Резултати от Анкетата: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

Гласоподаватели
88. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Ще проверя дали си е „глътнал езика” и ще го извадя, ще се обадя на тел. 112.

43 48.86%
  • Ще извикам за помощ, ще отведа главата му назад и ще проверя дали диша; ще го поставя настрани и ще се обадя на тел. 112.

45 51.14%
  • Ще започна дишане уста в уста, ще извикам за помощ.

0 0%
Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 42

Тема: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

Цитат Мнение на maystor Преглед на публикациите
    Я сега, след това огромно , като манна небесна, изобилие от теми-анкети за помощ/оцеляване кажете, как щяхте да спасите младата жена в Габрово от падналото върху нея скеле, ако беше пред очите ви.
    Ето конкретна ситуация, а не имагинерна със стъклена витрина.
    Сега ме хванахте на тясно! Нямам никакво оправдание за некомпетентността си, но признавам - не знаех, че е паднало скеле в гр. Габрово. Явно е имало и пострадали при инцидента в гр. Габрово, а аз не знам нищо за тях. Съжалявам! Ако Вие имате информация по въпроса и мислите, че обсъждането и ще бъде от полза, моля отворете тема на правилното място и задайте въпроса си там. Аз, ако имам какво СМИСЛЕНО да напиша там, ще го направя, ако не мога да Ви отговоря СМИСЛЕНО по-скоро бих си замълчал, но както написа друг колега преди малко, тук има много други участници с опит които също биха Ви отговорили.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране От: Какво бихте направили, ако пред очите ви, колега припадне и остане в безсъзнание?

Цитат Мнение на Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на публикациите
    Същото го пише и в книжката, която дават БЧК, когато се явяваш на теория/ 6 часа/ и после решаваш тест.... За водачи на МПС.
    Даже и филмче пускат накрая, преди теста....
    Да, единствения проблем там е, че структурата им е доста голяма и все още на много места курса на практика се води по лично мнение и усмотрение на лектора. Именно поради това, че у нас Първата помощ не се разглежда като отделна, добре регламентирана дисциплина много лектори са с вътрешното убеждение, че щом Земята си се върти в същата посока като преди 30 години, то и всичко което са научили за първата помощ тогава си е същото. Не много отдавна на такъв курс беше казано, че езика се закопчава за бузата с безопасна игла...

Надявам се да не бъда разбран неправилно - нямам за цел да уронвам авторитета на тези курсове и няма причина за това. Не сме конкуренти, тъй като в Закона за движение по пътищата е еднозначно регламентирано, че курсовете за кандидат шофьори се провеждат от БЧК.

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Моля всички да ме извинят за нахлуването, но понеже аз нямам нищо общо нито с Първа помощ, нито с БЧК имам право на независимо мнение. И то е: БЧК експлоатира изкуствено създаден монопол върху организирането на курсове за Първа помощ. Това не е редно и е причина за крайно ниското ниво, съчетано с цена като за сериозен курс. Води се от различни лектори с различни идеологии, понякога противоречащи си и т.н. Редно е, този монопол, да бъде премахнат, защото няма нито една причина за съществуването му и същевременно носи сериозни негативи.

Така или иначе съм започнал с писането, ще си позволя и малко коментари. Защото темата е изключително сериозна от една страна, от друга забелязвам едно бъркане на понятия, което довежда до конфликти от неразбиране.

Първа помощ и Спешна помощ НЯМАТ НИЩО ОБЩО! Освен това, че често се случва Първата помощ да бъде преди СПЕШНАТА ПОМОЩ!

Отнасяйте се сериозно към ПЪРВАТА ПОМОЩ. Тя не е за медицински заведения, оборудвани доктори и прочие медицински персонал работещ в СПЕШНА ПОМОЩ. Тези хора не оказват ПЪРВА ПОМОЩ, а СПЕШНА ПОМОЩ. Първите минути в много случаи определят това дали някой ще живее и ако живее, то как. Най-добре е, всички произшествия, да се случват в градинката пред Пирогов. Понеже не винаги е така, учете Първа помощ.

