Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Афтършейв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Афтершейф

    Ами то нали баш това е целта. Да има кой да пасе за да пълни вимето и някой да го дои. Лошо няма. Докто има има кротко пасящи, ще има и доячи.

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Я каква ярка самокритичност с прояви на деперсонализация и така модерното напоследък 50% обществено участие особено в частта си бефорфък и влизането в банята......
    П.П.Да не се самозапали сега някой....
    Колега, бефорфък е за напреднали, които преди това задължително са минали през афтършейв.
    Последно редактирано от elbgt; 13-03-13, 20:41.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #32
      От: Афтершейф

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      ....наредила поне 30 различни и шаренки шишетии ..
      Ще се изненадаш колко полезни неща има сред женските боклуци. Например сред съкровищата на Круела Д'евил (бившата), открих уред за хот-дог, който се оказа нещо за къдрене на коса. Също така и несесерче с нещо като отвертки, които при подходящо заточване станаха супер. В същия несесер имаше и прекрасни клещи резачки Солинген, които след надяване на шлаух на дръжките още режат електронни елементи. Някаква кръгла четка, на която кой знае защо пише Maskara (наистина) и която след измиване с бензин, перфектно почиства на отвори, цеви и т.н.
      Не очаквам да го разберет хора, които в казармата не са си правили тостер от две ютии.
      Иначе се бръсна с каквото дойде. Веднъж опитах с кътър - не става. След бръснене не слагам нищо.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Афтершейф

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        Чудна работа!? Улавям се как неусетно започвам да се чувствам неудобно от факта,че изобщо се бръсна..?!
        Крайно време е да се засрамиш, да си посипеш брадата с пепел и да възаш с наведена глава.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #34
          От: Афтершейф

          За да върна темата около заглавието, ще отбележа, че каквото и да си говорим, всеки може да си прави със собствената кожа, всякакви експерименти, проби и прочие. И кожата и здравето са си негови, бъдещето му също. Пиша това, не за да убеждавам, някой в нещо, а за тези които търсят информация и се интересуват, за да си създадат мнение. Здравето на всеки човек, е като една голяма река... тя за да я има, има хиляди поточета, изворчета, капки в тревата и огромна площ, на която се събира водата, оттук малко, оттам докато стигне до голямата и могъща река... Тялото човешко, много неща може да понесе, едно поточе, или две кладенчета по-малко не променят реката... Но като почнат много да изчезват и реката, залинява, постепенно става на блато...

          И кожата, че и космите са си Ваши, не забравяйте, че и те са част от Вашето си здраве... Ще се повторя, мазането на каквото и да е върху кожата е до голяма степен като пиенето му... Естествено е, да се ходи с брада. Ако ли не, то, процесът на бръснене, трябва да е такъв, че да нанася най-малко щети. Част от нещата, е качествената козметика. Дори сапунът за ръце има значение... И като състав и като PH и прочие.

          Със сигурност, някой би могъл да се избръсне с мачете използвайки грес, после да се измие с нафта... Напоследък се нагледах на разни случаи, когато изведнъж всичко се преобръща и един човек, разбира че хронометърът е пуснат и му остава много малко... Тогава вече е късно, тогава идва голямото съжаление и многото въпроси защо...? Ще каже някой, какво все пак има общо афтершейфа... Нищо конкретно, само едно малко поточе което някъде се влива в голямата река... Иначе малко от храната, малко от въздуха, все пак дишаме по 12 пъти в минута, после малко от водата, GSM, стрес по малко и т.н. Не забравяйте всичко това...

