Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Тук имаме едно над 100 годишно желязо, обиколило света много пъти, все солена вода, и продължава да си плава.
    Я някой да се поинтересува за средната възраст на самолетоносач /те на сладка вода не ходят/. И дали няма да свърши работа, ако се наложи.
    30 години за военен кораб с правилната потдръжка са нищо.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Той и не железен.
      А и железен да е - колко според теб е експлоатационния срок на един плавателен съд.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Той и не железен.
        А и железен да е - колко според теб е експлоатационния срок на един плавателен съд.
        -самолетоносачи
        Midway 46
        Roosewelt 31
        Coral Sea 42
        Forrestal 37
        Saeatoga 38
        Ranger 35
        Independance 39
        Kitty Hawk 48
        Constelation 41
        Enterprise 55
        Nimitz 43 /active/
        Eisenhower 40 /active/
        Carl Vinson 36 /active/
        Theodore Roosevelt 31 /active/
        ....

        Има и още, ама ме мързи.
        Ако говорим за “солена вода” и желязно корито, 30 години не му пречат. Ама трябва да го потдържаш правилно. Ако е “старшината няма, и в склада няма, и руснаците не пращат...”, тогава и 10 са му много.
        Лично съм влизал в 2 самолетоносача-музеи. Единия, след 46 години служба, си му нямаше нищо от солената вода. И машините, до последно, са работели идеално. Ама мазут и парна машина срещу ядрен реактор... За другия не помня, много жега беше. И съм говорил с доста хора служили на тях- остарява морално, и става по-изгодно да се построи нов вместо да се гъзурчиш да го пудриш. Ама това е, ако има $ за построяване на нов. Ако няма, нови системи на старото корито, и става почти толкова добър, колкото новия. Еле за нашите нужди.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Ама трябва да го потдържаш правилно.
          Опааа.Ей тука е разковничето.Ако кораб не е ходил на док с години и ако иде вместо изрязване и слагане на нов лист метал на смотания участък а се замаскира с дублажче колко ще изкара?
          Щото инак се почва с едно запълване с цимент ако позволява.Планки.И дюшеци.Плажни.
          Инак белгийчето на снимката имаше ядове, но явно са ги преодолели щом е заминал извън наши води.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            Опааа.Ей тука е разковничето.Ако кораб не е ходил на док с години и ако иде вместо изрязване и слагане на нов лист метал на смотания участък а се замаскира с дублажче колко ще изкара?
            Щото инак се почва с едно запълване с цимент.Планки.И дюшеци.Плажни.
            Инак белгийчето на снимката имаше ядове, но явно са ги преодолели щом е заминал извън наши води.
            Да де. Да ти покажа кола на 500 000 и кусур километра, и не можеш да я различиш от нова. И с коритата е така, даже по-зле, заради солта. Ама потдържа ли се, няма да доживееш да го видиш, че се е скапало.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Всичко опира до поддръжка която при нас не е ниво.За където и да е.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                ...щом е заминал извън наши води.
                То това заминаване е от миналата година още.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  ...
                  Аз Станьо питах, ама бавно пиша.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Аз Станьо питах, ама бавно пиша.
                    Колегите ме изпревариха за поддръжката . Щото аз цял живот все в сферата на поддръжката на машини съм работил . Такъв кораб е доста скъпо съоръжение и за да го продава някой доста време преди края на проектния му живот не е случайно . Я модела е куц я е остарял морално много бързо и модернизирането му струва повече от построяването на нов . Доста години възстановявах топлообменниците на двигателите на едни корабчета от дунавската флотилия там при положение че водата е сладка корозията беше страшна . Наскоро един колега от форума ми донесе цилиндър от морски двигател охлаждан с морска вода да извадя скъсани шпилки извадих му ги ама цилиндъра според мен си беше вече тотална щета . На другата белгийска скрап ресурса на ракетите Екзосет изтече отдавна а ПВО системата си има собствено мнение и до сега не им е разрешила да похабят и една ракета
                    Последно редактирано от sek.1; 13-10-18, 08:02.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      ... 30 години не му пречат. Ама трябва да го потдържаш правилно. Ако е “старшината няма, и в склада няма, и руснаците не пращат...”, ...
                      Мдаааа ... Като няма в склада - лоша работа. Тогава корабът остава в пристанището и се чудят какво да го правят ...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5708890_original.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5800198

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moskva.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5800199
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-10-18, 08:12.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Проект 1164 «Атлант»?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Това ни е дереджето . https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=yCNNBQ_0d7Q . Официално е извадена от състава на ВМС 2011 година за няколко години се е превърнала в това https://www.youtube.com/watch?v=ikPjOVmpb8A
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Проект 1164 «Атлант»?
                            Ахъм. Флагманът на черноморския флот на РФ - ракетен крайцер „Москва“. След демонстрационната обиколка къде Сирия закотвен в Севастопол с неясна съдба поради остра форма на паралипсис ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Дали поради липса на пари дали защото няма смисъл да се наливат в неговото модернизиране . В момента в Русия тече сериозна програма по модернизирането на флота им с нови кораби .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Клас "Tripartite"/като Цибър/,са си много даже успешен проект от 1981 до 1990 са произведени 45 кораба и в момента 40 още са на служба.Франция има 12 такива,Холандия-10,Белгия-6/и продаде 3 на Франция и 1 на България/,Латвия купи 5 бр от Холандия,Пакистан-3,Индонезия-2,и нашият "Цибър".Корабчето си е много хубаво,аз лично съжалявам,че нашите не взеха още 2-3 да заформят един дивизион минни ловци.От всичките тралчици дето сме ги имали,само двата пр.254,са с железен корпус.БТЩ пр.257 и пр.1265 са с дървени корпуси а РТЩ пр.1258 и 6-те произведени в Мичурин пр.1259 са с епоксиден корпус,също като на "Цибър".
                                Това,че родните политици и адмирали са идиоти,няма нищо общо с качествата на минният ловец-първо 2 години стоя без брегови преобразовател и това му коства дизелгенераторите,после станция направиха/доставиха ама не и дизелгенератори.След поредното чакане и смяна да агрегатите-отново карък-при второто-третото плаване,при нощна проводка зад трал нацелиха нещо под водата-разправят,че бил паднал от някой кораб контейнер и плавал полупотопен.Хуваво,че не удари корпуса а само са го закачили с винта но и той огънал перо/пера.Айде ново чакане.Сега поне виждам че плава корабчето и му пожелавам Лека и Безаварийна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X