Страница 70 от 78 ПървиПърви ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ПоследенПоследен
Резултати 1,381 до 1,400 от 1544

Тема: Кой пречи да сме като в Европа?

Място
    София
    Публикации
    1,160
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Кой пречи да сме като в Европа?

Цитат Мнение на Живко Костадинов Преглед на публикациите
    ..... Като започнат да ти идват в джоба едни безотчетни пари, ...
    А заплатата си върви....Неотдавна имаше случай на разследван полицай или митничар не помня , който от години не беше теглил пари от сметката , в която му превеждат заплатата и не можеше да обясни , откъде има средства да си покрива насъщните разходи!
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ

Място
    North Wales, UK
    Публикации
    5,237
    Точки (при гласуване)
    26

Аз полицай без кредит не познавам, независимо какви легенди се носят. За митничарите не знам .....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,130
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    Аз полицай без кредит не познавам, ...
    Изобщо казано, това не значи непременно проблем. Много хора се хващат на държавна работа ИМЕННО за да могат да теглят кредити.

Тия, дето имат кредити и някой друг им ги връща обикновено са от директор нагоре.
    Ценообразуване по Вива: Цената е... като за ново.

Място
    на Село
    Публикации
    3,401
    Точки (при гласуване)
    17

Аз полицай без кредит не познавам, независимо какви легенди се носят. За митничарите не знам .....
    Единитя от начините да ги държът ниско долу, и да не мрънкат срещу системата
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,722
    Точки (при гласуване)
    37

E, то кредит се взема, за да се оправдаят странните разминавания между заплата и имАне.
    Цитат Мнение на Скандален прокурор
    Откъде имам хасиенда с басейн и тенис-корт ли? Кредити, братче, кре-ди-ти! До уши съм затънАл в кредити!
    Що, кайш, съм изтеглѝл толкоз много кредити и как ги връщам с прокурорската заплата? Наеми, братче, на-е-ми! Сичко съм дал под наем! Със жената се свираме в килера под стълбището в хасиендата, щото целата сме я дали под наем! А що друг не живее в хасиендата, питаш? Е, па `бем ли го кво прай, плаща си наема, ний се свираме в килера под стълбите, па оня не идва и не се нанася нещо!
    I hear rivets are actually more effective than diff lockers?

Място
    София
    Публикации
    4,861
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    E, то кредит се взема, за да се оправдаят странните разминавания между заплата и имАне.
    Напомни ми за вица - Рабинович на разпит в ОБХСС...

- Рабинович, вие откъде имате тези долари?
    - Намерих ги в чекмеджето на нощното шкафче, другарю следовател.
    - А кой ги е сложил там?
    - Жена ми, другарю следовател.
    - А жена ви откъде има долари, Рабинович?
    - Аз и ги дадох, другарю следовател.
    - А вие откъде ги взехте?
    - Ама нали това ви обяснявам, другарю следовател... От чекмеджето на нощното шкафче.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,317
    Точки (при гласуване)
    17

Стига глупости, къде турихте полицай и войник до прокурор или митничар
    И кой и защо ще ,,смазва" такъв, щото е переспективен? Хем дансаджията бил бушон, хем всички били такива, хеем
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    Русе
    Публикации
    2,993
    Точки (при гласуване)
    19

Отплесвам се, ма... Жена ми по-голяма част от трудовия си стаж до тук изкара на "държавна" заплата. Основно в общинската администрация, даже устиска година и нещо при сегашния ни кмет. Герберастките методи на работа и дойдоха в повече и загърби всичко. Мина през частна практика, лична, през помощник-нотариус на добра заплата и твърдо фиксирано работно време без особено напрежение, но когато и се обадиха с неустоимо предложение от държавно еад, мисли много за малко и го прие. С аргумент, че толкова пари, гарантирани в края на месеца и всеки месец, и да си скъса задника от работа - едва ли ще вземе на друго място. Сега гледам че търпението и се изчерпва, ма от мен се очаква да я подкрепям, не да наливам масло в огъня.
    Та не да са за оплакване някои държавни службички дори без да има "далавера". Ниските заплати там определено поставят някои въпроси, съдейки по наплива от мераклии да ги получават.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,722
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Стига глупости, къде турихте полицай и войник до прокурор или митничар
    И кой и защо ще ,,смазва" такъв, щото е переспективен? Хем дансаджията бил бушон, хем всички били такива, хеем

Класацията ТВЪРДО за мен е в следния ред (от най- към по-малко):
    1. Митничар
    2. Пазач в затвор (sic!)
    3. Полицай
    4. Прокурор
    5. ДАНС-аджий и прочие... напр. данъчни - доста назад в класацията...

