Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
    Ония три ракети заминаха на полигон .. но такъв за обезвреждане.Имат ракети за ЗРК но пари да идат на юг кой да отпусне.
    Убуу де, ама до колкото съм запознат(признавам лаик съм), всеки един ЗРК има режим... да го наречем "суха тренировка"-т.е. системата имитира цел, захват и пуск без да има реална мишена(тва, нали за да излиза по-евтина тренировката на разчета).При вас?
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      .Конкретните особености от типа които посочваш не са ми известни.Не съм там.Казвам това което са ми споделяли.Макар доколкото са казвали на едно плаване са имитирали по тоя начин пускове на над 10 ПКР Екзосет.После бая се смяхме ...
      Но ако има заложена такава опция както казваш, по логиката на това за създаване на "опасност" се е имитирало точно заплаха.А едно е да стреляш на "електронна игра"(със заложена заплаха), друго е да мине мишената успоредно на теб и комплекса да ти каже няма да стрелям, не е заплаха.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        A, не знаех, че и не се сещах.
        Лошо няма, като се заколебаеш - питай. Винаги съм готов да ти отговоря.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Нищо де, обаче един-два пъти в годината да се провеждат учения с учебни стрелби мисля, че е извън съмнение.
        То че трябва - две мнения няма. Ама няма как да провеждаш учебни стрелби с ЛС запознат с техниката (поне досега излиза така) само по анимационни картинки. Това първо. И второ - ако се върнеш назад в темата, ще видиш че ОПИТИ за учебни стрелби са били провеждани 2-3 пъти за 10 години. Което не е баш същото като "един-два пъти в годината".

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Убуу де, ама до колкото съм запознат(признавам лаик съм), всеки един ЗРК има режим... да го наречем "суха тренировка"-т.е. системата имитира цел, захват и пуск без да има реална мишена
        За Сий Спероу не знам, но савеЦките ЗРК имаха такъв режим. И аз точно на такава техника служех - Аккорд 75/125.

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Да уточня онова "на инат".Системата захваща целта.Следи си я.НО не разрешава стрелба поради това, че заложеното в комплеска според траекторията на мишената отчита опасна или не е за кораба.Разчета/ секция ПВО е пробвал и ръчно да запусне но им е показан среден пръст.
        Което отново е въпрос - системата ли е скапана, или просто разчета е бил необучен/недостатъчно обучен.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Степента на автоматизация сега е много по голяма и поне на теория трябва да е много по лесно на разчета .
        След случката с полет 655 (ирански еърбъс, злостно нападал американски ракетен крайцер) предплагам в ЗРК системите (поне западните) се влага някакъв елемент на дурако-устойчивост.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Лошо няма, като се заколебаеш - питай. Винаги съм готов да ти отговоря.



          То че трябва - две мнения няма. Ама няма как да провеждаш учебни стрелби с ЛС запознат с техниката само по анимационни картинки. Това първо. И второ - ако се върнеш назад в темата, ще видиш че ОПИТИ за учебни стрелби са били провеждани 2-3 пъти за 10 години. Което не е баш същото като "един-два пъти в годината".
          Taka де, няма личния състав да е обучен, след като не провеждаш учебни стрелби. И другото, което казвам - така се говори от колегите за тия опити за стрелби, сякаш е някакво тайно магьостничество. Та викам като не се осигуряват средства за приучване и практикуване с тия системи, за чий се лашкат тия корита. Е например авиацията провежда разни учения, има такива и със някакви стрелби. ПВО-то и те правят по някое учение и изстрелят по някоя ракета. А морските кво правят, клатушкат се по лодките или просто не съм разбрал за другите им активности.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Което отново е въпрос - системата ли е скапана, или просто разчета е бил необучен/недостатъчно обучен.
            Предполагам, че е по-скоро второто(въпреки, че обикновено в сделката влиза и обучение).
            Най-вероятно системата има "експлоатационни ограничения"(както например не можеш с ПТРК да гръмнеш танк който е на три метра от теб-системата няма да сработи за да не стане така, че осколките да ти отнесат главата) и наш'те са я вкарали под ограниченията. Ма знам ли...Ще ми е интересно някой с преки наблюдения да разкаже.

