Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

    Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел и от раната бликне струя кръв?

    Моля, изберете един верен отговор и го маркирайте. Коментар по темата ще пусна след изтичане на анкетата.
    72
    Ще притисна раната, ще го поставя да легне и ще вдигна наранения крайник; ще повикам за помощ и ще направя стегната компресивна превръзка върху раната.
    37.50%
    27
    Ще го поставя да легне, ще поставя турникет на 15 см над нараняването, ще отбележа часа и след това ще направя превръзка на раната.
    36.11%
    26
    Ще се обадя на тел. 112, ще направя стерилна превръзка на раната и ще следя състоянието на пострадалия.
    26.39%
    19

    Анкетата е изтекла.

    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел и от раната б

    То анкета няма, ти коментар ще пускаш.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

      Има. Само, че полето за заглавие не събра целия въпрос, затова го копирах в #1
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

        Само да попитам, може ли да се обадя на 112 ако избера един от първите два отговора?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Само да попитам, може ли да се обадя на 112 ако избера един от първите два отговора?
          Разбира се, но моля отбележи мястото на обаждането в последователността от действия както са описани в отговорите, защото това е важно. В някои случаи е правилно обаждането да стане незабавно, в други след взимане на определени мерки, затова е добре да поясниш. Благодаря!
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

            Сашо, няма верен отоговор.

            Трябва да го поставим да легне, да направим турникет под най-близката става, да запишем часа, да се обадим на 112, да превържем стерилно раната и да се уверим, че човека не изпада в шок. Ако изпадне, трябва да вземем съответните мерки.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Сашо, няма верен отоговор.

              Трябва да го поставим да легне, да направим турникет под най-близката става, да запишем часа, да се обадим на 112, да превържем стерилно раната и да се уверим, че човека не изпада в шок. Ако изпадне, трябва да вземем съответните мерки.
              Засега ще ти отговоря на Л.С. Джими, защото са важни неповлияните отговори.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                Да, зависи къде е порязването. При забито стъкло в черепа или в корема, не се сещам за нищо друго освен за 112.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                  Като Джими ще направя, само че ако имам възможност вместо да се обадя на 112 ще го закарам в най-близкото болнично заведение.

                  Защо не на 112? Обаждаме се на 112 за ПТП. Оказва се, че те от 112 не са на ясно в чии точно район попада ПТП. Налага се отново да се обадим. След това с цел да не се разкарват излишно съответните "органи" започват с изясняващ въпроси по тел. за л. данни, номера на участващите в инцидента МПС-та.
                  На мен ми писна и се сетих че на 1-2 км има пост на пътна полиция, запалих и след 1-2 мин им съобщих за ПТП. Поста си събра багажа, за да тръгне и точно в този момент получи обаждането от 112 за ПТП.

                  Та затова.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                    E Джими и аз сме го учили това.
                    Определено няма изчерпателен и последователен отговор в посочените.
                    Турникет се прави само на крайници и то винаги там където имаме единична кост.
                    Когато не е наранен крайник, се притиска раната или над нея, с цел намаляване на кръвозагуба.
                    Лягане не винаги е удачно, защото преразпределя кръвния поток от краката, които са много добре кръвоснабдени.
                    Ако е наранен горен крайниик, може и да седи, след поставяне на турникета, стига да не се загуби оросяване на мозъка.
                    При голяма кръвозагуба, трябва да лежи.
                    Изобщо първо се борим с обилно артериално кръвотечение, второ с шока, трето звъним на 112, и после завиваме с топла дреха.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      E Джими и аз сме го учили това.
                      ....
                      На Джими му писах подробно, ако иска да ти го прати. Тук по-късно
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                        Ще притисна раната, ще го поставя да легне и ще вдигна наранения крайник; ще повикам за помощ и ще направя стегната компресивна превръзка върху раната.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          Ще притисна раната, ще го поставя да легне и ще вдигна наранения крайник; ще повикам за помощ и ще направя стегната компресивна превръзка върху раната.
                          Единственото вярно и смислено мнение.
                          П.П.Особеност-раните от порязване със стъкло се характеризират с дълбочина и обилно кървене.Трябва да се знае анатомията за да се предположи кой съд е прерязан,сухожилие,мускул,нерв и т.н.При артериално кървене(най-опасното)се прави едно,което обикновено е грешно при венозно кървене и т.н.При сухожилно-нервни-мускулни увреди поведението е специфично-налага се освен компресивна превръзка ,а и имобилизация на крайника.От значение е и първичната контаминация на раната и т.н.
                          П.П.П.Имал съм случай при който съм правил лигатура на артерия с пръсти,което е единственото интелигентно решение в случая(бирено стъкло в бедро)
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                            Да ви кажа и аз от личен опит.Преди време си срязах ръката на стъкло, силно притиснах раната и се обадих ме на спешна помощ.До като дойде линейката държах здраво импровизираният тампон,в болницата докато стане време за операция ми направиха професионален тампон.Никакви турникети не сме правили ,а кръв имаше доволно .Цялата тази история се случи в чужбина и може би за това ми се възстанови почти ръката.Ако искате може и снимка да ви направя на разреза.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

                              Изобилието на теми "какво ще направите ако..." ми напомня на един виц от комунизЪма.

                              Какво се прави при ядрена атака?
                              Намяташ се с бял чаршаф и вървиш към моргата.

                              Донякъде разбирам каква е целта на питанията, но според мен много по полезно би било да се направи тема от специалист и да се засегнат двадесет най-чести случая, както беше темата за инсулта и подобни.

                              Защото е момента е все едно Стефан да започне да пуска теми в раздела за Уаз от типа: Знаете ли какво се прави като ви се скъса гъбката? и подобни...
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X