Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

    Бихте ли се записали на организиран за членовете на OFFRoad-Bulgaria курс за оказване на Първа помощ? Пускам тази анкета, поради запитванията които получих от колеги във форума. Очаквам Вашето мнение и коментари в тази тема, за което предварително благодаря!

    П.С. Анкетата позволява маркиране на повече от един верен отговор.
    170
    Да.
    28.24%
    48
    Да, ако програмата му е насочена към екстремните спортове, оцеляване в природата, дейности на открито.
    14.71%
    25
    Да, ако програмата му е насочена към ежедневните рискове, децата, семейството.
    12.35%
    21
    Да, ако покрива изискванията за работата ми или при кандидатстване за работа. Да, ако получа сертификат за курса.
    4.71%
    8
    Да, ако е специално разработен за нуждите на МСС.
    5.88%
    10
    Да, ако може да се проведе в извън работно време.
    11.76%
    20
    Да, ако се проверде в моя град.
    12.94%
    22
    Да, ако беше безплатно или платено от работодателя ми .
    5.88%
    10
    Не.
    0.00%
    0
    Не, защото ме е страх/прилошава ми от кръв.
    0.59%
    1
    Не, защото това е за специалисти / лекари / професионалисти.
    0.00%
    0
    Не, защото имам достатъчно знания и умения за оказване на Първа помощ.
    1.76%
    3
    Не, защото не мога / не бих отделил средства за това.
    0.59%
    1
    Не , защото не мога / не бих отделил време за това.
    0.59%
    1
    Последно редактирано от icerunner; 12-03-13, 12:30.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

    Да.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

      Да, стига да имам физическата възможност да пприсъствам, което ме съмнява. Предполагам, че ще е само за София.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

        Какво е Първа помощ?

        Първата помощ обхваща действията и мерките, с които може да се помогне на пострадал в първите минути след инцидента, преди пристигане на специализиран екип (СМП или друг). В много случаи първите 10 минути са решаващи за оцеляването на тежко пострадал човек. Прости мерки, които свидетел може да окаже на място с минимални средства или дори с импровизирани такива, са от изключителна важност. Ако спиране на силно кръвотечение, отваряне на дихателните пътища на човек в безсъзнание или обездвижване на основата на черепа се забавят дори с няколко минути, може да бъде фатално. Ако бъде направено веднага, пострадалият има голям шанс да оцелее и да се възстанови напълно. Първата помощ не отменя, нито отлага медицинската помощ, напротив, навременното повикване на специализиран екип е сред най-важните мерки в Първата помощ.

        Целите на първата помощ са:

        • Да спасим живот
        • Да предпазим от допълнителни наранявания
        • Да облекчим болката
        • Да подпомогнем възстановяването
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

          Полезно е, две мнения по въпроса няма. Човек да се научи да мери кръвно и да знае как да се превърже като се пореже с ъглошлайфа в гаража пак е нещо. И най-елементарните работи са полезни, това е едно от малкото неща, които не могат да навредят, а само помагат.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

            Да. И все пак цената може да повлияе на желанието.

            Коментар


            • #7
              От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

              Да бих се записал като лектор,поради опита ми като травматолог и спешен медик.Сега впрочем съм общопрактикуващ.
              П.П.Здравната култура на населението е изключително ниска.Но нещата трябва да се случват в училище.
              П.П.П.А,Б,иС-то на реанимацията е много просто нещо, но трябва да се научи.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                Михов е прав, доста хора не знаят дори как да си почистват зъбите правилно, да не говорим за други неща. А курса "официален" ли ще е? Знаета какво казва закона за образованието, ако искате да издавате някакъв документ де. Нещо съвместно с БЧК обмисляли ли сте?
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #9
                  От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                  Кой може да бъде обучен да оказва Първа помощ?

                  Всеки човек, дори децата, могат да придобият важни знания и умения за поведението си в критична ситуация. Техниките за оказване на Първа помощ се разработват от медицински екипи специално за да могат да бъдат усвоявани и използвани от НЕмедицински лица. Тези техники са плод на огромни проучвания за последствията от действията на свидетелите и оказващите помощ при инцидент. При тях е взета под внимание, както медицинската страна на проблема, така и възможността с разумни услилия и отделено време да могат да бъдат усвоени от всеки. Първата помощ е динамично развиваща се дисциплина и организации с голяма репутация в Европа, САЩ и Австралия периодично издават осъвременени насоки в областта. Всички действия и техники в Първата помощ са систематизирани в ясни, лесно разбираеми алгоритми. Церлта на това е, когато човек попадне в критична ситуация под стрес, да знае в конкретни стъпки точно какво да направи, без да се налага да взима трудни решения.

                  Много хора се притесняват от „отговорността”, която ще носят (може би пред себе си), ако са обучени да окажат помощ и станат свидетели на инцидент. Всъщност е точно обратното - обученият човек има избор, когато знае как да помогне той може във всеки момент да вземе решение да го направи или не. Когато не знае как да помогне, няма да има този избор.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                    Ще е от полза за всички! И аз съм ''да''.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                      Какво представлява курса за оказване на Първа помощ?

                      Целта на обучението по Първа помощ е да даде изключително практически умения на участниците в него. По тази причина се работи в малки групи от 10-15 човека с повече инструктори и се разрабоват симулации на реални инциденти. Обучението по първа помощ не бива да бъде зад банките с тетрадка и химикалка.

                      Истинските обучения за оказване на Първа помощ са времеотнемащи – един основен курс отнема цял ден (8 часа). Това покрива най-важните мерки и усвояване на животоспасяващи техники за хора, които не са изложени на повишен риск. За по-сериозна подгодовка е необходим 3 или 5 дневен курс, в който има взможност да се разиграват много повече симулации на реални инциденти, като по този начин освен трупането на знания и умения се превъзмогва и стреса. Усвояването на уменията и превъзмогването на стреса изисква симулациите да се извършват в близка до реалността обстановка, с "холивудски" дегизации на нараняванията и т.н.
                      За специални дейности, като спасители, пожарникари, полицаи, охранители, МСС например и др. се разработват и специални програми за обучение. Съществуват и отделни модули за хора преминали основно обучение, като напр. за използване на AED, които са по-кратки, но обхващат само конкретни специфични теми.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        ...... Предполагам, че ще е само за София.
                        Не, надявам се да не е само за София. Всичко зависи от наличието на желаещи. Ние и сега често провеждаме обучения в други градове, но почти винаги това са служители на някоя компания. За съжаление практика за "регулярни" обучения в различни градове е трудно да се създаде. Но, ако има 10-15 кандидата от един град, няма причина да не се организира и проведе обучението. Именно за това и пуснах толкова подробна анкета, за да може да се видят тези неща и да се организират, ако има интерес.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                          Ако има обучение в Бургас с някоя компания и има възможност за включване ме включи.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Ако има обучение в Бургас с някоя компания и има възможност за включване ме включи.
                            Бих, но опита показа, че не става така. Даже ми е неудобно, че по този начин съм обещал на доста хора да им се обадя, когато има възможност и удобна такава така и не е дошла... а примерно сме имали 10 или 20 обучения от тогава. Почти винаги "клиента" е някоя голяма компания, провежда се на тяхна територия, правят ни пропуски и т.н. Точно затова решихме да го направим специално за форума, ако има интерес разбира се. А и така програмата ще може да бъде ориентирана към участващите.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бихте ли се записали на курс за оказване на Първа помощ

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Бих, но опита показа, че не става така. Даже ми е неудобно, че по този начин съм обещал на доста хора да им се обадя, когато има възможност и удобна такава така и не е дошла... а примерно сме имали 10 или 20 обучения от тогава. Почти винаги "клиента" е някоя голяма компания, провежда се на тяхна територия, правят ни пропуски и т.н. Точно затова решихме да го направим специално за форума, ако има интерес разбира се. А и така програмата ще може да бъде ориентирана към участващите.

                              Аз съм от тези, които са оставяли телефони

                              Иначе бих се включил в някое тридневно обучение. За 1 ден не става, бил съм на 3 подобни курса-никога не остава време да се отиграят добре елементарните манипулации, които иначе спасяват животи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X