Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от Fugu Преглед на мнение
    Здравейте колеги!
    Взех горелка 35кВ с контролер титаник +.
    Това гори като ламя за 24 ч гора по 50-60 кг донбаски въглища.
    Със заводски настройки съм на контролера:12 сек шнек, 40 сек пауза, вентилатор на 8
    При мен 12 сек шнек, 40 сек пауза, вентилатора е на 3 с отворена клапа или 4 с почти притворена клапа на вентилатора. Температурата на изходящите газове е + 15 ,+35 спрямо водата. В зависимост изчистен, неичистен топлообменник.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Ами той колегата не е уточнил какво отоплява /кубатура / и на колко градуса ?

      При мен разхода варира от 25 кг на денонощие до 100 кг за 12 часа в зависимост от това ,което топли .

      В момента при мен котелът работи на 50 с пауза ,10 с подаване 45 степен вентилатор от 50 възможни .Контролерът е Ирид Пид.Разликата с Титаника е ,че когато наближи зададената температура намалява мощността си колкото да поддържа зададената температура .Сега ходих да го гледам -при поддържането кара на 14 % мощност и 7 ст вентилатор .

      Интересно ми е до колко мога да увеличавам паузата /респективно подаването и разхода на гориво / ,най -много в един момент да не може да си постига и поддържа зададените градуси .
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Натуррла съм ги проучил техния модул се включва вътре директно на платката.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
          За наблюдението през телефона проблема е че рутера е два етажа по на горе и не е удобно да се прекарват кабели това: http://costerowniki.pl/pl/p/Modul-in...owy-ETH-01C/14 като гледам се свързва с FTP кабел.Намерих друго устройство за връзка през интернет но незнам дали ще стане за нашите контролери,един български модел контролери ги ползват но не помня марката.Връзката е през wi-fi:https://m.alibaba.com/product/601286...17009.4.XNpLyo проблема е че се продава в големи количества.Сега потърсих и излезнаха доста wi-fi модули за дистанционно управление и мониторинг:https://m.ru.aliexpress.com/w/wholes...to-wifi.html#/
          Здравейте и за много години!

          Мисля,че много трудно ще се синхронизира контролера без техния интернет модул! Ще ти трябва софтуер ,първо да прочете контролера и после соф. за да може да се визуализират данните на компютъра. По лесно може да стане с два рутера,като ги синхронизирараш двата(единия да взема нет от другия) и от там с кабел до модула на Тимел.
          Скоро синхронизирах моя модул с контролера и сървъра на Тимел.Става много лесно, единствено трябва номера на модула да се въведе в контролера и приложението,плюс четири цифрен пин по твой избор.
          Начина по който работи е следния , контролера праща данни на сървъра им,а той на мобилното приложение и обратно.
          За това си мисля,че няма да стане без техен модул.

          Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
          www.ekotoplina.com

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
            Въобще не си направил глупост!Аз съм с Виадрус-9 секции,твоя може би е с 8?Най-важното котела е ЧУГУНЕН(отливки) и е вечен,не е от заварена ламарина!!!От както го автоматизирах се родих!!!Но трябва първоначална инвестиция,това е положението.
            9-ка е и моя. Да, чугуна е хубаво нещо, НО.. Този котел си е конструкция 32-ра година както и да го погледнеш, с тази разлика, че тогава не е имало контрол на огъня посредством автомата със синжирчето на долната врата. Да не говорим, че пък горе на горната вратичка въобще няма нищо за контрол на подаването на кислород, с изключение на малкото отворче със завъртащото се капаче, дето само можеш да си пуснеш фаса, но то не подава достатъчно количество въздух. При непрекъснато горене, когато сложиш примерно 10-15 кг. въглища върху жарта (домбаски), трябва да си седиш до него за да му поотваряш горната вратичка малко с цел да се подаде кислород за газовете отделящи се преди разпалването на всяко въгленче, иначе пуши та знае ли се, ама не е само дето пуши, ами и всичките тези газове (метан и какви ли не други от менделеевата таблица), които дават приблизително около една четвърт от калорийте на въглищата, си отиват през комина неуползотворени. Освен това и няма никакво димохващане на температурата - една проста чугунена горивна камера, която докато се разпалва бълва всичко през комина. Още през 1800 и незнам си коя беше година е измислена горивната камерата с хващане на температурата и от дима, а ние в 21-ви век си бълваме неизгорелите газове и цялата най-важна начална температура през комина. Да не навлизаме в теорията на горенето, парните котли, котелната стомана и т.н., но просто фактът си е факт, още преди Хитлер са били тези котли с тази концепция на горенето, ама тогава никой не е мислил за цената на кюмура и икономията. Не съм много убеден и в ефективността на автоматизирането с полската горелка по отношение на икономията. Ще се махне и мърсотията и необходимостта да си огняр все до котлето, но имаш ли при теб чувствителен спад на разхода?
            Аз грея сега 240 квадрата приблизително с около тон и двеста до тон и петстотин на месец домбаски въглища, което е средно около 40 - 50 кг. на ден или около 450 - 500 лева на месец с 200 литров бойлер. Къщата е изолирана и с хубава дограма. Вари го - печи го, това е положението, нямам никаква ефективност с този Виадрус. Вярно е, че пък ток плащам по 48-58 лева на месец, защото и перални и миялни, всичко е с топлата вода от бойлера и котлето, вярно е и, че съм ги разглезил тези мойте да ходят по къси ръкави из дома и им държа температура 25-26 градуса в цялата къща, но все пак не мога да си помиря с този огромен разход на месец. Под 10 тона на сезон не мога да падна..

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
              ...Този котел си е конструкция 32-ра година както и да го погледнеш....Още през 1800 и незнам си коя беше година е измислена горивната камерата с хващане на температурата и от дима...
              Аз от Виадрус с по-малък брой секции /4/ съм доволен. Все пак, това си е котел за ръчно подаване на въглища с лопатата, максимално опростен за домашна употреба. Щом още се купува, значи има защо. За такъв вид домашна експлоатация от любители огняри си е достатъчно добър, цената, дълговечността и ремонтопригодността не са за пренебрегване. Може би с увеличаване на броя секции се появяват неизвестни за мен проблеми, но за вариантите с до 5 ребра не знам котел с по-добро съотношение цена - качество. За автоматична горелка определено не е подходящ, особено, ако е с повечко секции.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                9-ка е и моя. Да, чугуна е хубаво нещо, НО.. Този котел си е конструкция 32-ра година както и да го погледнеш, с тази разлика, че тогава не е имало контрол на огъня посредством автомата със синжирчето на долната врата. Да не говорим, че пък горе на горната вратичка въобще няма нищо за контрол на подаването на кислород, с изключение на малкото отворче със завъртащото се капаче, дето само можеш да си пуснеш фаса, но то не подава достатъчно количество въздух. При непрекъснато горене, когато сложиш примерно 10-15 кг. въглища върху жарта (домбаски), трябва да си седиш до него за да му поотваряш горната вратичка малко с цел да се подаде кислород за газовете отделящи се преди разпалването на всяко въгленче, иначе пуши та знае ли се, ама не е само дето пуши, ами и всичките тези газове (метан и какви ли не други от менделеевата таблица), които дават приблизително около една четвърт от калорийте на въглищата, си отиват през комина неуползотворени. Освен това и няма никакво димохващане на температурата - една проста чугунена горивна камера, която докато се разпалва бълва всичко през комина. Още през 1800 и незнам си коя беше година е измислена горивната камерата с хващане на температурата и от дима, а ние в 21-ви век си бълваме неизгорелите газове и цялата най-важна начална температура през комина. Да не навлизаме в теорията на горенето, парните котли, котелната стомана и т.н., но просто фактът си е факт, още преди Хитлер са били тези котли с тази концепция на горенето, ама тогава никой не е мислил за цената на кюмура и икономията. Не съм много убеден и в ефективността на автоматизирането с полската горелка по отношение на икономията. Ще се махне и мърсотията и необходимостта да си огняр все до котлето, но имаш ли при теб чувствителен спад на разхода?
                Аз грея сега 240 квадрата приблизително с около тон и двеста до тон и петстотин на месец домбаски въглища, което е средно около 40 - 50 кг. на ден или около 450 - 500 лева на месец с 200 литров бойлер. Къщата е изолирана и с хубава дограма. Вари го - печи го, това е положението, нямам никаква ефективност с този Виадрус. Вярно е, че пък ток плащам по 48-58 лева на месец, защото и перални и миялни, всичко е с топлата вода от бойлера и котлето, вярно е и, че съм ги разглезил тези мойте да ходят по къси ръкави из дома и им държа температура 25-26 градуса в цялата къща, но все пак не мога да си помиря с този огромен разход на месец. Под 10 тона на сезон не мога да падна..

                Прав си колега,стара разработка.Купувай Херц,Харгаснер и тн...

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  AGRO-"За автоматична горелка определено не е подходящ, особено, ако е с повечко секции."Aз съм 4 сезон с 9-секционен автоматизиран с ретортна горелка и съм много доволен,а ти пишеш че не бил подходящ???Eто и видео:https://www.youtube.com/watch?v=5T4JudkNYRE

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Колега каква е цената на този котел,ако не е тайна разбира се!

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                      AGRO-"За автоматична горелка определено не е подходящ, особено, ако е с повечко секции."Aз съм 4 сезон с 9-секционен автоматизиран с ретортна горелка и съм много доволен,а ти пишеш че не бил подходящ?...
                      Не е, защото няма достатъчно топлообменна повърхност за горещите газове от горелката. При мен, когато горелката заработи на високите мощности, почва да топли атмосферата. При това съм поставил чугунените плочи, които продават за увеличаване пътя на димните газове. Затова казвам, че не е подходящ, а не, че не може да му се сложи горелка. Освен това, трудно се чисти от фината пепел по ребрата, особено горната им част с тия тесни проходи.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Agro,искаш да кажеш че при теб изходящите газове са с по-висока от необходимото температура!Но при при не е така!А ребрата ги чистя идеално с дълга телена четка всяка есен без проблем!

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                          Agro,искаш да кажеш че при теб изходящите газове са с по-висока от необходимото температура!Но при при не е така!А ребрата ги чистя идеално с дълга телена четка всяка есен без проблем!
                          Колега каква е необходимата температура на газовете.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                            ... вярно е и, че съм ги разглезил тези мойте да ходят по къси ръкави из дома и им държа температура 25-26 градуса в цялата къща, но все пак не мога да си помиря с този огромен разход на месец. Под 10 тона на сезон не мога да падна..
                            Не знам 25-26 градуса с какъв котел ще се поддържат с 5-6 тона донбаски на 240м2?! Котел за 10 бона колко години ще го избиваш?

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Аз отоплявам 2 етажа с донбаски въглища фракция 0-30мм у нас под27 градуса рядко падаме с управление титаник 10сек подава 1 мин.пауза 3 степен вентилатор ако някой има питане 0884118835

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                                Agro,искаш да кажеш че при теб изходящите газове са с по-висока от необходимото температура!Но при при не е така!А ребрата ги чистя идеално с дълга телена четка всяка есен без проблем!
                                Предполагам, че 9 - секционен котел усвоява по-добре топлината, защото е с по-голяма топлообменна повърхност. На моя с 4 ребра и плочите 15 квт горелка му идва много и е в състояние да направи над 250 градуса димни газове, ако не ги огранича през контролера. Тогава пък не развива пълна мощност, когато има нужда. Един вид, котел над 20 квт по документация, с монтирана горелка се държи като 10 квт. При това чистен всяка седмица основно с прахосмукачката.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X