Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    В разговор с офиса на Натурела ме увериха ,че управлява ретортна горелка!И ако е така не намирам смисъл от Тимел!

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
      В разговор с офиса на Натурела ме увериха ,че управлява ретортна горелка!И ако е така не намирам смисъл от Тимел!
      Е, няма да те отказвам, като си решил, съвети давам съвсем безкористно. Става и с Титаник, в началото даже сам си бях направил управление посредством един честотен преобразувател, комадван от температурата на котела. Дори работеше и една зима изкарах с него. Оцених удобното, когато прочетох мненията на DMAX в тази тема. После видях, че има и по-удобно. Не спирам да търся още по-удобни начини и средства за постигането им. Като си получа дистанционното командване другата седмица, ще пиша как е.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
        В разговор с офиса на Натурела ме увериха ,че управлява ретортна горелка!И ако е така не намирам смисъл от Тимел!
        Колега, функциите на Натурела припокриват ли тези на Тимел.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
          Колега, функциите на Натурела припокриват ли тези на Тимел.
          за да ти отговори някои трябва да има двата модела контролери и да ги е сравнил.Тимел е умен контролер които мисли.По горе Иво Агро ти е отговорил до някьде.То и тате може ,ама коза си иска пьрч.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            И най-хубавия контролер, ако не е направен лесно да му се разхождаш из менютата, особено за рядко използваните функции, ще ми е труден за работа. На Timel това му най-харесвам. С три докосвания си се заврял в най-отдалеченото подменю, без да мислиш сега стрелка надолу ли беше или настрани, или пък трябваше да натисна точката. Работещите помпи мигат, почти всички температури /действителни и зададени/ са видни едновременно, и то към съответната картинка. Днеска, понеже инсталацията ми няма отделен кръг на бойлера, сложих електромеханичен вентил след серпентината му и го свързах с контролера на мястото на помпата за бойлер. И бойлера стана "умен", иначе си е обикновен без управление, следователно по-евтин.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              ... сложих електромеханичен вентил след серпентината му и го свързах с контролера на мястото на помпата за бойлер...
              Здрасти, Иве! Дай линк на вентила, моля!

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Едва ли на 100% се препокриват,но това което изчетох и за двете мисля че да!Но струва ли си скъпия Тимел с трудно разбираемото полско-английско меню в сравнение с по-евтиния Натурела(контролер+WiFi модул=300лв.),българско производство,гаранция,сервиз и т.н.!

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Колеги не може ли да си отвориме нова тема за тези с управление Тимел.Идеята е да кподеляме настроиките за по удобно.на останалите.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Това със сервиза изведнъж става важно, като се повреди насред студовете. Тогава достъпността на българския сервиз е важно нещо. Аз си взех резервен контролер, за да не го мисля.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Аз пък да се похваля: вече 3-ти ден горя костилки от кайсии. Горят много добре с приятен аромат, но са по-малко калорични или по обемни и при същото подаване на въздух оксиджен сензора не ги хваща. Намалих максимално въздуха. Освен това на моменти явно подава повече гориво и сместа става богата, след това отново е бедна.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Светльо и в Сливен продаваха костилки от праскови лятото .По спомен струваха 130 лв /тон.
                        Имам камиони ,но не и самосвал .Трябваше да наема такъв.След това трябва да ги разстеля на плаца /имам място / за да съхнат ,ама като вали колко ще изсъхнат .След като изсъхнат трябва поне един човек да ги сипва в чували и да ги реди .И като прибавиш ниската им калоричност прецених ,че не си заслужава .

                        А въглищата си ги вземам с мой камион ,разтоварва ги мотокара на палети и става много по -лесно,а и калоричността е голяма .
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          И аз съм на мнение че е по добре с въглища.Горил съм чипс и то на цена 40 лева тон ,обаче няма никакви калории в него- чипса беше от винпром дето го слагат в ракиите и може би оттам да е станал много нискокалоричен ,та и при тази цена не искам да чуя.През ден два пълних бункера ,абе само хамалогия.Сега започнах да горя антрацитни въглища -много е добре на 8-10 дена зареждам бункера на два три дни изхвърлям пепелта.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте , насочил съм се към Defro Komfort Eko PZ , бихте ли ми дали отзиви за този модел приоритет ми е да може да гори всякякво гориво и дърва в ръчен режим ако имате и аналог на този модел приемам предложения , тр да отоплявам къща около 130 кв. , Благодаря за вниманието!

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Откъде и на каква цена ?
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Колеги помагайте! Колко да подава и колко да почива на слънчогледови пелети. Изтормозих се!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X