Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

    Съзтезанията в БГ където я има я няма jeep и ако има повечето случай е еталон за глупост в тунинга, състезанията в Щатите са доста по-различни , на дали Гега може да се мери с Врангел, това лесно може да се сравни на тест м/у Елиан и някой с подготвена Гега Този гранд конкретно, не е с тенекиени носачи и надали ще счупи дифове, купето е доста здраво. ТЕзи неща за които говориш се случват при сгрешени джипове с тунинг от майстори дето слагат пружини от москвич, амортисьор за демпфер от жигула и т.н. Не разбрах за частите какъв е проблема? Този гранд има тема за него Мишеморка се казва, най-обикновен лифт на Ръсти мисля 2000$, колко струва пълен лифт за Г примерно?

    Коментар


    • #32
      От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

      Лифта е пак толкова или малко отгоре. Но после трябва само да се реже, а не да се смени всичко без купето.Като се преместя в Щатите ще мисля за техните състезания. В малайзия пък са още по други.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

        Лифт за Г класа пълен комплект 2000$ щанги лонг арм, демпфер, амортисьори, ресори, кардани, биалетки и т.н? Лично за мен състезанията които съм гледал не бих казал че има нещо стойностно. Селските майстори си мерят пишките с някакви невероятни бангии, които 90% не могат да финишират защото се разпадат Повечето са невероятни сбирщаини, купе от Ужаска, двигател от мерцедес, мостове от незнам си кво резано мазано и ако завършат 3ма все са на 1вите 3 позиции Разбирам да се вземе един стоков джип да се оптимизира и да се пусне, тогава може да се каже ЕДИкой си джип е солидна машина. Знам че се чупят колите на офроуд, ама те повечето до 1вото препядствие не стигат

        Коментар


        • #34
          От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

          И за да бъдем съвсем точни и конкретни в твърденията свързани с цифри. Ще сравняваме по-горния клас за моделите за да е справедливо, в случая G500 с Grand Cherokee 4.7 Overland

          Тегло:
          G500 - 2580 kg
          Jeep Grand Cherokee 4.7 Overland - 1836 кг.

          Гегата е по-тежка с 40% (не със 70%, Тарга)

          Двигател:

          G500 - 349 к.с.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 Overland - 258 к.с. (не е съвсем без мотор, нали Тарга)

          Гегата е по-мощна с 35%

          И сега най-важното - съотношение мощност/тегло

          G500 - 0.13 к.с./кг
          Jeep Grand Cherokee 4.7 Overland - 0.14 к.с./кг

          Гегата е малко по-зле със 7%, но е по-зле, барабар с великия си мотор. Това е важния и решаващ параметър. Другото колко и какъв му бил мотора и колко тежало са алабалистики без да се посочи този параметър. Когато се говори за това кой с колко % бил по-тежък и колко му бил велик мотора това е единствения показателен параметър. Та кел файда, че Г-то имало мотор като теглото му го изяжда. А три пъти по-евтиното Гранд Чероки дето както го определя Таргата било без мотор го прави на маймуна, хем с два пъти по-евтин тунинг и въобще рез. части и несравним и в пъти по-голям комфорт.
          Последно редактирано от elbgt; 13-03-13, 10:50.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #35
            От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

            Цитираните килограми са за Г55АМГ, а на него конете са едни други - да кажем 500, щото има и с 476.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

              Възможно и Г500 да е по-лек. Имаш ли точни данни за G55 AMG 1985 г. Щото аз такъв модел не откривам нещо. Ха... това не е ли същия куфар от клипа? Най-близките цифри до това са тези които съм посочил. Щото ако си говорим какво има то и Grand Cherokee 6.1 Hemi има. И на него конете са му едни други. Примерно 700. Както съм посочил в предния пост не сраванявам какво "най" има. Ако вземем да гледаме какво има на база двата модела Г-то отново ще е губещо по всички параметри. Щото има и Grand Cherokee и над 1000 к.с.. Дали има по-големи откаченяци от тия зад Океана? Хайде обаче да не тръгваме в тази посока.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #37
                От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                И за да бъдем съвсем точни и конкретни в твърденията свързани с цифри. Ще сравняваме по-горния клас за моделите за да е справедливо, в случая G500 с Grand Cherokee 4.7 Overland

                Тегло:
                G500 - 2580 kg
                Jeep Grand Cherokee 4.7 Overland - 1836 кг.

                Гегата е по-тежка с 40% (не със 70%, Тарга)

                Двигател:

                G500 - 349 к.с.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 Overland - 258 к.с. (не е съвсем без мотор, нали Тарга)

                Гегата е по-мощна с 35%

                И сега най-важното - съотношение мощност/тегло

                G500 - 0.13 к.с./кг
                Jeep Grand Cherokee 4.7 Overland - 0.14 к.с./кг

                Гегата е малко по-зле със 7%, но е по-зле, барабар с великия си мотор. Това е важния и решаващ параметър. Другото колко и какъв му бил мотора и колко тежало са алабалистики без да се посочи този параметър. Когато се говори за това кой с колко % бил по-тежък и колко му бил велик мотора това е единствения показателен параметър. Та кел файда, че Г-то имало мотор като теглото му го изяжда. А три пъти по-евтиното Гранд Чероки дето както го определя Таргата било без мотор го прави на маймуна, хем с два пъти по-евтин тунинг и въобще рез. части и несравним и в пъти по-голям комфорт.
                Като казах без мотор си мислех за самурая. Зарежи. Последно стигаме до генерално то заключение, че Американските джипки са най яки, нищо че по състезанията за скрап не стигат до никъде. Частите им са много евтини(ама идват от майната си. Джипа е много готин, само дето за да стане истински (говоря точно за твоя) трябва да му се смени всичко без рамата и купето.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                  Точно на моя не трябва да му се сменя нищо друго освен ходовата част, но това е само ако ще караш хамалски с гуми по-големи от 35". Нещо което се прави при абсолютно всеки друг заводски паркетник. Шаси, купе, двигател, раздатка, скорости - всичко това ми е оригиналното заводско и ще си остане такова. А то според теб каква част от целия джип представлява? Аз ще ти отговоря за да не се мъчиш. В тегло - 22% от общото, в пари 12% от общата цена. Та да те помоля да не говориш наизуст както с тия 70% само и само да внушаваш невярни твърдения на тия дето ти вярват.

