Резултати от Анкетата: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел и от раната бликн

Гласоподаватели
72. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Ще притисна раната, ще го поставя да легне и ще вдигна наранения крайник; ще повикам за помощ и ще направя стегната компресивна превръзка върху раната.

27 37.50%
  • Ще го поставя да легне, ще поставя турникет на 15 см над нараняването, ще отбележа часа и след това ще направя превръзка на раната.

26 36.11%
  • Ще се обадя на тел. 112, ще направя стерилна превръзка на раната и ще следя състоянието на пострадалия.

19 26.39%
Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 40

Тема: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел и от раната бликне струя кръв?

Моля, изберете един верен отговор и го маркирайте. Коментар по темата ще пусна след изтичане на анкетата.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Място
    София
    Публикации
    6,015
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел и от раната б

То анкета няма, ти коментар ще пускаш.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

Има. Само, че полето за заглавие не събра целия въпрос, затова го копирах в #1

Място
    София
    Публикации
    6,015
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Какво ще направите, ако счупена стъклена витрина пореже ваш приятел

Само да попитам, може ли да се обадя на 112 ако избера един от първите два отговора?

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на maystor Преглед на публикациите
    Само да попитам, може ли да се обадя на 112 ако избера един от първите два отговора?
    Разбира се, но моля отбележи мястото на обаждането в последователността от действия както са описани в отговорите, защото това е важно. В някои случаи е правилно обаждането да стане незабавно, в други след взимане на определени мерки, затова е добре да поясниш. Благодаря!

Jimi е офлайн
    Явор Мичев
    Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Букурещ
    Публикации
    3,493
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    24

Сашо, няма верен отоговор.

Трябва да го поставим да легне, да направим турникет под най-близката става, да запишем часа, да се обадим на 112, да превържем стерилно раната и да се уверим, че човека не изпада в шок. Ако изпадне, трябва да вземем съответните мерки.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Jimi Преглед на публикациите
    Сашо, няма верен отоговор.

Трябва да го поставим да легне, да направим турникет под най-близката става, да запишем часа, да се обадим на 112, да превържем стерилно раната и да се уверим, че човека не изпада в шок. Ако изпадне, трябва да вземем съответните мерки.
    Засега ще ти отговоря на Л.С. Джими, защото са важни неповлияните отговори.

Място
    София- Мировяне
    Публикации
    1,618
    Точки (при гласуване)
    16

Да, зависи къде е порязването. При забито стъкло в черепа или в корема, не се сещам за нищо друго освен за 112.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,383
    Точки (при гласуване)
    29

Като Джими ще направя, само че ако имам възможност вместо да се обадя на 112 ще го закарам в най-близкото болнично заведение.

Защо не на 112? Обаждаме се на 112 за ПТП. Оказва се, че те от 112 не са на ясно в чии точно район попада ПТП. Налага се отново да се обадим. След това с цел да не се разкарват излишно съответните "органи" започват с изясняващ въпроси по тел. за л. данни, номера на участващите в инцидента МПС-та.
    На мен ми писна и се сетих че на 1-2 км има пост на пътна полиция, запалих и след 1-2 мин им съобщих за ПТП. Поста си събра багажа, за да тръгне и точно в този момент получи обаждането от 112 за ПТП.

Та затова.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    София
    Публикации
    6,084
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    45

E Джими и аз сме го учили това.
    Определено няма изчерпателен и последователен отговор в посочените.
    Турникет се прави само на крайници и то винаги там където имаме единична кост.
    Когато не е наранен крайник, се притиска раната или над нея, с цел намаляване на кръвозагуба.
    Лягане не винаги е удачно, защото преразпределя кръвния поток от краката, които са много добре кръвоснабдени.
    Ако е наранен горен крайниик, може и да седи, след поставяне на турникета, стига да не се загуби оросяване на мозъка.
    При голяма кръвозагуба, трябва да лежи.
    Изобщо първо се борим с обилно артериално кръвотечение, второ с шока, трето звъним на 112, и после завиваме с топла дреха.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения :)))

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Nik Nikolov Преглед на публикациите
    E Джими и аз сме го учили това.
    ....
    На Джими му писах подробно, ако иска да ти го прати. Тук по-късно

Публикации
    1,204
    Точки (при гласуване)
    12

Ще притисна раната, ще го поставя да легне и ще вдигна наранения крайник; ще повикам за помощ и ще направя стегната компресивна превръзка върху раната.

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на _kalata_ Преглед на публикациите
    Ще притисна раната, ще го поставя да легне и ще вдигна наранения крайник; ще повикам за помощ и ще направя стегната компресивна превръзка върху раната.
    Единственото вярно и смислено мнение.
    П.П.Особеност-раните от порязване със стъкло се характеризират с дълбочина и обилно кървене.Трябва да се знае анатомията за да се предположи кой съд е прерязан,сухожилие,мускул,нерв и т.н.При артериално кървене(най-опасното)се прави едно,което обикновено е грешно при венозно кървене и т.н.При сухожилно-нервни-мускулни увреди поведението е специфично-налага се освен компресивна превръзка ,а и имобилизация на крайника.От значение е и първичната контаминация на раната и т.н.
    П.П.П.Имал съм случай при който съм правил лигатура на артерия с пръсти,което е единственото интелигентно решение в случая(бирено стъкло в бедро)

jaxan е офлайн
    Живко Желязков
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    1,754
    Точки (при гласуване)
    14

Да ви кажа и аз от личен опит.Преди време си срязах ръката на стъкло, силно притиснах раната и се обадих ме на спешна помощ.До като дойде линейката държах здраво импровизираният тампон,в болницата докато стане време за операция ми направиха професионален тампон.Никакви турникети не сме правили ,а кръв имаше доволно .Цялата тази история се случи в чужбина и може би за това ми се възстанови почти ръката.Ако искате може и снимка да ви направя на разреза.
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

Място
    Бургас
    Публикации
    4,509
    Точки (при гласуване)
    25

Изобилието на теми "какво ще направите ако..." ми напомня на един виц от комунизЪма.

Какво се прави при ядрена атака?
    Намяташ се с бял чаршаф и вървиш към моргата.

Донякъде разбирам каква е целта на питанията, но според мен много по полезно би било да се направи тема от специалист и да се засегнат двадесет най-чести случая, както беше темата за инсулта и подобни.

Защото е момента е все едно Стефан да започне да пуска теми в раздела за Уаз от типа: Знаете ли какво се прави като ви се скъса гъбката? и подобни...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Джамбазов Преглед на публикациите
    Изобилието на теми "какво ще направите ако..." ми напомня на един виц от комунизЪма.

....
    "Изобилието от теми" съдържа само 3 въпроса. Няма изобщо за цел да бъде нито да се превърне в каквото и да било ръководство, помагало или съвет за оказване на Първа помощ. И никога няма да намери място в систематизираната информация в раздела.
    Цел на това проучване е степента на познание на хората в тази област. И не случайно има повече от един разумен и логичен отговор. Това не означава, че има повече от един ВЕРЕН отговор, съобразно съвременните доктрини. Предполагам е ясно, че в много дисциплини е така, не всичко което звучи логично или сме чували е вярно. Дискавъри си направиха най-печелившото предаване покрай тоя факт

Място
    BG
    Публикации
    8,360
    Точки (при гласуване)
    24

Само да отбележа,че обаждането на 112 всъщност маркира и времето!

и липсва една опция: Ще припадна!
    Не малко хора припадат при кървища, аз например съм на 50%

Място
    София
    Публикации
    6,015
    Точки (при гласуване)
    22

А бе то липсва и още една - ще му пусна два контролни в главата.

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    "Изобилието от теми" съдържа само 3 въпроса. Няма изобщо за цел да бъде нито да се превърне в каквото и да било ръководство, помагало или съвет за оказване на Първа помощ. И никога няма да намери място в систематизираната информация в раздела.
    Цел на това проучване е степента на познание на хората в тази област. И не случайно има повече от един разумен и логичен отговор. Това не означава, че има повече от един ВЕРЕН отговор, съобразно съвременните доктрини. Предполагам е ясно, че в много дисциплини е така, не всичко което звучи логично или сме чували е вярно. Дискавъри си направиха най-печелившото предаване покрай тоя факт
    А сега ми кажи рязането от витрини първа помощ ли е или спешна?
    Впрочем имате ли някакво медицинско образование?
    Имате ли комерсиален интерес от такива курсове?
    П.П.Отговарям по темите Ви защото това съм учил,работил и работя.Всичко това което пиша се базира на теоритичен и практически опит.
    П.П.П.И не е вярно че зад банка не може да се научи нищо.Преди да се отиде на полеви изпитания,трябва и малко теоретично подплътяване.Впрочем съм готов да помогна най вече онлайн и да идеята ми харесва.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на DBRS Преглед на публикациите
    ............. липсва една опция: Ще припадна!
    Не малко хора припадат при кървища, аз например съм на 50%
    Затова се правят обучения и в тях някои (като нас) наблягат на практиката със дегизации и т.н . За да свикнеш и да не припаднеш когато не трябва. А и доста повече хора си мислят, че ще припаднат, отколкото наистина...

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Как и с какво се залепя счупена грамофонна плоча?
    От Малкия Румба във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 25
    Последно мнение: 02-07-10, 01:11
  2. Какво ми направиха по джипа днес!
    От Сашо Пунчев във форум JEEP
    Отговори: 41
    Последно мнение: 18-10-08, 21:15

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации