Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Хубаво, но патроните за ПМ са свръхзвукови(поне българските червените) и заглушаването би следвало да е неефективно. Със заглушител се ползват дозвукови муниции.
    Позволи ми да не се съглася с теб. При много заглушители, се губят достатъчно газове и налягане за да излезе проектила от него с до-звукова скорост.
    Последно редактирано от slaf4u; 12-03-14, 10:04.
    42

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Хубаво, но патроните за ПМ са свръхзвукови(поне българските червените) и заглушаването би следвало да е неефективно. Със заглушител се ползват дозвукови муниции.
      Сега чувам, че патроните на ПМ са свръхзвукови. Те не бяха ли с 315 м/с, а скоростта на звука е около 340 м/с.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        331 м/с на 0 м надморска височина, ако искаме да бъдем точни. Куршум на ПМ наистина излита с 315 м/с, ама барутните газове след него...

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.



          от 1.34 нататък
          42

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            331 м/с на 0 м надморска височина, ако искаме да бъдем точни. Куршум на ПМ наистина излита с 315 м/с, ама барутните газове след него...
            То това за газовете важи за всички оръжия и боеприпаси. Доколкото съм запознат и е логично да се мери скоростта на куршума, а не на газовете след него.
            Клипа който Славчо е пуснал е на английски който език не владея, но ми беше достатъчно да видя графиката за наляганията в цевта, за да не му се доверявам.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Графиката показва спада на скоростта измерена футове в секунда на определено разстояние в ядрове а не налягането в цевта. В общи линии се показва че при 600 ярда (ок. 500м) куршума вече се движи с до звукова скорост.
              42

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Графиката показва спада на скоростта измерена футове в секунда на определено разстояние в ядрове а не налягането в цевта. В общи линии се показва че при 600 ярда (ок. 500м) куршума вече се движи с до звукова скорост.
                Дали е скорост или налягане трябва да започва от 0 /нула/.

                П.П. Останах с впечатлението, че се онагледяват някакви процеси в цевта /поне от показаното/.
                Както и да е Макаров не е свръхзвуков щатно изпълнение.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Дали е скорост или налягане трябва да започва от 0 /нула/.
                  В случая е скоростта на проектила от момента на напускането на цевта.
                  42

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Какво е изстрел, поточно звука му е? Това е акустическата ударна вълна. Тя е възниква след като нажежни барутни газове започват да преминават след края на цевтата. Дори и проектил да не се движи със свърхзвуковата сила, самите газове, излизащите след него се движат с такава и произвеждат акустическата или звукова вълна.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Този пистолет на снимка е наистина и реално безшумен. И то не заради сложен заглушител, а заради специфичната му муниция.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Прав си, но не съвсем... Проблема е в температурата на газовете чието рязко изстиване след напускането на цевта предизвиква основния шум от изстрела. Основната функция на заглушителя е да осигури достатъчно обем в който да се осъществи разширяването и охлаждането на газовете преди те да излязат от него.
                        42

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Прав съм, просто нарочно пропуснах факт че барутните газове НАДКРИТИЧНО изтичат от канала на цевта.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Ок, бъди прав.
                            А Вул-а е крайно грозен сам по себе си. Освен това интересен ми е не той а патрона му. А докато има движещи се части, няма как да е напълно безшумен.
                            Последно редактирано от slaf4u; 12-03-14, 21:57. Причина: добавяне на МИ
                            42

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Ти кога последно стрелял с него? Аз преди две години, докато бях в Москва, просто за да си опресня спомените. Не се чува изстрел, най-громко се чува звук от удара на гилзата в пода. Ей така, за да те ядосвам малко снимки от тогавашните стрелби, така се разсейват пенсионерите в Русия.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Хехе...
                                Знаеш кога последно съм стрелял с него
                                Практическия ми опит се простира до АК, АКМС, ПМ, ТТ и толкоз от вашите. Това обаче не ми пречи да споделям мнение когато го имам.
                                А за ядосването - не ме ядосваш - платил си твърде висока цена за това да имаш възможност да си играеш с тея неща от снимките.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X