Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

    И таз добра! Турих усмивка накрая,та да личи,че го казвам с най-добри чувства... А иначе...кефа от бръсненето идва от качествените неща и е хубаво да се почне от баданарка,та да се разбере колко много си заслужават всяка стотинка разните му там...скъпи неща.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #77
      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Предлагам (понеже усещам накъде вървят нещата) да си направиш първо сапун,пък чак тогава да ковеш бръснач..?
      Той сапун си е направил вече, а и бръснач... почти!

      Коментар


      • #78
        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

        Браво! Поздравления за мерака!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #79
          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

          Значи имам две механичини ножовки стари , от 65 Г стомана . Не знам дали ще е удачна , иначе един прав от този японския тип Камисори , ще врътна веднага . Значи на руските бръсначи, пише 65 или 60 , обаче 65 Г е рапидна стомана , мартензит е ,ама дали е със финни зърна за да стане тънък микроръб ,не знам . Иначе сега работя над някой неща , камерата ми е кофти снимки ще направя . Купички ,когато ми докарат хубав материал , вече за 2 колеги ще правя , подарък . Иначе всичко по реда и със времето си , трябва да се забавляваме с нещо . Аз цял струг си направих във нас ,за да си правя лули и такива неща . Кефа е невероятен , когато сам си направиш нещо , става много по красиво и качествено и най вече е евтино . Значи аз си имам малка работилничка със хоби машини и си правя неща за мен главно . Обичам да купувам много от битаци и пазари , неща , и да ги реставрирам и ползвам .Значи нямам пък и да имам пари , пак няма да ги дам за фирми и имена . Понеже като почнеш да си купуваш бръсначи / аз вече имам 5 и днес взех една чисто нова шеветка на Солинген , 6 и още смятам да си взимам / , ако са по 200 лв и един каиш хубав , да работи - 100 лв и един сапун със купичка -50 и една хубава четка -50 ,2 3 камъка по 100 лв , и отидоха 1500 и нагоре - пари за една прилична лека кола .Значи ще се бръсна , няма да се женя пък, та да давам такива суми . Ха ха ха .
          Иначе сега се бръсна със Арко , ами страшен е , обаче сега взех един бебе сапун Криспа бебе крем соуп - бебешки сапун , талов със ланолин . Неговия състав е много близак до сапуните за бръснене . Аз от тази фирма Криспа , тя е дъщерна на Капус , и от Капус съм много доволен по принцип от сапуните .
          Относно четките , на Руския пазар , днес намерих и взех едни , турско производство , но много качиствени , значи голяма глава , естествен свински косъм , дръжка от плътна пластмаса , космите са със връхчета , не са подрязвани и ще се раздвоят и разтроят . Много добри четки , по 1.50, значи качество като Омега , но с по широки глави , нямат нищо общо със тези китайските и т.н. евтиний. . Бях взел една язовска , ами аз се изнервих ,не мога да я заредя със сапун , мека една такава . Прави пяна , обаче какво търкане падна ,не е истина . Един час въртях , да кача от сапуна . Голямо търкане , не знам при вас как е . И мене лично ми е по твърда брадата , не може да я повдигне и разтрие ,така хубаво като свинската четка . Значи подарих я на един приятел , на 1 бръснене
          Всеки си има собствено мнение , аз сега нямам много работа , в момента и баща си гледам и нямам средства много, и си правя неща . Значи на всеки му харесва различно , или както викаше един дядо в нашето село , навремето - Всеки си врати женаса различно . Сещайте се за какво говоря . То това не ни пречи да сме приятели и да си пишем .
          .
          Последно редактирано от Rusen pd; 08-06-14, 14:40.