Защото кой решава дали да "те пусне", да ти пусне стоката (в затвора - GSM-а, дрогата, цигарите, ... пистолета), да не те ощави с много пари или така да ти напише АКТА (бил той за установяване на административно нарушение, бил той обвинителен), че веднагически да бъде отменен от съда? Кой? В случая не #кой...

Място
    Русе
    Публикации
    2,993
    Точки (при гласуване)
    19

1.

...
    А, не, четвъртите са първи от моята пейка. Да сравняваш пазач и митничар с прокурор, 'айде нEма нужда=

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,317
    Точки (при гласуване)
    17

1. Митничар
    2. Пазач в затвор (sic!)
    3. Полицай
    4. Прокурор
    5. ДАНС-аджий и прочие... напр. данъчни - доста назад в класацията...

Защото кой решава дали да "те пусне", да ти пусне стоката (в затвора - GSM-а, дрогата, цигарите, ... пистолета), да не те ощави с много пари или така да ти напише АКТА (бил той за установяване на административно нарушение, бил той обвинителен), че веднагически да бъде отменен от съда? Кой? В случая не #кой...
    То че не е, не е, но защо ги нареди така? Възможностите за усвояване у 4.и 5 без многостепенен отчет са немислими. Само това е обосновано предположение да се умножи десетки пъти взятката.
    пп колко погинали от вид има посследните 20-30г?
    Даника

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,722
    Точки (при гласуване)
    37

То че не е, не е, но защо ги нареди така? Възможностите за усвояване у 4.и 5 без многостепенен отчет са немислими. Само това е обосновано предположение да се умножи десетки пъти взятката.
    пп колко погинали от вид има посследните 20-30г?
    Не става дума за усвояване на "поверени в това му качество държавни пари или ценности" по смисъла на НК. Става дума за (айде пак цитат):
    Цитат Мнение на дРът митничар
    Аз, братче, далавери не правя! Туй да ти сипя от онуй специалното мастилце, дето всяка сутрин ни го раздават различно, за да бием печатите на разните митнически документи или да ти ударим аз печатчето на нещо нередовно - з@еби! Аз съм си напълно стриктен. Хората просто ми благодарят! Щото се жертвам, ра`ирЪш ли, неудобства търпя, страдам заради тех! Седим си у караулката - климатика ми климатик, уЙскито ми изпотено в чашата, "Борото" ми "Боро", смучем си кротко цигарката и питиенцето и иде некъв кияк с камиона или буса, целийо се изпържѝл вътре, напраО мозъко му се сварил, ти казвам! И аз го съжАлим човека, па се жертвам да излезнем и аз на тоА пек, дет се не трай! Да му провЕрим стоката що вози, да му бием печатчето и да му дигнем бариерата! Жертвам се! На оня пек излизам! Разбираш, нали?! И хората разбират! Затуй ми благодарят - два-триесе евро, стотина леФчета, стекче-две "Боро", понекогиж кашонче уЙски... От благодарност е туй, не щото нещо съм нарУшил! Я съм си ги карАл по устав дет се вика.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,317
    Точки (при гласуване)
    17

Изобщо не вярвам в случая някой да е визирал нещо държавно. А иначе пак не е така, сравни кой с какво държавно има възможност да се разпореди?
    Даника

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,722
    Точки (при гласуване)
    37

Изобщо не вярвам в случая някой да е визирал нещо държавно. А иначе пак не е така, сравни кой с какво държавно има възможност да се разпореди?
    Както казват данъчните - дали ще източиш от бюджета данък или ще го спестиш и няма да го внесеш, щетата за бюджета е една и съща.
    Бедна ти е фЪнтазията какво може да (не) направи един полицай, например (неизчерпателно ):
    а) КАТ-аджия. Туй "К`во ш`прайм сега?" е много малка част от възможностите. Може да ти състави напр. протокол за ПТП с друга дата, за да те покрие, че си бил пиян, да ти намери "участник" в ПТП-то, който да поеме вината, за да вземеш застрахователно обезщетение, може "да обърне" акт - както са ти дали протокол, че другият водач е бил виновен, изведнъж почват едни призовки "Явете се в КАТ!" и се оказва, че има "докладна записка", че нещо грешка била станала и ти връчват акт на тебе. Може да "оправи" глоби и издънки всякакви, да ти подмени алкохолна или наркотична проба, може... абе много неща.
    б) полицай в РПУ - има теми тук за покровителстване на джебчии, наркопласьори, квартирни обирджии, за рекетиране на заведения "по сигнал" от някакви неизвестни съседи, за какво ли не, схеми за уреждане на разрешителни на законно КНО на разни като Йоско Костинбродския, за неотнемане на КНО, за които разрешителното отдавна е изтекло (пр. Лясковец), рекетиране на родители на деца "заловени с марихуана" по схемата "Ей ти! Кво е това там? Май паднА от джоба ти? Я го вдигни и ми го подай!" (хоп, отпечатъците на детето вече са на хвърленото до него, познайте от кого пликче с "листна маса").