          Но пък си пишем афтершейфа все пак...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            От: Афтершейф

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Ще се изненадаш колко полезни неща има сред женските боклуци. Например сред съкровищата на Круела Д'евил (бившата), открих уред за хот-дог, който се оказа нещо за къдрене на коса. Също така и несесерче с нещо като отвертки, които при подходящо заточване станаха супер. В същия несесер имаше и прекрасни клещи резачки Солинген, които след надяване на шлаух на дръжките още режат електронни елементи. Някаква кръгла четка, на която кой знае защо пише Maskara (наистина) и която след измиване с бензин, перфектно почиства на отвори, цеви и т.н.
            Сигурно има полезни неща, ама ако успееш да се загледаш във всяко едно поотделно.Аз ги виждам като едно цяло, като стена от непотребни измишльотини. Със сигурност някои от тях ще могат да свалят успешно ръжда, а други да тровят мишки, но
            това е само ако имаш нерви да ги разглеждаш. За да си нямаме разправии с жена ми сме се разбрали по следния начин. Да изреже от кариран лист хартия (ама задължително кариран) етикет и с черен флумастер да напише на български с едър шрифт "Шампоан". След това да го залепи с канцеларско лепило върху шибаното шише (ама задължително с канцеларско лепило). Ако само един път липсва надписаното по най-хамалски начин шише отново всичко събирам в найлонов плик и право в контейнера за боклук. Случвало се е вече. Ама стрували били 500 лв. Дреме ми щом в тия за 500 лв. боклуци не мога да открия шампоан, който нито да ми повишава обема щот си го имам, нито да ми стабилизира цвета щот си го нямам, нито да ми се бори с пърхута щот го нямам, нито пък да ми спира косопада щото го нямам, абе нищо да не ми прави освен да мие.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #36
              От: Афтершейф

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              ...Почти като "Братя Карамазови" е четивото по обем. На всички с големи букви пише нещо от сорта "Power Color", "Extra Volume" и т.н и някъде измежду всичките тези боклуци се надявам да открия с дребен шрифт че това е обикновен шибан просташки шампоан за коса и да си го сипя смело на главата. Кур тате! Нема и нема. Само power, volume, super, mega, giga извратенящини. Параноята е страшна след като един път си оцветих побелялата коса в лилаво, а кестенявите косми в зелено. Ама то не било лилава боя ама що така ми било подействало... Ами имало си било инструкции и да съм чел. Едното се сипвало на главата рано сутрин на бос ляв крак, а другото късно вечер на гладно. Иначе те ти лилава чутура. Ама аз пък не искам да чета като гламав, а просто да си сипя шампоан на главата без да ми въздейства благотворно на нищо. Само да ми я измие дееба...
              Оф, сега ме разхили и няма да заспя лесно. Не мога се укротя. Нося си сапун по командировки, защото с крем-сапун от хотелите съм като некъпан. Веднъж давах тъпи обяснения какви са тия течности в ръчния багаж, защото и шампоан и спирт за всеки случай!
              А по темата - учили са ни - на повърхностна рана - йод. Което е 100 пъти по-некротично от спирта, дето се разрежда само докато го намажеш. Правих и едни експерименти дори разреден да го ползвам тоя спирт за вода за уста, напук на предупреждението на зъболекарката, но май наистина има обратен ефект в случая.
              Първоначално публикуван от valsodar_rn
              Колеги, аз ги продавам тия неща и си нямате напредстава какви капризни хора има и как всички искат това което рекламират!А кое е хубаво-колкото човеци толкова и мнения!
              A, сакън! Мразя реклами от дъното на душата си, и напълно ги игнорирам. На по-упоритите реклами налагам вето на продуктите. Значи голямата част от цената е отделена за реклама, за сметка на качеството.
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
              ...Нищо конкретно, само едно малко поточе което някъде се влива в голямата река... Иначе малко от храната, малко от въздуха, все пак дишаме по 12 пъти в минута, после малко от водата, GSM, стрес по малко и т.н. Не забравяйте всичко това...
              Съобразявам ги тези неща дококолкото мога, но... Как да се доверя на вещество, продукт на съвременната химия. Преди години бяха писали, че някакъв дезодорант уж причинявал рак в директен достъп с кожата. А беше скъп. Алкохолът поне става за пиене, хората го пият от хиляди години. Все за автършейв се надявам да не е толкова вреден, но не споря, че ми е пресен спомена от неслушането на стоматоложката.
              Последно редактирано от Rabin; 13-03-13, 22:23.

