Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]879167[/ATTACH]
    СУ-100?

    П.С. Съдейки по обменния курс на чейндж-бюрото в дясно на снимката (29 рубли за долар) - снимката е от 2012
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • Re: Оръжията през обектива...

      САУ 100. Голями сандъци. Двигател и окачване от 34 ка. Ремонтирах няколко такива и ги пратихме за мишени. Общо взето неудобна машина. Малък ход на оръдието по хоризонтала. Налага се да въртиш машината.

      Коментар


      • От: Re: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Малък ход на оръдието по хоризонтала. Налага се да въртиш машината.
        Както и при всяка друга САУ, предполагам. Жертван е лукса да имаш въртяща се купола за сметка на по-големия калибър на оръдието.

        П.С. Витман дълго време е бил командир на самоходка (StuG III), като това е едно от обясненията защо е бил толкова успешен като командир на Тигър (Тигъра е имал доста бавно-въртяща се купола).
        Последно редактирано от windwarrior; 26-08-16, 20:20.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          По голям калибър и по дълга цев съответно по голяма точност и далекобойност . Оръдието Д 10 е едно от най сполучливите съветски артилерийски системи и в последствие е монтирано на Т 55 . Официално СУ 100 още не е свалена от въоръжение в руската армия въпреки че се намира на съхранение от доста години . Последните данни за използване в бойни действия са от първата война в залива .
          Последно редактирано от sek.1; 26-08-16, 20:31.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Брегова батарея №981(Ворошиловската батарея)-Владивосток.Две 305 мм триоръдейни башни от императорският линеен кораб "Полтава".Батареята е била действаща от 1937 до 1998 г. сега е музей.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бат2.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5724393

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Английска експериментална 183 мм противотанкова САУ FV4005 на шаси на танк Центурион.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FV4005.jpg
Прегледи:1
Размер:313.6 КБ
ID:5724394

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Поздрав към всички бивши и настоящи танкисти
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:танк.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5724395

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Охооо ...благодаря морски
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Стрелят РБУ 6000 на фрегата "Смели"
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РБУ 6000.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5724526

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      А с някое от въоръжението на белгийската скрап стреляли ли сте ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Първообраза пак там някъде из пустинята . [ATTACH=CONFIG]878821[/ATTACH]

                        Един страничен въпрос по горната снимка, ако позволите.
                        По една случайност може би, в последно време на няколко места забелязвам да се продават туби от тоз модел, малки и големи, ама все не са на чалъм да ги разгледам отблизо или па обстоятелствата не позволяват. Някой ползвал ли е такава, има ли някакви особености? Иначе стандартни имам две големи и две малки /10л/ и там всичко ми е ясно, дет се вика от ученик съм ги почнал. Ама с такива още не съм се сблъсквал, па знае ли човек на пътя какво може да му дойде до главата...
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Трябва гумата на капачката да е здрава,че се заключват с нещо като тая макина на ски обувките.

                          Ползвал,доволен
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Един страничен въпрос по горната снимка, ако позволите.
                            По една случайност може би, в последно време на няколко места забелязвам да се продават туби от тоз модел, малки и големи, ама все не са на чалъм да ги разгледам отблизо или па обстоятелствата не позволяват. Някой ползвал ли е такава, има ли някакви особености? Иначе стандартни имам две големи и две малки /10л/ и там всичко ми е ясно, дет се вика от ученик съм ги почнал. Ама с такива още не съм се сблъсквал, па знае ли човек на пътя какво може да му дойде до главата...
                            Благодаря!
                            И на тези туби им приписват германски произход като в последствие всички почват да ги копират защото са удобни . Попадала ми е подобна туба от бундесвера особеното е че на мястото на капачката се закача една капачка с тръба гърловина иначе при този отвор ще подлизва много при наливане . Честно казано не виждам някакво предимство пред нашите стандартни метални туби .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Честно казано не виждам някакво предимство пред нашите стандартни метални туби .
                              Те "нашите" са си чиста проба немски, ма вариант избистрен към края на войната. След всички предходни проба-грешка, в реални условия.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                А с някое от въоръжението на белгийската скрап стреляли ли сте ?
                                Там колегата от Бургас може да знае по добре от мен,но до миналато лято "Дръзки" съм го виждал да стреля с главният калибър(100 милиметровката) и с ДШКМ-ките.Преди няколко години на две поредни Шабли не успяха да стрелят с ПВО комплекса заради сбой в системата,с тяхното РБУ не съм чувал да са стреляли а с Екзосетите(те вече ги утилизираха) и с торпеда не са стреляли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X