Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Що, ти срещу нашите ще скочиш без притеснение ли, смяташ че няма да паднеш като талпа?
    О-о, аз на никой не мисля да скачам, ама ситуация, в която съм около турска жандармерия (или турска жандармерия е около мен) - некси ме смущава.
    А нашата полиция ни пази - пълна душевна хармония чувствам около нея.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Това са оръжия ползвани от плнинските им части,а третата снимка беше орязана от телефона и не се виждаше.

      Тия само Калашник нямат,е така за мирис
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Е то специални сили могат да се направят и към хигиенистите във вътрешното министерство, ама няма да хигиенисти да дойдат ми се струва, или поне няма да зачистват с метлите.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          О-о, аз на никой не мисля да скачам

          Успокоих се, че се бях притеснил за жандармеристите.
          Ама наистина ли не ще се зарадваш ако турската жандармерия е стигнала да е около тебе?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Имат си след бригада за планински кютек един вид,ония имат от всичката чорба показана на снимките - РПГ,ХК и Мемедчик един след друг,снайпера бакшиш
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Ми спри се някой път и огледай жандармерията.
              Ако визираш тия момци:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gan.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5779687

              прав си ама не съвсем.
              Жандармерията е силова структура, чиято основна задача(по определение) е да се бори с вътрешните врагове на държавата(едно време се казваха "вътрешни войски"),като няма нищо общо нито с армията, нито с полицията(като методи на работа).Освен да охраняват мачове, концерти или НС по време на протести-т.е. случаи на масови безредици, в задълженията им влиза борба със сепаратисти(напр. Косово,Чечня и т.н.) , както и борба със специалните части(основно диверсионни) на вероятния противник(в случай на война, жандармерията оперира в близкия тил на армията).Когато тренират или работят по сепаратисти е напълно резонно да имат на разположение армейско въоръжение(основно лекопехотно оръжие+високопроходими средства за придвижване).
              Последно редактирано от ЕМО; 25-01-18, 22:20.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Абе жандармерия с/у съвременни сепаратисти знам ли. Некъде срещу такива и авиация вдигат...

                Като сме на темата, тия камиончета ивеко какъв модел са?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Успокоих се, че се бях притеснил за жандармеристите.
                  Това е добре при всички положения, но не разбрах защо изобщо те изби на скачане, талпи и подобни.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това е добре при всички положения, но не разбрах защо изобщо те изби на скачане, талпи и подобни.
                    Е как защо, заради ехидната ти усмивка при споменаване на нашата жандармерия. Пък за турската пу-пу...нали таковата не ти се ще да те бият турските жандармеристи, пък нашите абе мани ги тия, те не са имперски киборги

                    https://m.youtube.com/watch?v=HDwvj_XhNOY

                    Те ги специалците

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Първата снимка е грешно надписана. Но снайперистите са от
                    Ако ще водят масирана прецизна стрелба по настъпваща тълпа байрактари на мегданя, допускам да си застанат така един до друг. Ама в тоя случай що ще залегат у шубраците, а и камуфлажа и калибъра се обезсмислят. При всички останали случаи позират за снимка.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-01-18, 07:31.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Ако визираш тия момци:

                      [ATTACH=CONFIG]945744[/ATTACH]

                      прав си ама не съвсем.
                      Жандармерията е силова структура, чиято основна задача(по определение) е да се бори с вътрешните врагове на държавата(едно време се казваха "вътрешни войски"),като няма нищо общо нито с армията, нито с полицията(като методи на работа).Освен да охраняват мачове, концерти или НС по време на протести-т.е. случаи на масови безредици, в задълженията им влиза борба със сепаратисти(напр. Косово,Чечня и т.н.) , както и борба със специалните части(основно диверсионни) на вероятния противник(в случай на война, жандармерията оперира в близкия тил на армията).Когато тренират или работят по сепаратисти е напълно резонно да имат на разположение армейско въоръжение(основно лекопехотно оръжие+високопроходими средства за придвижване).
                      Предназначението на вътрешни войски е охрана на особенно важни обекти във мирно и военно време, разпръскване на масови безредици,и борба със деверсионни групи и въздушни десанти....така пише в устава по наше време.

                      Тогава ..по наше време,да пуснеш ВВ срещу футболни агитки щеше да е равно на геноцид

                      Помня че жилетките ни бяха два вида...едните нещо като метални ламели хоризонтално ,отвън нещо като брезент зелени.

                      Другите,които слагахме по времето на протести,бяха леки със нещо като стериопорени блокчета...леки...тъмно сини или черни...не държаха на нож..предупреждаваха ни постоянно
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Самодържец
                        Ако ще водят масирана прецизна стрелба по настъпваща тълпа байрактари на мегданя, допускам да си застанат така един до друг. Ама в тоя случай що ще залегат у шубраците, а и камуфлажа и калибъра се обезсмислят. При всички останали случаи позират за снимка.
                        Сега тръгна да правиш разбор на картинките ли? Естествено, че са позирали за снимката. Въпросът е, че в турската жандармерия има и части, които са по-скоро военни, отколкото полицейски.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Абе жандармерия с/у съвременни сепаратисти знам ли. Некъде срещу такива и авиация вдигат...

                          Като сме на темата, тия камиончета ивеко какъв модел са?
                          Дейли, високопроходими. Много са добри, стига да имат по-нови гуми.
                          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Е как защо, заради ехидната ти усмивка при споменаване на нашата жандармерия. Пък за турската пу-пу...нали таковата не ти се ще да те бият турските жандармеристи, пък нашите абе мани ги тия, те не са имперски киборги
                            Този емотикон, аз не го разбирам като ехидна усмивка, а като буен хилеж. Използвал съм го по повод, че ме пращаш да видя жандармеристи. В радиус от километър-два, все бих намерил нашенци, но какво вида им, би ми говорил за турските? А току така да видя турски - ми некси особена ситуация ще да се пада това.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Абе нещата в Турция са планина различни от общата ни представа, която я имаме в страната ни.
                              Аз не знам сега как се води караулната служба като цяло. По мое време ако не те хванат, без проблем отиваш с все въоръжение в кръчмата "през оградата". Е, имаше няколко ареста, но практиката си продължи. Който е учил/ служил във ВНВВУ до 1990 - знае какво визирам. И не само там.

                              Та малкото което съм видял в Турция, минавайки покрай поделения е следното: на всеки ъгъл на оградата - наредени чували с пясък с цел прикритие. Ако е дълга оградата - на няколко места по дължината е същото. Пред КПП-та, пред караулки - също. Зад тези чували винаги виждах поне по 2 каски и две цеви да стърчат.
                              Веднъж спрях на кръстопът, срещу такова КПП да питам за посоката. Имаше две каски и две дула. В момента в който бях спрял и се обърнах към тах за името на селото, каските се снишиха, а дулата леко се понадигнаха иззад чувалите. После единия само ми помаха с ръка накъде е пъта...


                              На мене, редника от запаса, спал при сякакви метео условия и част на деня на поста, някак странно ми беше.
                              Сега... имам и близки приятели, които И в момента карат по подобен начин наряди.
                              Та много е различно за да сравняваме.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • Сегашната ни жандармерия еднозначно равна ли е на тогавашните ни вътрешни войски?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Сега тръгна да правиш разбор на картинките ли? Естествено, че са позирали за снимката. Въпросът е, че в турската жандармерия има и части, които са по-скоро военни, отколкото полицейски.
                                Е как да не правя, като ми бяха дадени за пример
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-01-18, 15:19.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X