Към колегите доктори. Докторите в голямата си част не разбират от ПЪРВА ПОМОЩ и постоянно я бъркат със СПЕШНА ПОМОЩ. Те могат и постоянно мислят за СПЕШНА ПОМОЩ, което е друго! Лошата новина е, че понякога (всъщност почти винаги) докторите се оказват на произшествието без никаква екипировка, спешна чанта и т.н. В този случай, възможностите им, са много ниски, да не кажа почти нулеви. И куриозното е, че в 80% от случаите, при настъпило произшествие е по-добре да попаднете на добре обучен човек който да окаже ПЪРВА ПОМОЩ отколкото на добре изучен доктор, който с голи ръце почти нищо не може да направи защото постоянно мисли за методи и начини, които в МОМЕНТА НЯМА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПРИЛОЖИ. Многото знания в тази ситуация, ако не са подкрепени от съответната инфраструктура пречат! Не случайно, на бойното поле НИКОГА НЕ ПРИСЪСТВАТ ДОКТОРИ... Те са много далече, в болницата където могат да прилагат други методи. На бойното поле се осъществява само ПЪРВА ПОМОЩ и СПЕШНА ПОМОЩ от ПАРАМЕДИЦИ, не от доктори.

И моля който желае да спори, ще му представя ситуация в които ЕКИП на СПЕШНА ПОМОЩ, заедно с пациента си, получи ПЪРВА ПОМОЩ защото бе в пълна невъзможност да реагира по чисто психологични причини...

И моля не запълвайте темата с празни приказки, защото може да дойде ден, в който ще Ви потрябва да направите нещо в рамките на секунди, а в главата Ви ще са останали "лакардии" разни...
    Последно редактиран от Венцислав Петров ; 15-03-13 в 06:49

drukman е офлайн
    Чукча
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    4,898
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    Не и ако погледнеш резултатите от анкетата .......
    Резултатите от подобна анкета показват, единствено, колко сме неграмотни и неподготвени за криви ситуации.
    Не забравяйте, че половината от уцелилите верния отговор са го налучкали случайно.
    Аз маркирах нещо, само защото няма позиция "Не знам". Ако съм уцелил това прави ли ме компетентен?
    Бих ви разказал история за наш колега ожилен от оса насред нищото...и как се спаси по случайност защото имаше един подготвен. Само един от 10 джипа.

ПП Ако пуснеш още една анкета с въпрос "Сигурни ли сте в отговора си?" ще настане смех.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,277
    Точки (при гласуване)
    29

... Не много отдавна на такъв курс беше казано, че езика се закопчава за бузата с безопасна игла...

...
    И на мен са ми казвали същото, но не съм ходил на курсове на БЧК.

А за това, което каза Венци, че лица с медицинско образование не са могли да окажат първа помощ ми се е случвало и на мен преди много години:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...54#post2130454
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    237
    Точки (при гласуване)
    10

Курсовете са хубаво нещо, но колко дълго помни човек наученото там. Аз съм взел книжка преди 32 години и даже не си спомням дали съм бил на такъв курс тогава. В последствие съм бил на такива курсове в чужбина и при полагане на изпит ти се издава сертификат, който важи 2 години и след това пак се явяваш на курс и изпит. И тогава разбираш, че за тези две години си забравил доста важни неща, а имайки впредвид че всяка стъпка при първата помощ е важна това може да доведе до лоши последици.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на plaskom Преглед на публикациите
    Курсовете са хубаво нещо, но колко дълго помни човек наученото там. Аз съм взел книжка преди 32 години и даже не си спомням дали съм бил на такъв курс тогава. В последствие съм бил на такива курсове в чужбина и при полагане на изпит ти се издава сертификат, който важи 2 години и след това пак се явяваш на курс и изпит. И тогава разбираш, че за тези две години си забравил доста важни неща, а имайки впредвид че всяка стъпка при първата помощ е важна това може да доведе до лоши последици.
    Зависи колко често се практикува наученото. Ако почти не се практикува, какъвто е обикновено случая със знанията по Първа помощ - 6 месеца. Т.е. ако преди да са изминали 6 месеца посетиш нов курс - това е надграждане на нивото. Ако е след година е поддържане на нивото. Ако е след 2 години е възстановяване на нивото.

Място
    София
    Публикации
    1,952
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Венцислав Петров Преглед на публикациите
    ...И куриозното е, че в 80% от случаите, при настъпило произшествие е по-добре да попаднете на добре обучен човек който да окаже ПЪРВА ПОМОЩ отколкото на добре изучен доктор, който с голи ръце почти нищо не може да направи защото постоянно мисли за методи и начини, които в МОМЕНТА НЯМА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПРИЛОЖИ...
    Това твърдение мен ме притесни и ще Ви бъда благодарен за реални примери от живота. Понеже аз като лаик в тази област бих имал доверие на доктор, а не на случаен човек, решил да ми помогне, ако съм пострадал. Все пак докторът следва да знае анатомията на човека в подробности и кое какво би предизвикало като реакция на организма при различни травми.

