Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

    Момчета, къде намирате сапуните на Кент?

    Коментар


    • #32
      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

      Основно по интернет.Има ги в България, има ги и в най-известните интернет сайтове за търговия.В България са 14лв, ако трябва и доставка +5/6лв. В интернет от Англия поръчах преди няколко месеца и с доставката излезна 18 лева.Това е най-евтиното което съм виждал.

      Според мен обаче този сапун за бръснене Кент не е достатъчно добър за бръснене.Малко е сух.Такава му е пяната -суха.Иска си мазничко поне малко което освен когато косъма е навлажнен от водата и да го омазни малко и по този начин да го задържи мек по време на бръсненето.Най-доброто бръснене с бръснач досега съм правил с леко мазен сапун правещ леко мазна пяна.Така влагата/водата се задържа по дълго в пяната и не се изпарява докато се бръснеш от топлината на тялото/кожата върху която е нанесена.

      Коментар


      • #33
        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

        След половин година опит със сапун Кент да споделя мнение...Само с чист сапун не става добре. След като се вслушах в съветите на Бат Пепо започнах да капвам по малко зехтин, опитах и с по някоя капка вода, но не стана добре...Последно се спрях на практиката след бръснене да капвам по 7-8-10 капки зехтин и да ги размазвам с пръст по повърхността и така остава до следващото ползване което понякога е след 2-3 дни, а понякога на следващия ден. Може и да не е най-качествения сапун, но за толкова пари-толкова, а и не съм ползвал друг. След този ще сменя и ще сравнявам.

        Коментар


        • #34
          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

          Аз пък след около 2 месеца опит със сапун Кент сякаш усвоих определена техника без зехтин и относително лесно и бързо си правя пяната както казват - creamy. Мене ме удовлетворява напълно. Четката - и тя ми е Кент, от сребърния язовец. Може и от нея да е.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #35
            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

            След вече почти година и тестове на всякакви сапуни за бръснене имам един и окончателен избор КЕНТ. Но не е за всеки, пяната която прави е уникална, но ми трябваше време докато разбера как точно става... Нищо не му е необходимо... само вода...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

              И понеже добре знам, кое как се разбира понякога, подчертавам, че сапунът КЕНТ е МОЯТ избор за най-добър сапун. Не натрапвам този избор на никого, нито твърдя, че аз съм този който класира и определя местата... С други думи, уважавам изборът на всеки, то е повод да уважавате моят и да не ме вкарвате в типичната схема, ама защо така...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                Поръчал съм да ми доставят от Острова и сапун Труфит енд Хил за проба, както и някои други аксесоари на от марката, тъй като не съм ги виждал по нашенско, ама кога ли ще бъде във времето...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #38
                  От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                  И аз свикнах с КЕНТ-а.Не мога да кажа дали е най-добрият, но престанах да му слагам 2-3 или повече капки зехтин и вместо това се насапунисвам, като преди това съм си измил лицето с обикновен сапун.Оставям да престои пяната 2-4 минути на лицето ми след което отново я размазвам/разнасям и набухвам по лицето.Следва бръснене.

                  Странното при мен е че с едно измиване на лицето се бръсна по добре и приятно отколкото след като съм се изкъпал.След като се изкъпя кожата е много мокра и напоена с вода/влага и ми се струва доста чувствителна за бръснене.Бръсна се добре, но някак брадата и кожата са "подгизнали" от вода, което не е добре за бръсненето, тъй като кожата е много чувствителна и освен това фоликулите на косъма са направо изпъкнали/изхвръкнали над кожата.
                  Подгизналата кожа е отпусната, по-трудно се опъва пред острието на бръснача и поради това се нагъва и това води до микропорезвания, които не болят/щипят, но кървят.

                  Моят КЕНТ ще издържи до края на годината, а след това ще експериментирам с мои самоделни сапуни.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                    Това е Фирмата за бръснарски продукти:

                    http://caola.hu/markaink/barbon/

                    Фен съм...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                      Това е Фирмата за бръснарски продукти:
                      http://caola.hu/markaink/barbon/

                      Фен съм...
                      Не,не - всъщност етова :
                      http://www.boellis.it/pagine/index.php
                      Ако пък не сме финансово красиви - това:
                      http://www.proraso.com/en/

                      Поздрави
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                        Айде и аз с една фирмичка на 200 години - http://www.truefittandhill.co.uk/
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                          Тази седмица в Кауфланд има намаление на бръснарски сапун "АРКО".За един брой(пръчка-75 грама) 59 стотинки.Да знаете обаче че няма никакъв аромат.Аромата му е като на домашен сапун.Ако искате по-луксозен сапун=отделете повече пари.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                            Да споделя и аз,онзи ден го взех от Кауфланд на 0,59 а вчера 0,75лв. Сапунчето се оказа доста добро,и най важното не изсушава и дразни кожата.Аромата му е сравнително добър.Направи ми впечатление ,че пяната се прави много лесно и е с добро качество.Сравнявайки го с бялото прорасо единствено му отстъпва по аромат и лекия охлаждащ ефект от ментола.Сравнявайки го с кремовете за бръснене аркото мога да го сравня с Балеята за чувствителна кожа от ДМ,но по качество на пяната аркото го бие.От афтършейфовете ми допада ментоловото прорасо и от евтините барбон.Дано само си има постоянен внос,за тия пари аркото си е 6.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                              Колега ще ти издам една тайна.Купи си масло от евкалипт, мента, кедър, санталово дърво, чаено дърво, лавандула или от каквото си искаш и след като се обръснеш капвай по 1 капка върху АРКО-то и затвори кутийката.Така следващият път при бръснене ще имаш какъвто аромат "душа ти сака"
                              Евтините масла от горните са по 2.40 лева 10мл.

                              АРКО-то специално няма никакви добавени аромати и всичко е естествено при него(аромата не ми харесва но за тези пари става) .Има майки които ползват за къпане на бебета си сапун за бръснене именно поради липсата на химии в него.
                              Последно редактирано от Justif; 16-10-13, 17:01.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                                Абе колеги, изумихте ме какво внимание върху детайла обръщате за едно такова просто действие...
                                Бръсна се не заради друго, а защото като порасне брадата почва да ме дразни... Ако не ме дразнеше - сигурно щях да ходя като Ботев
                                Ползвам най-стандартни самобръсначка и гел Жилет.
                                И реверсивна технология - не с язовски или конски косъм, а с човешки: разтърквам гела с ръка и той се пени заради косъмчетата от брадата .
                                За след бръснене ползвам един хидробалсам 3в1 на Жилет - много добре успокоява кожата..
                                И след 5 минути съм на 'старта' - без да му мисля дали и как експлоатирам четката или сапуна...
                                Предпочитам да се съсредоточа върху външния свят, а не върху това как точно ще се обръсна
                                И точно по темата ама малко офтопик един виц:
                                Състезание за автомати за бръснене - показват автоматите за оглед първия кръг:
                                1. Японците докарват супер устройство с компютър, снима с камери и лазери, прави триизмерен образ на лицето, сканира косъмче по косъмче, след това роботизирана ръка динамично ще следи всяка кривина на лицето и след 5 минути трябва да си идеално обръснат.
                                2. Бай Ганьо докарва един съндък с два въртящи се ножа - пъхаш главата си вътре и след пет секунди ще си обръснат
                                Японците разглеждат техниката и изумени питат Бай Ганьо
                                - как сте решили въпроса с различните форми на лицата на различните хора.
                                - Е, те са различни само първия път
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X