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,317
    Точки (при гласуване)
    17

А останалите, за тези болшинството знаем от личен опит.
    Даника

Място
    Русе
    Публикации
    2,993
    Точки (при гласуване)
    19

Пак от моята пейка:

Истински загазилите са тия, дето са изправени пред съда. Преди това минават с "цигари кент и бонбонки тик-так", по един популярен филм от онова време. После или трябва да нахранят няколко нива съдии, или да влезнат с летящ старт още от обвинението. Ти кое би избрал?

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,722
    Точки (при гласуване)
    37

А останалите, за тези болшинството знаем от личен опит.
    Нали преди малко твърдеше, че нема начин полицай да си докара допълнително пари?

Принципно всеки, който има власт да отнеме някакво "благо" било лична свобода, било материална ценност, може да осребри тези свои длъжностни възможности като "поиска или приеме дар или каквато и да е облага... за да извърши или да не извърши действие по служба или загдето е извършило или не е извършило такова действие" (чл.301 от НК).
    Оттук гледаш значимостта на "благата", с които може да се разпореди лицето и ги степенуваш.
    - може да те лиши от свобода като те закопчае за 24 или 72 часа, па и за постоянно, ако успее да убеди съда, че си опасен;
    - може да ти вземе здравето като те пребие с "помощни средства" или те простреля "при съпротива";
    - може да ти вземе много пари, може да ти задържи колата, "щото има съмнения за интервенция по рамата" и т.н.;
    - и так далее...
    Можеш да гледаш и обемите - пр. митничар може да нанесе много големи щети, милиони, може и да спести милиони, ако пусне контрабандата да мине - затова е на първо място;
    Пазачът в затвор - там си играе с най-низките, но и най-непосредствени потребности на задържаните - храна, алкохол, дрога, секс, връзка с околния свят (донякъде обезсмислящо наказанието "лишаване от свобода") от него зависи буквално физическото оцеляване на пандизчията, затова родата му снася и снася и снася яко...
    Полицай - вече писахме;
    Прокурор - стана много дълго... през годините многократно им променяха правомощията уж да ограничат злоупотребите с тях, но...

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,722
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Пак от моята пейка:

Истински загазилите са тия, дето са изправени пред съда. Преди това минават с "цигари кент и бонбонки тик-так", по един популярен филм от онова време. После или трябва да нахранят няколко нива съдии, или да влезнат с летящ старт още от обвинението. Ти кое би избрал?
    Щом си стигнАл до съд, значи си балама. Или "поръчката идва от Бойко нагоре" както казваше един прокурор...

Място
    София
    Публикации
    23,066
    Точки (при гласуване)
    83

"Този закон беше започнат като опит да се угоди на една група кресливи жени, които спекулираха с децата си. Манипулираха обществото, изкарвайки на пек и на дъжд тея уж болни деца без грам майчинско чувство, грижа за тях. Просто ги използваха по най-безсъвестния начин за постигане на техните чисто материални цели. Затова казвам, че този закон е заченат в грях. Той е започнат с грях, продължи с нарушения, с погазване на всякакви срокове на административните органи."

Валери Симеонов пред партийната си телевизийка
    Каква Европа, като такъв виден борец с жени и баби е вицепремиер?!?

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,317
    Точки (при гласуване)
    17

Що, министрите са в унисон
    Име:  IMG_20181019_192150.jpg
Прегледи: 102
Размер:  40.0 Кб
    Даника

Страница 70 от 78 ПървиПърви ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Наистина ли сме в Европа?
    От Иво Томов във форум Общи приказки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 05-01-13, 18:55
  2. Защо не сме като сърбите поне
    От Стария във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 164
    Последно мнение: 31-05-11, 12:31

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми