Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

    С потупването по гърба, мисля няма проблем нали, в никакъв аспект... А по-горе е пример...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Венци, отново с уважение но Хаймлих се прави след три НЕуспешни последователни опити за освобождаване на дихателните пътища чрез серия потупвания по гърба... едва тогава се прави Хаймлих, това според наръчника за Първа Помощ в Англия, изпита ми беше Декември 2012... освен да има две официални доктрини при задавяне, ...
      Точно в Англия две доктрини няма. Обаче на изпита не си внимавал съвсем. Няма такова нещо за 3 серии удари преди техниката на Хаймлих. Има редуване на 3 последователни серии от по до 5 удара между плешките последвани от до 5 притискания по техниката на Хаймлих. И след тези 3 серии е обаждането на 112, ако не е имало друг, който да го направи. Това "до" означава, че след всеки удар, както и след всяко притискане се прави проверка за резултата.
      Ако искаш да ти цитирам точния алгоритъм, пусни тема и ще го направя веднага.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #33
        От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Точно в Англия две доктрини няма. Обаче на изпита не си внимавал съвсем. Няма такова нещо за 3 серии удари преди техниката на Хаймлих. Има редуване на 3 последователни серии от по до 5 удара между плешките последвани от до 5 притискания по техниката на Хаймлих. И след тези 3 серии е обаждането на 112, ако не е имало друг, който да го направи. Това "до" означава, че след всеки удар, както и след всяко притискане се прави проверка за резултата.
        Ако искаш да ти цитирам точния алгоритъм, пусни тема и ще го направя веднага.
        Сашо, пак четеш между редовете, виж какво съм написал по-горе, ...след НЕуспешни опита..., това означава, че след успешен опит всичко спира, обикновенно и често след 1-2 удара всичко се оправя, извинявам се за оффтопика...но това е важно да се изясни, иначе някой ще удря и прави борчески захвати до посиняване
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Сашо, пак четеш между редовете, виж какво съм написал по-горе, ...след НЕуспешни опита..., това означава, че след успешен опит всичко спира, обикновенно и често след 1-2 удара всичко се оправя, извинявам се за оффтопика...но това е важно да се изясни, иначе някой ще удря и прави борчески захвати до посиняване
          Георги пак не внимаваш във фактите Не става дума за успешните и неуспешните опити, а за това че погрешно каза на Венци, че техника на Хаймлих се прилага след 3 неуспешни серии удари... ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Прилагат се до 5 удара, после до 5 притискания по техниката на хаймлих и така 3 пъти подред, след което се обаждаш на 112. Сега ясно ли е или още чета между редовете?
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #35
            От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

            Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)

            Като оставим шегата настрана, нека все пак обърнем по-сериозно внимание на същината на тази тема и да се върнем на въпроса.

            Покриването на поне минимални стандарти за Първа помощ и поддържането на тези знания през годините е от ключово значение някой ден, за някой около Вас. Казвам това, отново и отново, защото по стар обичай, темите затъват в дребни детайли и се губи същественото. Сашо подчерта на няколко пъти, че процедурите и техниките се изработват на база многогодишни статистики и изследвания. И са такива, че в повечето случаи приложени от хора без специална квалификация да доведат до максимално положителен резултат. Говорейки за законовата регламентация, всъщност точното изпълнение на такава процедура, е и гаранция за това един човек да бъде спокоен, че е направил каквото трябва, същевременно да е изряден от страна на закона и сигурен в действията си.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)

              Като оставим шегата настрана, нека все пак обърнем по-сериозно внимание на същината на тази тема и да се върнем на въпроса.

              Покриването на поне минимални стандарти за Първа помощ и поддържането на тези знания през годините е от ключово значение някой ден, за някой около Вас. Казвам това, отново и отново, защото по стар обичай, темите затъват в дребни детайли и се губи същественото. Сашо подчерта на няколко пъти, че процедурите и техниките се изработват на база многогодишни статистики и изследвания. И са такива, че в повечето случаи приложени от хора без специална квалификация да доведат до максимално положителен резултат. Говорейки за законовата регламентация, всъщност точното изпълнение на такава процедура, е и гаранция за това един човек да бъде спокоен, че е направил каквото трябва, същевременно да е изряден от страна на закона и сигурен в действията си.
              Тъй като липсват организации за това, и няма как това да стане бързо и законово-в България сме все пак- Предлагам на принципа на опълчението- Създаване на теми, в които се оформят-ако трябва и с картинки- правила за поведение. Как да помогнем на колеги при проблем или близки; Законово това неуредено и активността на обществени места е по преценка.

              Коментар


              • #37
                От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното.....
                Така е, поддадох се и се поувлякох се в детайли, които нямат нищо общо.
                В тази връзка и искам пак да уточня, че повода за пускане на тези анкети е проучване на познанията (и най-вече отношението) на хората към темата. Въпросите и отговорите бяха специално подбрани само с тази цел. Те нямат претенцията и нямат за цел да бъдат ръководство, помагало или насока за оказване на Първа помощ.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #38
                  От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

                  [QUOTE=Венцислав Петров;2132074]Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)
                  Венци ,да дам своя принос към прийома на Хаймлих за чужди тела в ГДП(горни дихателни пътища).Това е автоХаймлих(т.е.пострадалия да си самопомогне без чужда помощ).Един вид гатанка или въпрос.Ще чакам за проверка на знанията в уважавания форум.После ще споделя знания.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

                    Аз отговарям на Л.С. за да не развалям гатанката.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

                      [QUOTE=mihov_1969;2132314]
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)
                      Венци ,да дам своя принос към прийома на Хаймлих за чужди тела в ГДП(горни дихателни пътища).Това е автоХаймлих(т.е.пострадалия да си самопомогне без чужда помощ).Един вид гатанка или въпрос.Ще чакам за проверка на знанията в уважавания форум.После ще споделя знания.
                      Ауто хаймлиха се прави най често на облегалката на стол.... В определени случаи може и на стената. По военно му показано:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:square_tracheostomy_op_705x574.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5462088
                      Ето един полезно учебниче за самоподготовка на "Комбат Лайф сейвърите" - аз и Ненчев сме го минавали този курс:
                      http://dox.bg/files/dw?a=177add199d
                      Ето и едно пауър пойнтче което си бях направил като помагало покрай едни неща:
                      http://dox.bg/files/dw?a=72573dd0cf
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

                        Учебник за теория,реалността е различна и в повечето случаи требва да импровизираш!На първа ръка свободен въздухопровод и осигуровка за това ,след това вероятните причини за изпадане в безсъзнание ,като същевременно свръзка за мед.професионално подкрепление!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

                          Прави ми впечатление, че на няколко места се споменава въздуховод. Въздуховода би предпазил /евентуално/ от падане на корена на езика назад, но не и от изтичане на стомашно съдържимо, което след това да попадне в дихателните пътища и белите дробове. Освен това при използването на въздуховод има една опасност - при запазени рефлекси дразненето на основата на езика може да предизвика повръщане. Като имаме предвид това, особената техника на поставяне, преценката на подходящие размер и т.н. си мисля, че това не е манипулация за всеки. Поставянето в странично стабилно положение е полезно и о отношение на езика и по отношение на изтичане на стомашно съдържимо.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X