Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
    Колега тия 200 W малко ми се виждат .
    Аз измерих тока с ампер клещи ,но забравих колко А беше.Оттам изчислих ,че консумацията е над 400 W .
    Може би и помпата ми е по голяма .
    Помпата е 22w шнека 120w вентилатора 75w сложил съм и една аварийна лампа 10w да се вижда . Моят е 400w

    Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
    www.ekotoplina.com

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от gazgeneratoe Преглед на мнение
      Исках да се обоснова защо купих по големия ю пи ес,а иначе ще сложа помпа на втори кръг и задвижване на трипътен или четирипътен,още не съм решил. За бойлера мисля да е на отделен кръг. Но това догодина.
      Весели празници !

      Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
      И аз ще променям системата за следващия сезон. Малък кръг с котелна помпа, хидравличен изравнител, отоплителен кръг с помпа и трпътен смесителен вентил, и допълнителен кръг с помпа за бойлера.
      Весело посрещане на Новата година! С пожелания за много здраве, щастие и успехи!
      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
      GSM 0877207222

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Благодаря за инфото,ще се поинтерисувам за този ю пи ес!

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
          Колеги какво резервно захранване(ю пи ес) евентуално може да се ползва за захранване на системата при отпадане на ел захранването от мрежата?
          Тази тема съдържа доста информация по въпроса:http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%F2%E5%EB%E0
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Здравейте колеги,
            Честита Нова Година на всички с пожелание за много здраве и успехи!
            Изчетох всичко тук и реших да се включа при вас и аз със следните два въпроса:
            Първо: Самоделна горелка.
            Видях по-горе, че има съфорумци със самоделни горелки. Помогнете с нещо схемичка или чертежче ако имате!!
            И второ: Самоделно котле 50 киловата! Пак нещо чертежче ако някой има!
            Аз направих една глупост преди 12 години, та се подлъгах по цената да си купя втора ръка Виадрус У22, 50 киловата за 800 лева, но иди-дойди докато бях на заплата все пак се справях с него, ама сега с едната пенсия съм вече за никъде. Разход - ужас, Конструкция 32-ра година, КПД никакво, ефективност никаква, пък ги гледам и още ги продават и хората ги взимат..

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
              От снимките немога да съм съвсен сигурен, но си мисля че и при теб има шлака (Валтер Желязков)?
              Не е като моята толкова голяма,но може и да се бъркам.
              Може ли снимка на пепелника ти, когатого изхвърляш?
              Ето и снимка пепелника:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180101_091853.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5777196
              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
              GSM 0877207222

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Благодаря.
                При теб нещата вървят по перфектният начин.
                Контролера ти е настроен с перфектните настройки.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,
                  Честита Нова Година на всички с пожелание за много здраве и успехи!
                  Изчетох всичко тук и реших да се включа при вас и аз със следните два въпроса:
                  Първо: Самоделна горелка.
                  Видях по-горе, че има съфорумци със самоделни горелки. Помогнете с нещо схемичка или чертежче ако имате!!
                  И второ: Самоделно котле 50 киловата! Пак нещо чертежче ако някой има!
                  Аз направих една глупост преди 12 години, та се подлъгах по цената да си купя втора ръка Виадрус У22, 50 киловата за 800 лева, но иди-дойди докато бях на заплата все пак се справях с него, ама сега с едната пенсия съм вече за никъде. Разход - ужас, Конструкция 32-ра година, КПД никакво, ефективност никаква, пък ги гледам и още ги продават и хората ги взимат..
                  Здравей и ЧНГ, много здраве, щастие и късмет! Аз съм доволен от Виадруса - на слънчогледови пелети на кутия под котела, Т° в комина под 100°C, но иска често да се чисти основно.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    След преглеждане на инструкцията на контролера IRYD RTZ намерих това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180103_204855.jpg
Прегледи:1
Размер:272.0 КБ
ID:5777239
                    искам да питам ,дали някой колега е успял да си активира и това според мен измерване на изгореното гориво?
                    Както и този абзац от ръководството:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180103_204937.jpg
Прегледи:1
Размер:315.9 КБ
ID:5777240
                    Това за измерване на шнека ли е? Както колегата Валтер Желязков го описва ,но само че за контролер Timel?

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Въобще не си направил глупост!Аз съм с Виадрус-9 секции,твоя може би е с 8?Най-важното котела е ЧУГУНЕН(отливки) и е вечен,не е от заварена ламарина!!!От както го автоматизирах се родих!!!Но трябва първоначална инвестиция,това е положението.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравейте прочетох всичко от началото до края с голям интерес защото и аз съм нов собственик на котел с реторна горелка и всичко което прочетох много ми помогна в настройките котела ми е 40кв Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12651273_1134360143249348_977014113169723239_n.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5777363

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Здравейте за много години да сте живи и здрави и безаварийно ползване на горелките.Сега въпроса е към колегите които са актуализирали софтуера на Timel как става актуализирането и има ли възможност да се наблюдава контролера през компютъра не през смартфона а през компютъра свързан с кабел rs232.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
                            Здравейте за много години да сте живи и здрави и безаварийно ползване на горелките.Сега въпроса е към колегите които са актуализирали софтуера на Timel как става актуализирането и има ли възможност да се наблюдава контролера през компютъра не през смартфона а през компютъра свързан с кабел rs232.
                            Здравей! Взимаш си кабел RS232 към USB, теглиш си актуализатора и версията, която искаш да инсталираш, от сайта на Тимел, има и инструкции. Или мини да ти дам моя и да ти обясня. Сега разработват приложение за наблюдение през IOS.
                            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                            GSM 0877207222

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              За наблюдението през телефона проблема е че рутера е два етажа по на горе и не е удобно да се прекарват кабели това: http://costerowniki.pl/pl/p/Modul-in...owy-ETH-01C/14 като гледам се свързва с FTP кабел.Намерих друго устройство за връзка през интернет но незнам дали ще стане за нашите контролери,един български модел контролери ги ползват но не помня марката.Връзката е през wi-fi:https://m.alibaba.com/product/601286...17009.4.XNpLyo проблема е че се продава в големи количества.Сега потърсих и излезнаха доста wi-fi модули за дистанционно управление и мониторинг:https://m.ru.aliexpress.com/w/wholes...to-wifi.html#/
                              Последно редактирано от ivo opela; 05-01-18, 21:20.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Виж НАТУРЕЛА!!!Варненска фирма!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X