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от Rabin;
                А по темата - учили са ни - на повърхностна рана - йод.
                Не знам кой те е учил , ама йод на жива рана си е 100% химическо изгаряне , което трудно зараства!
                Все пак това ми е професията :-)

                Коментар


                • #38
                  От: Афтершейф

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  На по-упоритите реклами налагам вето на продуктите. Значи голямата част от цената е отделена за реклама, за сметка на качеството.
                  Съжалявам че го подкарах като на чат, но не мога да се сдържа. Абсолютно подкрепям горното твърдение. Парите инвестирани в телевизионна реклама влизат директно в цената на боклука, която на финала излиза от вашия джоб. И какво излиза? Излиза, че плащате за гръмогласната реклама, която като се изреже ви отлепя 20 см от леглото докато блаженно се унасяте в дрямка. Не само компресия до 80% прилагат за да засилят субективното възприятие за сила на звука, а и яркост на картината по 10. Да сте видяли ТВ реклама на черен фон? Ами няма просто. Всички са на ярки светли цветови фонове и ефекта в тъмната стая е като че ли зад завоя изскача зъл Самурай с илиенски ксенони. Най ми е любима тая реклама с храчките в умивалника докато си вечерям кротичко. Нарочно ли я вътят в обичайния час за вечеря? У нас аз също съм наложил мораториум върху покупката на който и да е продукт рекламиран по телевизията. Видя ли го заминава директно в коша.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Афтършейв

                    Ами то затова са тия форуми, да си видя грешките в обучението. За какво се ползва тоя йод? Редактирах и горното ми мнение, та това в контекста на 5-те реда сложно звучаща химия на етикета.
                    Гледам етикета на тоалетна вода. Алкохол, парфюм, вода, бенсофенон-2, лимонин, лоналол, бутилфенил метилопропионал, комарин, бензил бензоат, гераниол, исоеугенол, CI 60730/EXT, VIOLET 2, CI 42090/blue 1, evernia prunastri (oakmoss) extract.
                    Последно редактирано от Rabin; 13-03-13, 22:29.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Афтършейв

                      Преди 7-8г ми беше свършил одеколона и от тогава такова нещо не пипвам, вече няма пъпки след бръснене. А за шишетата в банята имам същия проблем, предпочитам да търся нестандартна гайка в кофа с гайки вместо шампоан в банята. Не мога да си го обясня как всички продават шишета с нещо и не пише какво е, косми обеми цветове и кому трябват 15 вида балсам и само едно шише шампоан на което пише само глупости.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #41
                        От: Афтершейф

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Съжалявам че го подкарах като на чат, но не мога да се сдържа. Абсолютно подкрепям горното твърдение. Парите инвестирани в телевизионна реклама влизат директно в цената на боклука, която на финала излиза от вашия джоб. И какво излиза? Излиза, че плащате за гръмогласната реклама, която като се изреже ви отлепя 20 см от леглото докато блаженно се унасяте в дрямка. Не само компресия до 80% прилагат за да засилят субективното възприятие за сила на звука, а и яркост на картината по 10. Да сте видяли ТВ реклама на черен фон? Ами няма просто. Всички са на ярки светли цветови фонове и ефекта в тъмната стая е като че ли зад завоя изскача зъл Самурай с илиенски ксенони. Най ми е любима тая реклама с храчките в умивалника докато си вечерям кротичко. Нарочно ли я вътят в обичайния час за вечеря? У нас аз също съм наложил мораториум върху покупката на който и да е продукт рекламиран по телевизията. Видя ли го заминава директно в коша.
                        И аз в чата.... Недей така колега, то направо все едно не си вечерял ако не изгледаш поне три пъти храчките в мивката и поне 2 реклами за превръзки.
                        Някои реклами трябва да ги забранят със закон, а създателите им да тикнат в затвора...
                        А по повод бръсненето... не зная защо, но всеки път след бръснене ми излизат пъпчици, реших си проблема като си взех една машинка подобна на тези за подстригване и реално си стрижа брадата до много късо положение. (Радвам се, че нямам гъста брада все още и минавам метър, стрижа я 1-2 пъти седмично)