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Вижте, ако можете да си изберете кой да Ви помогне ако не дай Бог изпаднете в такава ситуация, изберете си този, на който имате доверие... Всъщност ако сте в състояние да избирате, то мисля не сте в такава ситуация май...

Примери много, аз ще Ви дам един простичък... Случва се хора да се задавят с храна... Нещо крайно неприятно, дано на никой не му се случва. Ако в тази ситуация, наблизо имате само една симпатична докторка, специалист по кожни болести да речем, която тежи с дрехите 40 кг., а пациента е 130кг.? Приемаме, че докторката още пази спомени за това как точно се прави техниката Хаймлих, която е най-подходяща за целта... И какво ако помни и цялата анатомия добре... даже и на латински...? Мисля че в подобна ситуация, е по-добре да минава наоколо някой изкарал курса при Сашо, от нашите хора по възможност от по-яките... Ще е определено много по-полезен... На опонентите дето са чели за алтернативите на техниката Хаймлих, ще им препоръчам първо да ги пробват на някой с двойно, над тяхното тегло, после да ми обясняват... ;-)

При оказването на Първа помощ в много отношение по-важно е запазването на спокойствие и извършването на няколко прости действия, отколкото задълбоченото познаване на анатомията и знаенето на всичките имена на латински...

Аз лично съм оказвал Първа помощ на линейка с лекар, медицинска сестра, шофьор и пациент на центъра на София. Линейката се преобърна при катастрофа и всички те изпаднаха в шок, до неспособност да предприемат каквито и да са адекватни действия. Даже бяха забравили, че имат пациент..., който беше изхвърчал на няколко метра нататък... Ние със Събин оправихме за две, три минути каквото трябваше, чак след това присъстващите полицаи успяха да излязат от шока и да повикат линейки и пожарни... Та не се надявайте толкова на латинският, има много по-важни неща от него при Първа помощ...

С това въобще не твърдя, че няма доктори, които да се справят перфектно и да са най-доброто в такава ситуация... Но те са много малко, на фона на останалите... Познавам такива... но ще е по-добре да се пробвате на ТОТО, отколкото да се надявате на точно тяхното присъствие... в такъв момент!

Място
    По света...
    Публикации
    4,977
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Вижте, ако можете да си изберете кой да Ви помогне ако не дай Бог изпаднете в такава ситуация, изберете си този, на който имате доверие... Всъщност ако сте в състояние да избирате, то мисля не сте в такава ситуация май...

Примери много, аз ще Ви дам един простичък... Случва се хора да се задавят с храна... Нещо крайно неприятно, дано на никой не му се случва. Ако в тази ситуация, наблизо имате само една симпатична докторка, специалист по кожни болести да речем, която тежи с дрехите 40 кг., а пациента е 130кг.? Приемаме, че докторката още пази спомени за това как точно се прави техниката Хаймлих, която е най-подходяща за целта... И какво ако помни и цялата анатомия добре... даже и на латински...? Мисля че в подобна ситуация, е по-добре да минава наоколо някой изкарал курса при Сашо, от нашите хора по възможност от по-яките... Ще е определено много по-полезен... На опонентите дето са чели за алтернативите на техниката Хаймлих, ще им препоръчам първо да ги пробват на някой с двойно, над тяхното тегло, после да ми обясняват... ;-)

При оказването на Първа помощ в много отношение по-важно е запазването на спокойствие и извършването на няколко прости действия, отколкото задълбоченото познаване на анатомията и знаенето на всичките имена на латински...

Аз лично съм оказвал Първа помощ на линейка с лекар, медицинска сестра, шофьор и пациент на центъра на София. Линейката се преобърна при катастрофа и всички те изпаднаха в шок, до неспособност да предприемат каквито и да са адекватни действия. Даже бяха забравили, че имат пациент..., който беше изхвърчал на няколко метра нататък... Ние със Събин оправихме за две, три минути каквото трябваше, чак след това присъстващите полицаи успяха да излязат от шока и да повикат линейки и пожарни... Та не се надявайте толкова на латинският, има много по-важни неща от него при Първа помощ...

