждам ,че това не е презедент и други колеги тук са го правили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X