          Коментар


          • #80
            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

            Разбира се,че ще си пишем,па и по ракия ще пием...Иначе за ТНТМ-то,аз навремето също бях като теб...Реших,че с приятели можем да сглобим нещо по-добро от тези,за които се чакаше по 15 години в Мото техника.Абе,тъкмо започнахме с плановете,покарахме 12-стак,12-стак дефорсе и...стана така,че се повозих нз W126....Брех,мама му стара,от тогава робувам на марки - не съм способен,признавам,да създам нещо по-добро от институтите ,с които германците разполагат и се отказах.Робувам си на марки...Немски... Та,думата "ефтино" я махни въобще от речника си - пагубна е...
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #81
              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

              Абе марковите неща ,са си маркови де , ама чак пък толкова , вярно че на солинген хубаво бръснат бръсначите , ама чак пък толкова . Значи аз имам една философия , човек като почне да си прави неща , и се понаучава . Значи , думата ефтино ,е много ефемерна и за различните хора значи различно нещо .
              Значи сигурен съм , че щеше по хубавао ТНТМ да направиш . Значи Роки във филма , затова стана шампион , беше прост , не блестеше с особени качества , обаче имаше невероятен хъс и желание .
              Значи бръснач е много трудно да направя , с качество на Солинген ,, примерно .Обаче прости неща , като дървена купа , сапун и кожен колан , със 2 халки . мога винаги да направя , та и по хубави от оригинала . И един колан по документи е от 40 до над 100 без доставката , но е просто ивица хубава кожа с халки , не струва повече 8 лв , както и да го дърпат . Незнам трябва от тази Падованската кожа , да е или Инглиш бритъл , та да дадеш нещо двойно примерно .
              Значи колана си е колан , не е субадронен колайдер , нали и него го е правил ,некой задрямал работник някъде си , не е правен от извънземни та да не може лесно да се реплицира .
              Аз съм от направи си сам кръжока , та много ми хареса логото на един от форума тука - Титаник е строен от професионалисти , а Ноевия ковчег , от аматьор.

              Коментар


              • #82
                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                Мда-а...Прав си,съгласих се. И...чувствам,че се изчерпах вече - нямам какво да добавя повече в тази тема...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #83
                  От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                  Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
                  ...
                  Значи колана си е колан , не е субадронен колайдер , нали и него го е правил ,некой задрямал работник някъде си , не е правен от извънземни та да не може лесно да се реплицира...
                  Значи колана си е колан. Но не го е правил някой задрямал работник.

                  Правил го е някой като теб, дето е искал сам да си направи нещата, по-хубави от другите.

                  Проблемът е че някой е видял колана, и е поискал и той. После и другия. И съседа.

                  А тоя дето си е правил първия колан е знаел най-важното: че да си направи един колан може да мине под извинението "хоби", "мерак" и какъвто друг етикет му лепнеш, но да прави за другите, за стотинки или левчета, е обидно. Понеже времето му е по-скъпо, понеже той е по-скъп от това да прави коланчета, били те и скъпи.

                  И е направил на приятелите, но като е дошъл реда на приятелите на прителите - и после на приятелите им - направил бизнес и си пуснал производство на читави коланчете.

                  И за да си струва разправията - теглил чертата и лепнал на коланчетата етикет 80лв.

                  Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
                  ...но е просто ивица хубава кожа с халки , не струва повече 8 лв , както и да го дърпат...
                  Мона Лиза откъдето и да я дръпнеш - все е двеста грама боя плюс едно платно и четири резбовани летви за рамка и малко лак. Аз лично и толкова не бих платил за нея, но някои не са на моето мнение
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #84
                    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                    Значи за Мона лиза и си прав ,и не си . И аз не бих дал 8 лв за нея . Обаче, там говорим вече за произведение на изкуството ,а не за предмет с битово приложение. Иначе аз за хубав колан за точене давам 8 , ама за Мона лиза не ....
                    Днес бях във пловдивските хали , на центъра на Пловдив . Във един магазин за бръснене , специализиран видях на живо много качествени продукти на една фирма Edwin Jagger - четките са наистина произведение на изкуството , Кент пред тях са като бедни съседчета . Значи , сапуни автършеив лосиони , самобръсначки със сменяеми ножчета - качеството е супер и цените не са прекалени , като на кент и даже може би и по ниски , специално четките и сапуните за бръснене .
                    Значи човека ми даде самплерчета и опитах крема за след бръснене , лосион някакъв , страшен е .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                      Идеята ми беше че това са мъжки играчки, а всяка мъжка играчка минава в раздел "Изкуство", дори да е серийно производство, предвид чувствата които влагаме при придобиването и, и до някъде (далеч по-назад) при използването и

                      Аз съм си артистичен мазол, изкуството ми влияе на елементарно ниво и не давам мнение понеже знам че не разбирам. Но далеч повече ме впечатлява кадърно изработения полезен предмет, дори сериен, повторяем. Една алуминиева рамка от пистарка ме впечатлява далеч повече от която и да било скулптура. Освен може би тези приличащи на рамка от пистарка Един моноблоков спирачен апарат Брембо (или какъвто и да било друг читав) - също. Първите ямахи с делтабокс рама като се появиха - с часове ги гледах. Неземна работа.

                      Това чувство включи ли се, а при повечето мъже си се включва като стой та гледай - засвирва струната на покупката на предмет който хем е серийно производство, хем е по-скъп отколкото анализа му предполага.

                      И тогава заиграва този друг момент на "направи си сам" - че в такива моменти върха на сладоледа е не за осем лева да направиш колан който се продава за осемдесет, а за същите осемдесет лева да направиш колан който, ако съществуваше, би се продавал за осемстотин.

                      Това са си мои лудости де, не си мисли че ти давам акъл или че принизявам труда ти. Аз не колан - връзка за обувка не мога да направя.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #86
                        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                        Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                        Абе има разлика, свинската е твърда и натрива кожата а язовеца гали и е мноого по мека и набухва пяната!
                        Аз мога да кажа обратното. Моята четка Semogue, за която бях писал и по-напред в темата е свинска. Никога преди това не бях си представял толкова мека свинска четка, но явно португалците знаят как да го направят. При това си качество за мен е безмислено да давам пари за такава от язовец.
                        TOYOTA LAND CRUISER 120
                        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                        YAMAHA TDM 850 4TX

                        Коментар


                        • #87
                          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                          Тези на Семуг са много хубави , даже казват че са по добри от тези на Омега Професионал. Говорим със четка със надпис Екселсиор на дръжката .Те са мисля бразилско производство , много ги харесват във САЩ сега , бюджетните колеги , като мен .
                          Исках да попитам дали има колеги от Варна , че май само там има от сапуна на Омега -черна кутия , Сапоне ди барба .Ако има колеги от Варна , или ако някой го види някъде , да ми пише за да ми вземе един , ако му е удобно . Голям мерак имам за тоя сапун , а прерових цял Пловдив - няма никъде . Значи има го във един сайт тука в нета , но при нормална цена 4 5 лв , те го продават на .. 27 , без доставката , още 8 ха ха ха . Та ще го пропусна от там .

                          Коментар


                          • #88
                            Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                            Росене , не се занимавай с глупости , а си вземи Кент. Аз минах през Омега и си е като нашето Каро! Кента е 12 лв. Аз съм от Варна и не съм го виждал тук.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                              На омега и 2-те са крем.И тубата и кутийката.Кутийката е с евкалипт и много ще ти хареса-особено лятото охлажда кожата...

                              Това обаче не е сапун за бръснене с класическия смисъл.Това е крем за бръснене.

                              От тубичката не съм купувал, но е същото.

                              Сапуните са малко по -различни от кремовете за бръснене.По мое мнение пяната от сапун е по плътна и тежка.Поне при мен е така или аз така я правя.

                              С крем е трудно да направиш толкова плътна пяна.

                              Сапунът ARKO е базов, основен сапун без каквито и да е есенции и "екстри" .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                                Абе ако види някой някъде , на Омега кутийката ,сапоне ди барба , не крема ди барба - да свирка .Ще съм благодарен . Значи във Варна ,го има във магазин Елитис , в същия в Пловдив го нямаше ,и на въпроса , дали може да се поръча ми отговориха грубо и неотзивчиво .
                                Значи вчера бях на гости , при един мой приятел , майстор резбар , и ме калесаха със тъмен орех със страшна шарка , корен , круша , череша и т.н.. Значи някой , ако му трябват заготовки за дръжките на бръсначите , да свирка да му пратя , безплатна разбира се .
                                Иначе аз си взех няколко стика Арко - много съм доволен от този сапун . Взех си и стипцата на балея , ами невероятна е и за бръснене и една за подмишниците , страшен ефект има .
                                Последно редактирано от Rusen pd; 17-06-14, 21:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X