С това въобще не твърдя, че няма доктори, които да се справят перфектно и да са най-доброто в такава ситуация... Но те са много малко, на фона на останалите... Познавам такива... но ще е по-добре да се пробвате на ТОТО, отколкото да се надявате на точно тяхното присъствие... в такъв момент!
    Венци, отново с уважение но Хаймлих се прави след три НЕуспешни последователни опити за освобождаване на дихателните пътища чрез серия потупвания по гърба... едва тогава се прави Хаймлих, това според наръчника за Първа Помощ в Англия, изпита ми беше Декември 2012... освен да има две официални доктрини при задавяне, тогава си прав и моля за извинение... За останалото си напълно прав, всеки който може трябва да помогне, колкото и смешно да звучи при "глътнат език" едно време аз се панирах, бях на 17 години и една баба циганка взе да бае на момчето пипна го по челото каза 2-3 "магии" и момчето веднага се оправи, надали магиите пмогнаха или просто му е вдигнала главата и му е изпънала врата, ефекта е, че помогна, а аз тогава и учех медицина, но млади неопитни панирах се...
    Бъдете живи и здрави

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

С потупването по гърба, мисля няма проблем нали, в никакъв аспект... А по-горе е пример...

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Венци, отново с уважение но Хаймлих се прави след три НЕуспешни последователни опити за освобождаване на дихателните пътища чрез серия потупвания по гърба... едва тогава се прави Хаймлих, това според наръчника за Първа Помощ в Англия, изпита ми беше Декември 2012... освен да има две официални доктрини при задавяне, ...
    Точно в Англия две доктрини няма. Обаче на изпита не си внимавал съвсем. Няма такова нещо за 3 серии удари преди техниката на Хаймлих. Има редуване на 3 последователни серии от по до 5 удара между плешките последвани от до 5 притискания по техниката на Хаймлих. И след тези 3 серии е обаждането на 112, ако не е имало друг, който да го направи. Това "до" означава, че след всеки удар, както и след всяко притискане се прави проверка за резултата.
    Ако искаш да ти цитирам точния алгоритъм, пусни тема и ще го направя веднага.

Място
    По света...
    Публикации
    4,977
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Точно в Англия две доктрини няма. Обаче на изпита не си внимавал съвсем. Няма такова нещо за 3 серии удари преди техниката на Хаймлих. Има редуване на 3 последователни серии от по до 5 удара между плешките последвани от до 5 притискания по техниката на Хаймлих. И след тези 3 серии е обаждането на 112, ако не е имало друг, който да го направи. Това "до" означава, че след всеки удар, както и след всяко притискане се прави проверка за резултата.
    Ако искаш да ти цитирам точния алгоритъм, пусни тема и ще го направя веднага.
    Сашо, пак четеш между редовете, виж какво съм написал по-горе, ...след НЕуспешни опита..., това означава, че след успешен опит всичко спира, обикновенно и често след 1-2 удара всичко се оправя, извинявам се за оффтопика...но това е важно да се изясни, иначе някой ще удря и прави борчески захвати до посиняване
    Бъдете живи и здрави

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Сашо, пак четеш между редовете, виж какво съм написал по-горе, ...след НЕуспешни опита..., това означава, че след успешен опит всичко спира, обикновенно и често след 1-2 удара всичко се оправя, извинявам се за оффтопика...но това е важно да се изясни, иначе някой ще удря и прави борчески захвати до посиняване
    Георги пак не внимаваш във фактите Не става дума за успешните и неуспешните опити, а за това че погрешно каза на Венци, че техника на Хаймлих се прилага след 3 неуспешни серии удари... ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Прилагат се до 5 удара, после до 5 притискания по техниката на хаймлих и така 3 пъти подред, след което се обаждаш на 112. Сега ясно ли е или още чета между редовете?

Място
    София
    Публикации
    9,448
    Точки (при гласуване)
    60

Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)

Като оставим шегата настрана, нека все пак обърнем по-сериозно внимание на същината на тази тема и да се върнем на въпроса.

Покриването на поне минимални стандарти за Първа помощ и поддържането на тези знания през годините е от ключово значение някой ден, за някой около Вас. Казвам това, отново и отново, защото по стар обичай, темите затъват в дребни детайли и се губи същественото. Сашо подчерта на няколко пъти, че процедурите и техниките се изработват на база многогодишни статистики и изследвания. И са такива, че в повечето случаи приложени от хора без специална квалификация да доведат до максимално положителен резултат. Говорейки за законовата регламентация, всъщност точното изпълнение на такава процедура, е и гаранция за това един човек да бъде спокоен, че е направил каквото трябва, същевременно да е изряден от страна на закона и сигурен в действията си.

Място
    Пловдив
    Публикации
    362
    Точки (при гласуване)
    13

Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)

Като оставим шегата настрана, нека все пак обърнем по-сериозно внимание на същината на тази тема и да се върнем на въпроса.

Покриването на поне минимални стандарти за Първа помощ и поддържането на тези знания през годините е от ключово значение някой ден, за някой около Вас. Казвам това, отново и отново, защото по стар обичай, темите затъват в дребни детайли и се губи същественото. Сашо подчерта на няколко пъти, че процедурите и техниките се изработват на база многогодишни статистики и изследвания. И са такива, че в повечето случаи приложени от хора без специална квалификация да доведат до максимално положителен резултат. Говорейки за законовата регламентация, всъщност точното изпълнение на такава процедура, е и гаранция за това един човек да бъде спокоен, че е направил каквото трябва, същевременно да е изряден от страна на закона и сигурен в действията си.
    Тъй като липсват организации за това, и няма как това да стане бързо и законово-в България сме все пак- Предлагам на принципа на опълчението- Създаване на теми, в които се оформят-ако трябва и с картинки- правила за поведение. Как да помогнем на колеги при проблем или близки; Законово това неуредено и активността на обществени места е по преценка.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното.....
    Така е, поддадох се и се поувлякох се в детайли, които нямат нищо общо.
    В тази връзка и искам пак да уточня, че повода за пускане на тези анкети е проучване на познанията (и най-вече отношението) на хората към темата. Въпросите и отговорите бяха специално подбрани само с тази цел. Те нямат претенцията и нямат за цел да бъдат ръководство, помагало или насока за оказване на Първа помощ.

Място
    Раднево
    Публикации
    2,408
    Точки (при гласуване)
    15

[QUOTE=Венцислав Петров;2132074]Вижте сега, дадох пример, достатъчно ясен и във връзка с това което ме попитаха. Да не влизаме в излишни детайли защото нямат общо с казаното. Аз добре се справям с дискутираният частен случай, даже знам интересен номер с прахосмукачка но не го казвам... Освен това поради физическите ми дадености, поне в момента мога да правя "модифицирана техника Хаймлих - тип Венци", без потупвания, но пък пациента да е с главата надолу... (за пациенти до 100-на кг.)
    Венци ,да дам своя принос към прийома на Хаймлих за чужди тела в ГДП(горни дихателни пътища).Това е автоХаймлих(т.е.пострадалия да си самопомогне без чужда помощ).Един вид гатанка или въпрос.Ще чакам за проверка на знанията в уважавания форум.После ще споделя знания.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,775
    Точки (при гласуване)
    30

Аз отговарям на Л.С. за да не развалям гатанката.

Място
    София
    Публикации
    5,129
    Точки (при гласуване)
    21

[QUOTE=mihov_1969;2132314]
    Венци ,да дам своя принос към прийома на Хаймлих за чужди тела в ГДП(горни дихателни пътища).Това е автоХаймлих(т.е.пострадалия да си самопомогне без чужда помощ).Един вид гатанка или въпрос.Ще чакам за проверка на знанията в уважавания форум.После ще споделя знания.
    Ауто хаймлиха се прави най често на облегалката на стол.... В определени случаи може и на стената. По военно му показано:
    Име:  square_tracheostomy_op_705x574.jpg
Прегледи: 91
Размер:  56.6 Кб
    Ето един полезно учебниче за самоподготовка на "Комбат Лайф сейвърите" - аз и Ненчев сме го минавали този курс:
    http://dox.bg/files/dw?a=177add199d
    Ето и едно пауър пойнтче което си бях направил като помагало покрай едни неща:
    http://dox.bg/files/dw?a=72573dd0cf
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Какво бихте направили за безплатна наслада
    От Zahari007 във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-07-12, 17:51
  2. Отговори: 127
    Последно мнение: 17-12-09, 14:21
  3. Бихте ли взели пари, за помощта, от закъсал в гората колега?
    От МИШКАТА във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 46
    Последно мнение: 20-09-09, 21:35
  4. Вие бихте ли направили такова нещо?
    От banjo във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 6
    Последно мнение: 28-11-07, 19:44

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •