Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте, нов съм във форума и от този сезон съм с Екоенергия 25kw. Купих от поляците контролер IRYD RTZ pid, с цветния дисплей, който вчера ми направи проблем. Намерих го зависнал и след рестарта ми търси софтуер. Някой от ползвателите на IRYD, дали е имал подобен проблем и евентуално някакъв начин за решаването му. Благодаря предварително!

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Здравейте Януш , мой приятел е с такъв котел и топли два етажа по 150кв. м. Все ми се струва, че котела поддържа много висока Т на димните газове и му казвам да заварим
      един економайзер с още 2 хода , но той отговаря, че и така добре топлел къщата. Измерете Т на димните газове и ще разберете къде отива горивото.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Моля колегите с умните контролери ( визирам SKZP-02 ) пуснете някоя снимка на пепелта от горелките Ви ( моля колегата Валтер Желязков).
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171206_165042.jpg
Прегледи:1
Размер:277.7 КБ
ID:5776938 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171206_165053.jpg
Прегледи:1
Размер:296.2 КБ
ID:5776939
        Аз съм с IRYD и ето това е на лице

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Това с кои въглища ?
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
            Здравейте Януш , мой приятел е с такъв котел и топли два етажа по 150кв. м. Все ми се струва, че котела поддържа много висока Т на димните газове и му казвам да заварим
            един економайзер с още 2 хода , но той отговаря, че и така добре топлел къщата. Измерете Т на димните газове и ще разберете къде отива горивото.
            В момента котела работи на ниска температура-46 градуса и мога да бутам кюнеца с ръка.Но когато увелича на 60 градуса кюнеца е много много горещ понеже комина ми е вътрешен стаята през която минава е много топла само от комина(спрял съм радиатора там).Ще меря след нова година температури и други такива работи.Този економайзер се прави или може да се купи от някъде.Рекламната брошура го дават 82% КПД ама нещо много ме съмнява.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              това е брошуратаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:broshura.jpg
Прегледи:1
Размер:384.9 КБ
ID:5776940 това е котелаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:kotel.jpg
Прегледи:1
Размер:405.7 КБ
ID:5776941

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                Моля колегите с умните контролери ( визирам SKZP-02 ) пуснете някоя снимка на пепелта от горелките Ви ( моля колегата Валтер Желязков)....Аз съм с IRYD и ето това е на лице
                Според мен горелката работи на максимална мощност, разтапя шлаката от високата температура и тя става на буци. Освен ако причината не е във въглищата. При всички натоварвания ли го прави?
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  един въпрос .контролера на тимел има ли разлика между Е и Ф,всмисъл на Е може ли по късно да се закачат другите датчици като на ф или самия контролер няма изводи и е ограничен.Само по първоначалната окомплектовка ли се различават

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Здравейте Януш, учудвам се , че при тази ниска Т нямате конденз. Такъв економайзер няма от къде да си купите, трябва да си го заварите . Представете си метална кутия с
                    водна риза и вратичка от пред, вътре кутията разделена на две от един "език"водонапълнен тръгва от задната част на кутията и стига на 10см. от вратата. В задната част на
                    кутията от долу късо парче тръба 130мм се включва в фукса, а от горната страна на кутията пак такава тръба и след нея кюнците. На долната и горната страна се заваряват
                    тръби с резба и с един холендър кутията се свързва по вода с изхода на топлата вода а към горната тръба се свързва системата. Целта на това е да накараш димните газове
                    да направят още два хоризонтални хода един напред и един назад и да отдадът максимално температурата си на водата, а не да топлиш атмосферата.
                    Тази кутия се поставя над котела, топлоизолира се, а контролера и датчика за Т на водата се местят на нея.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      От тази сутрин:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_093716.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5776979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171230_093722.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5776980
                      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                      GSM 0877207222

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                        И аз си представям подобен разход за нормален.Моят ми се струваше леко завишен.А то се оказа двоен .С какъв контролер си и има ли начин такъв да се купи от България.Моята фракция е 6-20 мм. поне така ми казаха.
                        Контролера е TIMEL SKPZ-02F. За България не знам, но от Полша мога да ви съдействам. В четвъртък се обаждаха да питат, как и от къде се купуват и евентуално ще поръчват след празниците. Прати ми на ЛС име и телефон, като ми звъннат да ви свържа.
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Според мен горелката работи на максимална мощност, разтапя шлаката от високата температура и тя става на буци. Освен ако причината не е във въглищата. При всички натоварвания ли го прави?
                          Т.к. имам трипътен термостатичен клапан на Hertz и котела работи по седмичен програматор (работни дни 5:00-8:00 и 14:00-23:00 , почивни 5:00-23:00) за 20 минути котела си е направил температурата по вода - 65 градуса и през останалото време ( 90% от горенето ) е в режим на поддържане или на 1-15 % от мощността на горелката. Или основно работи на минимална мощност. Въглищата са уж Донбаски ( купени от Топливо Русе) , но винаги има такава шлака?
                          В минимален режим вентилатора е на 1 bieg ( най-малката мощност). Дори от вчера започнах да намалявам засмукваният въздух от самият вентилатор ( притворих го на 50%), някакви идеи?

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            От снимките немога да съм съвсен сигурен, но си мисля че и при теб има шлака (Валтер Желязков)?
                            Не е като моята толкова голяма,но може и да се бъркам.
                            Може ли снимка на пепелника ти, когатого изхвърляш?

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Шлака винаги има, дори и на ниските натоварвания. Но не пречи на горенето. Новото гориво си я избутва изотдолу и буците се претъркулват в пепелника. Поне при мен беше така, тази година не ползвам резервния въглищен котел, защото напълних системата с пропиленгликол и не ме е страх от замръзване.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от unikalen88 Преглед на мнение
                                един въпрос .контролера на тимел има ли разлика между Е и Ф,всмисъл на Е може ли по късно да се закачат другите датчици като на ф или самия контролер няма изводи и е ограничен.Само по първоначалната окомплектовка ли се различават
                                Да.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X