Резултати от Анкетата: Какви медикаменти може да дадете на пострадал при оказване на Първа помощ?

Гласоподаватели
51. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Единствено и само такива, които се продават без рецепта.

1 1.96%
  • Единствено и само такива, които са в срок на годност и съм добре запознат с показанията и дозировките им.

26 50.98%
  • Единствено и само такива, които пострадалия сам има или ме помоли да му донеса и помогна да вземе и сам знае кога, колко и как да приеме.

17 33.33%
  • Леки обезболяващи като Аналгин, Парацетамол или Бусколизин например.

7 13.73%
Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 22 от 22

Тема: Какви медикаменти може да дадете на пострадал при оказване на Първа помощ?

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Какви медикаменти може да дадете на пострадал при оказване на Първа помощ?

То няма голяма разлика между ветеринарията и хуманната(предвид чипа и материала),но другото е важно.Къде е разликата между първа,спешна и неотложна помощ.Кой я констатира и дефинира,кога и как.Самото заглавие на темата-пострадал?,оказване на първа помощ и медикаменти-все неопределености и хипотези.От какво е пострадал-от препиване,преяждане,слънчев удар....
    Не бива да се забравя,че човешкия организъм има огромни компенсаторни механизми за противодействие,повечето остри състояния(заболявания) водят до самоограничаване и всяка хуманна и нехуманна намеса може да влоши нещата.

Място
    Силистра
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране

тежки алергични реакции към лекарства (алергичен шок) са рядкост и обикновено хората знаят към кои са алергични. лекарства като аналгин, парацетамол, нурофен, аспирин, бусколизин, но-шпа, че дори и аулин нямат и заслужаващи сериозно внимание нежелани ефекти и взаимодействия и при необходимост аз бих ги дал и на непознат човек. И още за алергиите - не е лошо винаги да се носи един флакон солу-медрол (обръзам внимание, НЕ депо-медрол) 40мг и разбира се спринцовка 2мл с игла, това нещо е познатият от преди урбазон и в някои случаи може да спаси живот, почти всеки пчелар си носи едно такова в джоба.

относно отг.2 - при твърдите лекарствени форми (разбирай таблетки и капсули), срокът на годност е силно приблизителен, определя се с разни ускорени тестове при високи температури и обикновено (неофициално) могат да се приемат още поне 3-4 месеца след изтичане срока им на годност, поне аз така правя , работя в аптека, чакам да бракуваме нещо което би ми било полезно и си го вземам без пари
    Течните и полутечните (повечето кремове) лекарства обаче по принцип нямат особено дълъг срок на годност, а след отваряне става още по-къс.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 25-03-13 в 08:04

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 29-03-12, 20:58
  2. Правила при оказване на първа помощ.
    От Венцислав Петров във форум Спешна помощ, аптечки и медикаменти
    Отговори: 35
    Последно мнение: 17-03-12, 23:33
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 20-03-09, 20:54
  4. Основни правила при оказване на първа помощ