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            А едно е да стреляш на "електронна игра"(със заложена заплаха), друго е да мине мишената успоредно на теб и комплекса да ти каже няма да стрелям, не е заплаха.
            Апропо, идеята на "електронната игра" е точно да се отработят действията на разчета(в т.ч. и извънщатни) без да се хабят ракети(които са бая скъпи).Отделно, че техниката доста добре имитира целия процес и почти не се хваща разлика(за разлика от танковите или авиационните тренажори да речем).То така или иначе, реалната бойна работа на зенитчиците си е "електронна игра"-всичко се случва на мониторите.
            Последно редактирано от ЕМО; 11-09-17, 21:44.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Иранеца казваха че е свален от човешка грешка.Упоритото вярване че самолета ги атакува.
              За "Спероу".Системата отстранява "заплаха". Ако не е една ракета по-малко.Кораба е в морето.Няма ЗиЛ който да достави нови.Не е "Тикондерога" с 60 ракети "Стандарт".Само 8 са.А за да поразиш с голяма вероятност ПКР предполагам се смята да се пускат по две.За самолет ПВО пуска по 2-3 камо ли за мишена с още по-малка площ.Нямат малокалибрена артилерия за последна защита.
              Дали системата е калпава си знае само конструктора и.Колко е обучен разчета се знае само от тях.Едва ли има специалисти по щабовете за тоя комплекс.Да се извика човек от фирмата?А пари?Пак опира до тях.

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              и наш'те са я вкарали под ограниченията.
              Искано е мишената да мине по конкретен курс(това от флота).Мишената е пусната както си искат от брега.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                В електронната игра противника идва да те убие.Предполагам и в имитатора(електронната игра заложена в системата) е така.Да обаче реално на полигона мишената не идва по курс за удар.Няма заплаха.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Системата отстранява "заплаха". Ако не е една ракета по-малко.Кораба е в морето.Няма ЗиЛ който да достави нови.Не е "Тикондерога" с 60 ракети "Стандарт".Само 8 са.
                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Да обаче реално на полигона мишената не идва по курс за удар.Няма заплаха.
                  Сега става по-ясно! Явно комплекса така е направен, че стреля само по непосредствени(за кораба) заплахи, а не по всичко което мърда. Има логика.Но пък от друга страна не може да се използва за ПВО на групировка(сиреч ако атаката е насочена към съседен приятелски кораб).
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Някаква скръндзливост ... Приятелския кораб да се оправя сам.Фрегатата не е за ПВО като последните британски есминци( от кумова срама им сложиха ракети Харпун свалени от нарязани фрегати) или крайцер "Тикондерога".Както се казваше за последния "Щита на флота".За края на 70-те може да е била долу горе добра но вече ...

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      ... Имат ракети за ЗРК но пари да идат на юг кой да отпусне.
                      Добре бе! На Шабла след като пука ПВО-то, няма ли мегдан и морските да стрелят? Все пак тези ракети са с малък обсег.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        То оная "стрелба" последния път е станала с един вид нахалстване от страна на флота.Мегадан има, но след като не може или не искат да се създаде заплаха един вид за кораба какъв е смисъла.После пак флота в издънка.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Чавдаре, може би тука

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Искано е мишената да мине по конкретен курс(това от флота).Мишената е пусната както си искат от брега.
                          е заровено кучето.

                          Напълно възможно е "Шабла" просто да няма такива възможности(мишената да лети по точно определен маршрут) или да им е прекалено скъпо.
                          ПП.До преди време се изпълняваха пускове само по парашутни мишени и по мишени от преработени ракети на извадени от въоръжение С-75(за ВВС и ЗРК иде реч). По едно време нещо се чу за управляеми мишени, но ...
                          ПП2.Интересно ми е как е организирана ПВО на флота при съветските/руските системи.
                          Последно редактирано от ЕМО; 12-09-17, 01:13.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            ...
                            ПП2.Интересно ми е как е организирана ПВО на флота при съветските/руските системи.
                            Явно много по добре . С комплекса Оса на Смели са стреляли 3 пъти от 1992 година насам и трите пъти без проблеми и капризи от страна на системата . Може да е субективно по някога ама капитана носи цялата отговорност за кораба и екипажа не "мозъка" на някаква система .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Мишената по която е трябвало да се стреля е радиоуправляема.Даже после я бяха вдигнали на кораба и с нея си дойдоха.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Какво стана със снимките ?
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X