Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Следя темата с интерес,защото мисля на пролет да се оборудвам за следващата зима,ако има поръчка за горелка броите ме.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
      Здравейте Януш, учудвам се , че при тази ниска Т нямате конденз. Такъв економайзер няма от къде да си купите, трябва да си го заварите . Представете си метална кутия с
      водна риза и вратичка от пред, вътре кутията разделена на две от един "език"водонапълнен тръгва от задната част на кутията и стига на 10см. от вратата. В задната част на
      кутията от долу късо парче тръба 130мм се включва в фукса, а от горната страна на кутията пак такава тръба и след нея кюнците. На долната и горната страна се заваряват
      тръби с резба и с един холендър кутията се свързва по вода с изхода на топлата вода а към горната тръба се свързва системата. Целта на това е да накараш димните газове
      да направят още два хоризонтални хода един напред и един назад и да отдадът максимално температурата си на водата, а не да топлиш атмосферата.
      Тази кутия се поставя над котела, топлоизолира се, а контролера и датчика за Т на водата се местят на нея.
      Кондез няма температурата е над 60 градуса.Схванах идеята,но при мен и много малко разстоянието от котела до комина ОКОЛО 70 см..Дали няма да е по лесно на първо време да се опитам да отклоня пламъка вътре в самият котел.Виждал съм разни схеми за направата на прегради вътре в котелa.Някой играл ли я е тази игра.
      Последно редактирано от yanush; 30-12-17, 16:17.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
        Кондез няма температурата е над 60 градуса.Схванах идеята,но при мен и много малко разстоянието от котела до комина ОКОЛО 70 см..Дали няма да е по лесно на първо време да се опитам да отклоня пламъка вътре в самият котел.Виждал съм разни схеми за направата на прегради вътре в котелa.Някой играл ли я е тази игра.
        Под 100 градуса е супер. Моя Виадрус редовно работеше с температура на димните газове над 100 градуса, даже често над 130, въпреки, че му сложих предназначените за него чугунени допълнителни плочи. Според мен не се занимавай с прегради. Котела изглежда като моя турски, от който не съм много доволен заради трудното чистене. При тебе обаче, за разлика от моя, под ретортата има пепелник, а тръбите са с голям диаметър, така че чистенето ще е по-лесно. Това с дръжките, които се виждат, спирали ли са и вадят ли се?
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          При мен се рехави образувания, при допир се разпадат. Шлака се образува при продължителна работа на горелката на ниска мощност. Ако някой си мисли, че горелка може да работи качествено продължително време, в диапазон 1-10% просто хаби гориво, образува се шлака, сажди, дим. По мои наблюдения, ефективно изгаряне има след 20-25% мощност. При мен минималната мощност в документите на котела е 3 KW, при горелка 15-19 kw, и минималната зададена мощност от мен е 10%, но контролера така си модулира мощността и рядко слиза на минимална мощност.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Под 100 градуса е супер. Моя Виадрус редовно работеше с температура на димните газове над 100 градуса, даже често над 130, въпреки, че му сложих предназначените за него чугунени допълнителни плочи. Според мен не се занимавай с прегради. Котела изглежда като моя турски, от който не съм много доволен заради трудното чистене. При тебе обаче, за разлика от моя, под ретортата има пепелник, а тръбите са с голям диаметър, така че чистенето ще е по-лесно. Това с дръжките, които се виждат, спирали ли са и вадят ли се?
            Под 100 е със сигурност,(защото мога да си задържа ръката на кюнеца за 1-2 секунди),но това е когато работи на минимална мощност - вентилатора е на минимум като направи 46 градуса влиза в модулация.Хранене на всеки 300 сек-5 секунди когато го направя на 60 градуса температура в котела кюнеца е над 100 градуса със сигурност -колко точно не знам.Тръбите са около 2 цола онова което се вижда вътре и ламарина която е навита на спирала-за да забавя излизането на топлината.Чисти се лесно.По късно ще сложа снимки.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              [QUOTE=purkinie;3256695]Моля колегите с умните контролери ( визирам SKZP-02 ) пуснете някоя снимка на пепелта от горелките Ви ( моля колегата Валтер Желязков).
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171206_165042.jpg
Прегледи:1
Размер:277.7 КБ
ID:5776938 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171206_165053.jpg
Прегледи:1
Размер:296.2 КБ
ID:5776939
              Аз съм с IRYD и ето това е на лице[/

