Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        ...
        Последно редактирано от ivo-police; 28-12-15, 18:42. Причина: грешка

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          По едно време имаше публикация, че са конструирали патрон с три куршума един след друг /мисля, че беше 5.56 за М-16, но не съм сигурен/. До към двеста метра вървят един след друг, после като ветрило.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Това е 12.7Х108 - 12.7X108 1СЛТ.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              На мен конкретната снимка ми изглежда като фейк. При тази "конструкция" вероятността вторият куршум да остане в цевта е повече от вероятна. И въобще не разбирам каква е практичността на идеята от едни такива опити.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Чети тук http://www.reyndar.org/~reyndar1/286-325.pdf , и още http://forum.guns.ru/forummessage/36/282617.html
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  В нета има писано какво ли не. Начел съм се на глупости, пропаганди и откровени лъжи. И клипове съм гледал даже.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Твое мнение, твое право!
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Абсолютно си прав! За да не бъда голословен, ще обясня защо мисля снимката за фейк.

                      Идеята за т.нар. дуплекс или триплекс боеприпаси е доста стара (повече от век), но винаги с един и същ съмнителен успех. Интересното обаче е, че не се отказват от нея. За да "работи" един боеприпас бил той "обикновен", дуплекс, триплес или n-текс, се търси най-общо казано балансът между куршум и количество барут. Не можеш просто така да забучиш два или три куршума един в друг и да очакваш да няма последици. Кой ще компенсира намаления обем на гилзата зает от допълнителния куршум/и? За да работи схемата с баланса се намаляват размерите, формата и теглото на куршумите и се променя вида, количеството и скоростта на горене на барута. За да не задълбаваме излишно в темата - ползват се по-къси с оловна сърцевина куршуми. А какви виждаме на снимката?

                      Идеята за един такъв вид боеприпаси не я споделям, също както не споделям и ползването по време на едър лов патрони със сачми. Почти всички в този под форум сме ловци и всеки от нас може да си направи опити с арсеналските боеприпаси с поставени 2 или 3 една зад друга сачми. Просто схемата не работи и никога няма да проработи, било то за гладко или нарезно.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Не знам поне според мен не е фото.... , но може да е да е сглобка само за снимката.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                          ... Идеята за един такъв вид боеприпаси не я споделям, също както не споделям и ползването по време на едър лов патрони със сачми. Почти всички в този под форум сме ловци и всеки от нас може да си направи опити с арсеналските боеприпаси с поставени 2 или 3 една зад друга сачми. Просто схемата не работи и никога няма да проработи, било то за гладко или нарезно.
                          Това, че ти не споделяш идеята и дори това, че от подобна схема няма особена полза, не е попречила да се правят разработки на такива (дуплекс/тандем) боеприпаси и дори някои да се пускат в производство, пък било то и пробно.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xbmrmr.jpg
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5697278 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2vikrkh.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5697277
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Не знам дали улучват изобщо, но намокриха да не се вдига прах и да демаскират позицията.

                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Това, че ти не споделяш идеята и дори това, че от подобна схема няма особена полза, не е попречила да се правят разработки на такива (дуплекс/тандем) боеприпаси и дори някои да се пускат в производство, пък било то и пробно.

                              [ATTACH=CONFIG]844987[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]844986[/ATTACH]
                              Ако прочетеш началото на мнението ми отново, ще видиш следното "...Идеята за т.нар. дуплекс или триплекс боеприпаси е доста стара (повече от век)..." и т.н. Ако се разровя ще ти намеря снимка на такива боеприпаси за манлихера (имах някъде), още по-рано пък са си правили такива опити с оръжията с предно пълнене, арбалети с две/три стрели и т.н. Нито едно обаче не се е наложило понеже е скъпо за производство и неефективно при употреба или казано с една дума - безсмислено. Просто си изказах мнението и се обосновах защо мисля така. Не го налагам.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Ех Леми ..ама как ти отива

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bildschirmfoto-2014-06-12-um-13.13.55.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5697305
                                Последно редактирано от green; 30-12-15, 16:27.
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X