Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оръжията през обектива...

    Това е гнездо с яйце на някаква птица. Гнездото бе на тубите монтирани на MRAP RG-31, който използвахме в продължение на месеци по черни пътища и постоянно клатушкане и си остана там, без яйцето да се счупи.



    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #17
      От: Оръжията през обектива...

      Това последното наше ли е??? Очевидно са наши знамена, ама самата машина не знам да сме я взимали на въоръжение?
      И какви са отзивите на ползващите за джиповете, гледам има Форд, предполагам и много др. модели?
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #18
        От: Оръжията през обектива...

        Машината е MRAP RG-31, дадена за временно ползване от американците. Афганистанската национална армия ползва Форд рейнджър. Иначе от коалиционните сили основно се ползва Тойото хайлукс сърф, ТАТА и Форд екскуржън. Само че тойотата и тата-та са производство за азиатския пазар и нямат нищо общо с тези в БГ, качеството е в пъти по-добро.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #19
          От: Оръжията през обектива...

          Предлагам на вниманието ви особен вид оръжие. С две такива бях въоръжен 1970-1972 в поделение към РУ на ГЩ на БНА. Постоянно ни набиваха в главите, че сме бойно поделение и воюваме в мирно време. Това докато седи на бюрото не създава проблеми. Става интересно когато трябва да се изнасяме по тревога. Тежи 95кг и отделно захранващ блок 25кг. При тревога приемниците се изнасяха от залите на втория етаж и се товареха във фургоните на ЗИЛ 157. Имахме и едни унгарски приемници, които бяха малко по-леки и малко по-големи но не можах да открия техни снимки.

          Късовълнов радиоприемник Р-250


          Същия в частично разглобен вид



          Захранващия блок
          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

          Коментар


          • #20
            От: Оръжията през обектива...

            Ей тази машина БГ я ползва няколко дни в годината. Това ни се полага като членове на НАТО. Екипажа е международен, има един българин в него - лоуд мастъра. По принцип стоянката и е в база Папа. Снимката съм я правил в Баку през 2009.

            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #21
              От: Оръжията през обектива...

              Службата на дедо. Бил е радист на борда на Ту-2





              снимките са свалени от airfighters.com
              42

              Коментар


              • #22
                От: Оръжията през обектива...

                Интересните снимки не са за показ, поне не за всички регистрирани потребители. За това ще пусна няколко "обикновени".

                Колега Ненчев, в този ти пост има поне за мен две много интересни машини. Едната е на снимки 9, 15 и 17, а другата на снимка 14. Сподели нещо за тези булдозероподобни чудовища.
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • #23
                  От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                  Интересните снимки не са за показ, поне не за всички регистрирани потребители. За това ще пусна няколко "обикновени".

                  Колега Ненчев, в този ти пост има поне за мен две много интересни машини. Едната е на снимки 9, 15 и 17, а другата на снимка 14. Сподели нещо за тези булдозероподобни чудовища.
                  Позволявам си да дам отговор относно машините. Надявам се колегата да няма нищо против и да не се сърди.
                  От горе на долу по номера:
                  1 и 2 Т-72
                  3 и 4 Г-Класа на Мерцедес с 7,62 ПК на покрива
                  5 Т-72
                  6 ЗиЛ-131 с ЗУ-23-2
                  7 Доста интересна снимка на български Ми-17ПП-вертолет за създаване на активни радиосмущения. Имахме мисля 2 броя, борд 432 (на снимката) и 431. После им махнаха радио оборудването и станаха обикновенни транспортни.
                  8 Т-72
                  9 Инжинерна пътностроителна машина БАТ-2 http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%90%D0%A2-2
                  10 и 11 МТ-ЛБ
                  12 122мм САУ 2С1
                  13 Свързочна МТ-ЛБУ
                  14 Земнокопна (траншейна) машина ТМК-2 на базата на КЗКТ 538ДК http://armoredgun.org/brm006/russ_13.html
                  15 пак БАТ-2
                  16 Мостопоставач ТММ-3 на КраЗ-255Б
                  17 пак БАТ-2
                  18 пак ТМК-2
                  19 САУ 2С1
                  Ако трябват конкретни ТТ данни свиркайте.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Оръжията през обектива...

                    Колега Ненчев, в този ти пост има поне за мен две много интересни машини. Едната е на снимки 9, 15 и 17, а другата на снимка 14. Сподели нещо за тези булдозероподобни чудовища.
                    Хич не съм наясно с инженерната ни техника, никога съм нямал сблъсък с нея, а и не това ми е специалността. 9 е БАТ, 14 и 18 - не знам как се казва и за какво се ползва мисля че е за копане и свързване на кашишки траншеи, 15 е същия БАТ като 9 и като 17.

                    Чак сега видях , че колегата е отговорил.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Оръжията през обектива...

                      Много готина тема, супер машинки и голям кеф. БлагодАрим! Булдозерестите машини не са ли също и за вадене на мини? Интересно ми стана също, че БТР-ите са обути предимно с гуми подобни на регенартите кайман /не се сещам, но май оригинало шарката е от интерко?/. Най-силно ме вчепетли металната част в джаната на спуканата гума, това за да можеш да продължиш и със спукана гума предполагам?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Много готина тема, супер машинки и голям кеф. БлагодАрим! Булдозерестите машини не са ли също и за вадене на мини? Интересно ми стана също, че БТР-ите са обути предимно с гуми подобни на регенартите кайман /не се сещам, но май оригинало шарката е от интерко?/. Най-силно ме вчепетли металната част в джаната на спуканата гума, това за да можеш да продължиш и със спукана гума предполагам?
                        Това е гумен бандаж отлят на джантата има го и на цивилни бронирани машини и е точно за да продължиш.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оръжията през обектива...

                          Машините нагоре са жестоки наистина,ето малко разнородна боевоя :
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Оръжията през обектива...

                            Най-силно ме вчепетли металната част в джаната на спуканата гума, това за да можеш да продължиш и със спукана гума предполагам?
                            На това му се вика "рън флат" а
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Оръжията през обектива...

                              Впечатлителен рън он флат да, стори ми се, че е метално, щото има едни такива язвички... но май и на плътна гума могат да се появят... А бъгито от последната снимка на Фастър-а бях сигурен, че е измислица само за Батълфилд играта. Танк в полет също не бях виждал!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Оръжията през обектива...

                                Британците с техните Ровъри, много жертви дадоха заради техния "манталитет" да стрелят по всичко което се движи или не и заради "ападжик" отворените им машини без броня само с кевларено одеяло.


                                МИ 26 Т носи паднал "Чинук"



                                Готвачите на Афганистанската национална армия


                                Един от многото екскуржъни.



                                Тунинг на военен "Гейтър" ( не знам как се казва на тази машинка в БГ)




                                БГ Хъмви



                                Френските ОМЛТ-та бяха с такива и все се състезавахме кой ще стигне пръв до столовата.


                                Безценния мираж




                                Още по-безценния Ауакс претърпява ремонт на лява перка
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X