Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    На моята горелка има изведено копче за реверс на клемната кутия на мотора. Цъквам го ръчно за няколко секунди, но трябва да се внимава да е за кратко.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      За първи път се случва ,но ми изглежда разумно .
      Има ли такава защита готова отнякъде да се купи или трябва да се изработи ?
      Трябва да се изработи. Щифтът си остава като крайна защита, но е логично да има защита преди него и ако не помогне... Дори преди да се започне разглобяване, ако ръчно с бутон се върне за секунда назад може да освободи и после да избута успешно.


      П.П.. Писали сме заедно с ag ro, но ето че има

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Като на този мотор

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:motoreduktor.png
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5775160
        Трагичното не е смъртта, а животът, който
        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
        Чарлз Буковски

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Има ли такава "доплата" за Кострева Фузи Ложик?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
            За конкретната марка ли питаш или за модела, като цяло? Аз съм с подобен по конструкция и ми харесва. По напред в темата съм качвал и снимки.
            Забелязах ,че се ползва почти еднотипна конструкция на горивната камера от различните производители , при тази марка за мощностите 12 - 15kW предлагат горелка тип стоманена , а не отливка от чогун както при по-големите мощности. Поне така си го превеждам , а може и да греша.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Да се оплача .Днес за първи път редуктора скъса болта на шнека .
              Ръчкахме го,ровихме с един тел ,шнекът блокиран и не мърда .Тъкмо беше зареден с 250 кг въглища ,не само се наложи да се разтоварят всичките ,ами и цялата горелка разглобихме ,докато намерим проблема .Оказа се една гайка 6 мм ,затъкната между шнека и корпуса .

              Между другото миналата седмица опитах с настройките ,които беше пуснал колегата Д макс .
              Шлака ,колкото си искаш .Явно тези въглища си искат повече въздух и това е .
              Проблема не е въздуха, а качеството на въглищата, и наличието на чужди неща неприсъщи за въглищата. Всъщност сега се сещам, че настройсите дето съм дал са за 25квт горелка с бункер за около 150кг черни въглища .
              При теб да не би горелката да е по-голяма, че си с 250кг бункер?
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Да ,моята е 35 KW ,а бункера си поръчах възможно най -голям .
                Преди ми беше писал за неуплътнен капак на ретортата ,но го пробвах ,духа си равномерно отвсякъде и не съм го силиконирал.
                Явно просто тези въглища при по -малко въздух не догарят добре и вместо да падат като пепел остават като шлака в ретортата .
                Последно редактирано от antiroad; 08-12-17, 16:51.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Трябва да се изработи. Щифтът си остава като крайна защита, но е логично да има защита преди него и ако не помогне... Дори преди да се започне разглобяване, ако ръчно с бутон се върне за секунда назад може да освободи и после да избута успешно.


                  П.П.. Писали сме заедно с ag ro, но ето че има
                  След като освободих щифта ,опитах да завъртя с ключ 19 /шнекът има двуграм / .Доста го напънах ,можеше и с по -сериозно рамо ,ама не посмях ,че да не търся я корпус ,я нещо друго счупено .
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    На ръка трябва не напъване в една посока, а рязко няколко пъти в двете посоки. Моторчето го прави рязко, това е номерът.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Четох в един руски форум , че някои хора са си скълапили електронно устройство което следи ампеража на двигателя на шнека , при заклинване амперите на двигателя се
                      повишават което се отчита от тази електроника и тя спира автоматично двигателя и го реверсирва за няколко секунди , след което го пуска нормално и така няколко опита.
                      Ако това продължи повече от три пъти електониката изключва котела.
                      Мисля , че и тук има хора спецове в електрониката и за тях не е никакъв проблем да направят такава защита.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Всичко може, ама ще трябва да работи заедно със софтуера и логиката на контролера. Производителите на контролери сигурно са обмисляли дълго този проблем, не сме го открили ние сега. За тях е дребна работа да си пренапишат софтуера да прави такива неща, но не са го направили.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Признавам , че бъкел не разбирам от електроника и си представям този тъй наречен предпазител от заклинване като някаква кутийка с платка вътре монтирана на кабела
                          между контролера и двигателя. Не виждам защо трябва да е свързана с софтуера на контролера , старото правило , че простите неща са по надеждни.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Така баш няма да стане. Контролера пуска шнека за секунда-две -три и пак го спира. Няма време за анализ и реверс. Ще трябва и обратна връзка за наличие или отсъствие на завъртане и става сложно, а по-важното е, че става по-скъпо, следователно - конкурентнонеспособно. Неслучайно един куп народ си карат котлите изобщо без горелки, други работят с Титаник, Негрос и други такива евтинии. А по-евтино от щифта едва ли има.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Колеги някой горил ли е Антрацит???В момента го пробвам,но ми се струва че само антрацит не е добре!Гори много бавно(иначе отделя много енергия),но много бавно и мисля че трябва да се смесва или с пелети или с други въглища!Ако някой има опит,моля да сподели!

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Дааа,явно никой не е виждал „чудото„! Ето го измислено е колеги https://www.kom-ster.pl/sklep/elektr...ajnikow-detail

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X