                        пп: Проблема със жената съм го решил много лесно купувам си шампоан който е само за измиване, държа си го на отделен рафт и само аз си го ползвам, пък тя нека си се мъчи с всичките знайни и незнайни шишенца с балсами, мазила и тн...
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #42
                          От: Афтершейф

                          Момчета, око я няма женската козметика по улиците ще тръгнат такива вампири че ще си плюете в пазвите!Някои даже няма да си познаят съпругите!То темата беше за друго ама...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Афтершейф

                            Точно така си е. Наскоро в Китай един милионер се разведе и заведе дело за претърпени щети... Защото жена му, ослепителна красавица, му родила дете което..., с други думи приличало на себе си... След проведено разследване и открити снимки на жена му отпреди... се разбрало..., че всичко видимо..., е продукт на съвременната пластична хирургия + козметика... С две думи, оригиналният и вид, е бил... крокодил... Подкрепям колегата, много крокодили са под прикритие...

                            Напълно съм съгласен и с колегите за телевизионната реклама. В къщи тя не се гледа по принцип, но поне веднъж си отбелязвам какво не бива да се купува в никакъв случай... Случайно и оттук, оттам, имам по малко представа, как се местят едни пари, от място на място, та категорично, рекламира ли се нещо по телевизията, то не става за нищо.

                            Но да се върнем на темата с афтершейфа. Никой не е казал, че цената определя качеството. Дълбоко грешна позиция. Това което съм установил, е че със сигурност много евтини и хубави няма. Но и много скъпите също са съмнителни. Какво да правим...? Аз чета. Набелязвам си нещо, първо прочитам какво самият производител твърди. Разглеждам му сайта, прочитам и виждам на какво точно обръща внимание, даже му разглеждам фабриката как изглежда. След това прочитам по форумите кой какво мисли за него... Така си създавам впечатление, какво този производител прави всъщност, забърква едни евтини химии и после ги рекламира здраво (80% от случаите) или прави един продукт от качествени материали, но спестява от реклама... И това е находка... Аз преди време (още не бях усвоил добре метода) в голям магазин за козметика прекарах може би час в четене на етикети... съдържания и прочие... Това което ми се стори най-добро, бе на голяма и добре рекламирана фирма за козметика... Е, не става... Струваше 19 лв. Е, междувременно намерих нещо наистина качествено, в опаковка малко по-голяма и на цена ~17лв. Та с други думи, цената да не Ви е критерии...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              От: Афтършейв

                              Като станах абитюрент и ми подариха комплект олд спайс /имаше ги само в корекома/ афтършейв и сух дезодорант. Още си спомням приятния аромат.
                              В къщи събират прах един куп парфюми, за които все нямам време.
                              Ползвам задължително бял сапун и от около близо 1 година детски шампоан за глава, та защото имам някакъв проблем сърби ме кожата. Също много бързо изсъхва, но това ми е от години и се мажа с каквото намеря. Ако нямам нищо под ръка съм ползвал и чисто масло "купешко" и такова но домашно бито, както и свинска мас.

                              А за здравето на много неща не обръщаме внимание заради напрегнатото ни ежедневие и правим компромиси с най-ценното си-здравето и живота.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Афтършейв

                                Значи правилно се бръсна от дъжд на вятър. Ако не беше темата да ме подсети и днес щях да пропусна.
                                Последно редактирано от NovemberCharlie; 14-03-13, 10:11.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X