Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задържа на 1000 оборота, помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задържа на 1000 оборота, помощ

    Здравейте, имам следния проблем на Grand Cherokee 3.1 TD: задържа на 1000 оборота и купето тресе (вибрира). Това се появи след като сменихме 5-та глава и всички гарнитури. Бях пуснал тема във форума и от мненията, които получих се оказва, че е ГНП и иска центровка. Там идва проблема, че в Стара Загора не успяха да ми помогнат никъде... интерсува ме къде в София има сервиз, където могат да ми помогнат и все пак да разбират от Jeep.

  • #2
    От: Задържа на 1000 оборота, помощ

    В случая май е по добре да разбират от дизели. Това Бош система ли е?
    Аз лично останах НЕ доволен от супер дизел на околовръстното и бих те посъветвал да го избягваш като сервиз.
    Като смени 5-та глава, другите 4 какво ги направи? Този мотор имаше някакви особености с дебелината на гарнитурите, шлайф на главите и тн.
    Има един сервиз за който съм чувал добри отзиви, но не съм правил нещо при тях и нямам лични наблюдения. Ако искаш на ЛС ще ти пратя име и адрес.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Задържа на 1000 оборота, помощ

      Да, всички глави бяха шлайфани заедно... а в Бош Стара Загора ми казаха, че нямат необходимия софтуер и ме отпратиха и от двата им сервиза. Днес цял ден се занимавахме с баща ми и поне видяхме, че от едно капаче не горивната помпа сълзи нафта. Не можахме да направим нищо по въпроса да го оправим. След това пък джипа взе да пали трудно и на таблото свети този индикатор... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ddddd.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5461973 Някой може ли да поясни за какво е той?

      Коментар


      • #4
        От: Задържа на 1000 оборота, помощ

        Това в като цяло е индикатор за грешка, но каква грешка вече не се знае, тоест трябва диагностика за да се установи какво точно не е на ред.
        Имаше някакъв вариант за самодиагностика с ключа на автомобила, но нека по запознатите да кажат.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Задържа на 1000 оборота, помощ

          Едно от недоразуменията при тоя джип са еднаквите букси на датчиците и кабелите и ако не се бележат е напълно възможно да се объркат при такъв ремонт.

          Коментар


          • #6
            От: Задържа на 1000 оборота, помощ

            Привет на колегите ,уважаеми Велине тази индикация е така наречения check engine , могат да бъдат много неща,
            но на първо време можеш да опиташ с ключа.Завърташ бързо контакния ключ три пъти on -off и на третия път оставаш в положение
            оn / на контакт/ и гледаш на дисплея където обикновено са изписани километрите какво ще изпише.Нещо като P2222 или там каквото излезе.
            След което проверяваш какво значи изписаната грешка -има такива сайтове.Аз не ги помня , но мисля , че ще се намерят добри колеги
            да ти помогнат , ако не ги знаеш.


            Успех !


            Jeep Cherokee 2,8 CRD automat 2004

            Коментар


            • #7
              От: Задържа на 1000 оборота, помощ

              Направих номера с ключа и ми излезна "done". Джипа пали трудно от снощи насам вдига 300-400 оборота и до там... не му ли дадеш газ няма как да запали, а някой път пали от раз и като правя номера с ключа не дава никаква грешка. Чудя се възможно ли е снощи като сме бъркали за горивната помпа да не сме откачили някой кабел/датчик и да прави слаб контакт. Благодаря за мненията до сега!

              Коментар


              • #8
                От: Задържа на 1000 оборота, помощ

                Наличие на въздух в горивната система
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #9
                  От: Задържа на 1000 оборота, помощ

                  Утре ще го погледнем, възможно е щом капе от помпата да смуче въздух от някъде... а иначе от това капаче на ГНП капе нафта буквално Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1363546132185.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5462202

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задържа на 1000 оборота, помощ

                    Между капачето и помпата има О-пръстен който най-ветоятно е дал фира.Проверете първо дали не са разхлабени болтчетата , който държат капачето защото от снимката виждам , че е сваляно или поне така ми се струва .И това е проблема с трудното палене в момента а не проблема с високите обороти
                    Uaz 469 2.4 D MB
                    KTM 600 ROTAX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задържа на 1000 оборота, помощ

                      Сложихме нов пръстен между капачето и помпата, обезвъздушихме и в момента джипката си пали от раз. Остана само да се погледнат 3-та и 5-та дюза, защото около тях има нафта ... и дай Боже, няма да му има нищо на джипа. Благодаря за помощта на всички !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X