              Колега ,опитай с повече въздух .
              При мен с настройки 10 подаване ,40 пауза и 45 вентилатор има само такива " рехави " образувания като при колегата В .Желязков ,но не и шлака .Знам ,че 45 ст вентилатор изглежда много/може и самата реторта да не е уплътнена достатъчно ,не е силиконирана / ,но върши работа и няма шлака .
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Здравейте колеги!
                Взех горелка 35кВ с контролер титаник +.
                Това гори като ламя за 24 ч гора по 50-60 кг донбаски въглища.
                Със заводски настройки съм на контролера:12 сек шнек, 40 сек пауза, вентилатор на 8

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  От снимките немога да съм съвсен сигурен, но си мисля че и при теб има шлака (Валтер Желязков)?
                  Не е като моята толкова голяма,но може и да се бъркам.
                  Може ли снимка на пепелника ти, когатого изхвърляш?
                  Настройките за 25 квт горелка съм ги дал напред. При тези настройки, качествени въглища и изправна с-ма не се образуват такива тухли. Това което ми идва най-напред е да идеш и да вземеш 2-3 чувала въглища от другата фирма в Русе.
                  Черните въглища са много подраздели, някои от които май не са много удачни за изгаряне в горелка заради шлакуването, но пък стават за отопление в обикновени котли заради по-ниската температура на изгаряне. Ако пробаш с други въглища и нещата са различни, това е проблема, ако пък не, значи има проблем в горелката вероятно с уплътняването на капака на горивната камера.
                  Не виждам как с друг контролер ще промениш тези два фактора.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Колеги какво резервно захранване(ю пи ес) евентуално може да се ползва за захранване на системата при отпадане на ел захранването от мрежата?

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                      Колеги какво резервно захранване(ю пи ес) евентуално може да се ползва за захранване на системата при отпадане на ел захранването от мрежата?
                      Аз ползвам този http://www.unicad.bg/pv_inv_t_s400.htm работи добре с акумулатор 100Ah около 6ч върви. Помпата ми е Грунфос Алфа и тя върви добре без шумове. Общата консумация за момента ми е около 200w ,но купих по големия защото мисля и помпа на бойлера да сложа плюс Ел задвижка.

                      Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
                      www.ekotoplina.com

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от gazgeneratoe Преглед на мнение
                        Аз ползвам този http://www.unicad.bg/pv_inv_t_s400.htm работи добре с акумулатор 100Ah около 6ч върви. Помпата ми е Грунфос Алфа и тя върви добре без шумове. Общата консумация за момента ми е около 200w ,но купих по големия защото мисля и помпа на бойлера да сложа плюс Ел задвижка.

                        Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
                        Колега, защо не разгледате " термаглави с изнесен сензор", при мен е така: кран с такава термоглава, а сензора на бойлера и няма нужда от помпа за бойлера.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Здравейте , бихте ли ми казали от коя фирма в Русе или Свищов купувате грах въглища за да не прозвучи като реклама може на : mindevskiii@abv.bg

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от gazgeneratoe Преглед на мнение
                            Аз ползвам този http://www.unicad.bg/pv_inv_t_s400.htm работи добре с акумулатор 100Ah около 6ч върви. Помпата ми е Грунфос Алфа и тя върви добре без шумове. Общата консумация за момента ми е около 200w ,но купих по големия защото мисля и помпа на бойлера да сложа плюс Ел задвижка.

                            Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
                            Ако направиш оделен кръг за бойлера, не ти трябва клапан със задвижка, а само възвратна клапа.
                            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                            GSM 0877207222

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
                              Ако направиш оделен кръг за бойлера, не ти трябва клапан със задвижка, а само възвратна клапа.
                              Исках да се обоснова защо купих по големия ю пи ес,а иначе ще сложа помпа на втори кръг и задвижване на трипътен или четирипътен,още не съм решил. За бойлера мисля да е на отделен кръг. Но това догодина.
                              Весели празници !

                              Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
                              www.ekotoplina.com

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Колега тия 200 W малко ми се виждат .
                                Аз измерих тока с ампер клещи ,но забравих колко А беше.Оттам изчислих ,че консумацията е над 400 W .
                                Може би и помпата ми е по голяма .
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X