                  Да не вземеш сега да кажеш че Г500 тежащо 2.5 тона и с 320 к.с. ще му ръгнеш 35-ци и ще му остиска предното мостченце? А имаш ли представа каква е конструкцията на мостовете на Г-то въобще? Не ти ли намирисват на обикновен Spicer? Има ли причина при еднакъв клас мостове тия на Г-то да са нещо по-различно от останалите? Да иначе остискват и рядко се чупят, но причината е че тия куфари масово ги карат с колела под 33". Има чат-пат и с 35-ци дори тук във форума, ама пък те от моторите нямат.

                  Колкото до йезуитския подход с иронията от типа "стигаме до заключението че американските са най-яки" ще ти кажа, че поне аз се старая когато твърдя нещо да го подкрепям с конкретни факти и цифри. Ако тези цифри и факти твърдят това, значи наистина са "най-яките". Ако ще си разтягаме локуми както с тия 70% и после понеже не можем да отговорим достойно ще прибягваме до пинизи от сорта "американските са най-яки бе добре" дай въобще да не пишем. Мисля че за теб и тезата ти не остава друго свен да се съгласиш да прекратим спора в който си позволяваш ораторски пинизи достойни за четвъртокласник. Освен ако нямаш някакви конкретни факти и цифри които да ме застрелят. Ама едва ли...
                  Последно редактирано от elbgt; 13-03-13, 11:29.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                    Пък на сандъка се сменят пружини и амортисьори. Точка. Останалото с флекса. Забрави да споменеш за твоите кормилни щанги и стабилизиращата.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                      Е какво да ги споменавам поотделно като съм ги споменал като "ходовата част"? Разбирай всичко под шасито. И затова съм написал че теглото на това което сменям е 22% от общото. Иначе само двата моста са не повече от 12% от общото тегло. До 22% трябваше да се досетиш какво съм имал предвид. Ама нали цифрите нищо не значат в софраджийските моабети и затова нещо не се разбираме. Включва и гумите и джантите ако не си разбрал. Хайде и от мен "точка" за да не се излагаш повече

                      /"точката" от мен важи само ако спазиш твоята/

                      Сега се налага да излизам по задачи. Ако се появят други "софраджийски моабети" ще мога да реагирам, чак довечера.
                      Последно редактирано от elbgt; 13-03-13, 11:38.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                        Аз пък съм чувал че и с ластик става един от лево, един от десно и си готов
                        Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                        NV 231 - COMMAND-TRAC
                        3" lift

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                          Ей... развеселихте ме

                          Абсолютно излишно и безпричинно спорите. Истината е ЖЪЛТА и се казва Toyota

                          Поздрави !
                          п.п. Според мен няма по-подготвена машина в стоков вид от гледна точка на кътно-извънпътно поведение, комфорт, практичност от Вранглерите, пък ако са Рубикон още по-добре.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            п.п. Според мен няма по-подготвена машина в стоков вид от гледна точка на кътно-извънпътно поведение, комфорт, практичност от Вранглерите, пък ако са Рубикон още по-добре.
                            +1
                            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                            0886/872-646

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              п.п. Според мен няма по-подготвена машина в стоков вид от гледна точка на кътно-извънпътно поведение, комфорт, практичност от Вранглерите, пък ако са Рубикон още по-добре.
                              Елбгт след като видя гейкласа на живо стокова каза е тва е истинската кола - едни гуми и тва ѝ е тунинга

                              Помним като слон ей
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вранглер JK Успокоителен амортисьор на предна щанга.

                                Епа аз и сега така мисля. Едни гуми и с трите блокажа е вече джип. Не че са кой знае какво с тия мижави ходове, ама в сравнение с другите паркетници Г-гата е много напред. Проблема на Г-гите им е оттам нататък ако искаш нещо повече. Колкото до Рубикона и особено този на JK модификацията няма какво да се коментира. Няма кой да го стигне ако говорим за заводски вид. Нито на ходове, нито на концепция, нито на здравина. Сравни предните мостове на коя и да е Гега с предния мост на JK Rubicon. Ако пък говорим за евентуално развитие то директно те пращам да сравниш афтърмаркет пазара за Jeep Wrangler и тоя за Г-егата. Лом и Лондон, баце ще ти се види сравнението. За Wrangler има мостове с размер за 20-тонен камион, ама без да режеш, цепиш и 800 к.с. болт он мотори. Какво има произведено за Г-гата? По-дълги пружини и амортесьори и тапицерии за седалки и стелки. От там нататък избора е директно да и присадиш нещо подходящо според ролетката. Я демпфер от някой заден амортесьор, я стелки. Като се замисля дори един елементарен дисконект на стаб.щанга не съм срещал за Г-ега. Н'айш що? Що'т не и требе с тия ходове и тия архаични "пушки" дето и държат мостовете.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X