Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

    Така и не свикнах на пяните и геловете. Не че често се бръсна, но си предпочитам четка и крем за бръснене.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #17
      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

      Понеже ми привърши крема, онзи ден си поръчах сапун и днес си го взех - Кент. Възникна обаче въпросът, кой е правилният начин за използването на сапуна? В първия пост от темата прочетох с какви движения на четката е добре да се прави пяната, но гледам по разни клипчета най-различни купички, "канички" и други съдинки...Да разбирам ли, че сапуна си седи в кутията и с мократа четка се разтрива от горе, ама нали ще остане пяна и по сапуна...? На кратко ще съм благодарен за всяка информация от първа ръка.

      Коментар


      • #18
        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

        Задължително сапунът се слага в купичка с подходящ размер, може да е като оригиналната, която KENT продават (дървена) може да е порцеланова, може да е всякаква с подходящ размер. Преди използване залейте малко гореща вода върху сапуна, както е в купичката и след няколко минути с мокра четка започнете да правите пяна... Лесно е... Имайте предвид, че КЕНТ сапуна прави пяна малко по-трудно отколкото масовите сапуни на глицеринова основа, но пък ще се убедите, че пяната е уникална. Това е така, защото в основата са му животински мазнини и е един от малкото сапуни с добавена мазнина извлечена от овча вълна. Оригиналната рецепта е от началото на 19 век, един аптекар д-р Mitchell я е създал, наблюдавайки факта, че всички които се занимават със стрижене на овце задължително кожата на ръцете им е в уникално състояние. В днешно време тази мазнина (която е ~10% от теглото на вълната) и известна като ланолин, се влага в много видове козметика... където не е заменена с евтини синтетични заместители разбира се...

        И за последно един малък секрет сапун KENT и сапунът Mitchell's Wool Fat са едно и също нещо произвеждано от КЕНТ и респективно опаковано в различни опаковки. Като един от лидерите на пазара обаче Mitchell's Wool Fat струва едно съвсем други пари... ;-) В момента съм в процес на тестване на някои от по-известните марки сапуни за бръснене... Към момента моят личен избор е безапелационно КЕНТ т.е. Mitchell's Wool Fat Всичко у него са материали по рецепта от годината, която по-горе упоменах, няма парабени, нещо на което много държа... и на последно място, е точният сапун, който става за намазване на коженият строп... но това е друга тема...

        И се надявам, това да не е повод за разгаряне на дискусия Левски - ЦСКА. Повтарям, това е моят личен избор, не го натрапвам никому, споделям моите предпочитания. Аз от своя страна, се стремя да пробвам и тествам и други сапуни, така че да съм спокоен, че за себе си съм избрал правилно...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

          И добавям нещо важно, което съм пропуснал, много е важно, водата с която се прави пяната, да е възможно с най-малко съдържание на минерални соли. Това важни за всички видове сапуни. Много твърдата вода, пречи на хубавата пяна... И разбира се, ако използвате хубава четка с естествен косъм, натопете я преди това за да поемат космите достатъчно влага. Но внимавайте да не я топите във вряла вода, така можете да я повредите...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

            Благодаря за съветите.

            Аз досега освен българските(които не слагам в сметката) съм ползвал Omega и КЕНТ.Омегата е крем в купичка, макар че по сайтовете го рекламират като сапун за бръснене.Поръчах и сапун КЕНТ и го пробвах, но останах леко разочарован- не ми хареса пяната която прави- много е лека и ефирна и след нанасянето започва да изсъхва.Омегата е по-добра по моя преценка защото прави по гъста и плътна пяна, но за съжаление и тя не е това което трябва да бъде.Все пак не съм ползвал целия сапун КЕНТ, а само го пробвах за да преценя как е в сравнение с Омега-та и поради това съм ползвал КЕНТ-а само 2-3 пъти.След 2-3 месеца когато ми свърши Омегата ще премина на КЕНТ-а.

            Това което съм виждал по филмите е когато бръснат с бръснач, че непосредствено слоят пяна над кожата образува нещо като слуз върху кожата и основата на космите на брадата и при бръснене с бръснач при отделяне на бръснача от кожата се наблюдава леко разтегляне на тази слуз/слузесто вещество.Предполагам това слузество вещество едновременно омекотява косъма на брадата и овлажнява кожата, като задържа водата в себе си.
            Това слузество вещество на външен вид прилича на долната част на сапун оставен в малко вода, на който сапун долната му част която е във вода се е размекнала.

            Коментар


            • #21
              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

              Е, аз по-горе предупредих. че с КЕНТ-а пяната се прави по-трудно, обясних и защо. Но не значи, че не може да се направи както трябва, просто са необходими повече техника и усилия. И аз първият път бях така, но с времето разбрах как може да стане дебела гъста пяна, несравнима с нищо (последното мое лично мнение)...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                Всъщност(според мен) хубава пяна се прави еднакво лесно и с Proraso,защото Omega e техен продукт,и със Kent.Повтарям,това е само мое мнение. Важни за добрия резултат са няколко стъпки,които само трябва да спазваме и винаги ще си имаме хубава(според всеки вкус) пяна. Ще споделя това,коета аз знам по-долу,за тези,на които им е интересно.Говорим само за сапун и четка...
                Вероятно на света съществуват много начини за правене на пяна,но най-популярните са само три.Във купичка,върху ръка и директно на лицето.За да имаме добър резултат,тоест пяна,която достатъчно добре омекотява,не съхне бързо и не се стича по лицето са добри и трите начина.Важно е да знаем няколко неща,общи и за трите метода.Това са :
                1.Натопете четката в топла,но не вряла вода за 2-3 минути.Това ще и помогне да поеме след това повече сапун.
                2.Когато е готова,отцедете я добре,трябва само да е влажна.
                3.Ако Вашият избор е сух сапун,добре е да му се капнат няколко капчици зехтин и пак толкова топла вода докато четката е била натопена.Ако сапунът Ви е мазен(кремообразен) това не е необходимо.
                4.С кръгообразни движения и без натиск натрийте четката в сапуна за около 30-40 секунди.Това се казва пълнене,или зареждане на четката и е важно.След като сте готови с това упражнение - спокойно можете да пристъпите към един от трите начина за правене на пяна.

                Един съвет - добавяйте само по няколко капки вода(естествено топла) в купичката или върху четката,според това къде правите пяната.Това,колко вода още да добавите ще си проличи от гъстотата на пяната според Вашият вкус.Не допускайте пяната да съдържа мехурчета,или балончета,нито да се отделя трудно от четката(ако не я правите направо върху лицето).
                Надявам се да не е прозвучало неразбираемо,защото всъщност е много просто.
                А ето и моите топ...наколко за най-хубав сапун,защото това е строго индивидуално:

                1. Panama 1924 (Boellis)
                2.Cella
                3.Prorasso
                4.Tabac
                5.Col. Conk
                Последно редактирано от Bat_Pepo; 09-05-13, 23:20.
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                  Вчера си купих Кент в дървена кутийка. Пробвах да направя пяна според упътването и стана. Поне стана със същата консистенция, с която ставаше и с крем за бръснене направо върху лицето. По този повод един въпрос - дървената кутийка няма ли опасност да се развали от влагата? Трябва ли да я чакам да изсъхне и тогава да я затворя или може да поставя капачето веднага след употреба? Иначе след ползване на сапуна банята имаше чудесен аромат.
                  Последно редактирано от NovemberCharlie; 10-05-13, 10:43.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                    Лакирана е добре, оставяте я за малко да просъхне, затваряте и прибирате...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                      Аз не се справих с "Кент"-а,не можах да направя хубава пяна/с четка за бръснене "Кент"/...в момента използвам крем за бръснене "Barbon"/ментол/ и съм доволен,но мисля,че сапунът си е класика.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                        Пяната става колега, НО някак си е по-суха или поне на мен ми е по-суха отколкото ми е необходимо.Имам и аз един крем Omega и един сапун Кент и когато ги привърша, ще продължа със самоделни такива кремове/сапуни за бръснене.Сега съм в период на експериментиране относно сапуните/кремовете за бръснене-направил съм няколо и са в период на "отлежаване" ...
                        С този крем Омега всякак опитвах и действително той засега е ней-доброто което съм позлвал, НО дали ще му сложа повече или по-малко вода по четката/в кутийката дори и при мокро лице след къпане крем-пяната нанесена с четка с косми от язовец за 4-5 минути започва да изсъхва и докато се обръсна е полусуха, което се усеща с бръснача ...

                        Относно каиша за бръснач, мога да се похваля, че такъв каиш "си спретнах"от лицевата страна на кожата, че друг не ми трябва-10- см широк и 70см дължина само на частта за стропинг/дърпане/плъзгане на бръснача, с кожа дебела 3 милиметра.Сега Wacker-а сече космите на ръката във въздуха(не при корена) .Толкова е остър, че при лек натиск (вместо плъзгане ) по кожата ми се появяват/избиват малки капчици кръв на мястото-преполагам някакви повърхностни капиляри по кожата...Имам чувство че камъни за заточване не ми трябват.Ще видим колко време ще изкара бръснача само на минаване по каиша и лена, без да ползвам камъните...

                        П.П. Като мине 1 година време ползване на бръснача ще дам подробни данни кое как.
                        Последно редактирано от Justif; 25-05-13, 14:47.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                          Венци,
                          Мога ли да те попитам от къде ги купи четките? Откривам само on-line предлагане, а ми се ще да ги видя на живо и да преценя какво да купя.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                            Влез в сайта и виж къде са им дистрибуторите. Има в аптеки на бул. Стамболийски и в подлеза на метрото при ЦУМ.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                              Първоначално публикуван от CAESAR

                              Стига де, 12 лв за тая пластмаса. Вярно че е маркова, ама все пак ...

                              Толкова струва четката с косъм от язовец в DM, която си върви в комплект с тази поставка.

                              Аз от няколко месеца съм с въпросната четка. В началото ми се стори много мека (спрямо старата изкуствена), но след 3-4 бръснения или се втвърди, или аз свикнах с нея. Сега ми е тъкмо по мярка.

                              С две думи, за тази цена, четката е перфектна.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Стига де, 12 лв за тая пластмаса. Вярно че е маркова, ама все пак ...
                                И мене ми се стори прекалено, но все пак... От друга страна едно капучино в центъра е 3,50, та съвсем се обърква човек кое му е скъпо и кое не...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X