Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отваряне на мех. ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отваряне на мех. ГНП Бош

    За лошото палене, може да има много причини. Свещи, въздух, пада горивото... такива неща.
    Между другото, гледам че си от Монтана... познавам там един много читав помпаджия, и ако той я е правил си взимам назад думите, че не е факир. И ако не е той(Дани се казва), потърси го ще ти реши проблема.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Отваряне на мех. ГНП Бош

      Аз съм зарязал оригинални настройки , защото като сложих по-голямата глава и запалих и работеше на много високи обороти....е намалих горивото и се оправиха , но каквото и да правя винаги пали трудно и то доста....

      А още един въпрос... забелязах ,че гърбичната шайба се среща с различна дебелина. По какъв начин ще се промени работата ,взависимост от това дали е по-дебела или тънка!?

      cecoa1 някакви кординати на Дани можеш ли да ми дадеш ?

      Коментар


      • #18
        От: Отваряне на мех. ГНП Бош

        Първоначално публикуван от Citroen Xm Преглед на мнение

        cecoa1 някакви кординати на Дани можеш ли да ми дадеш ?
        Мога, но не съм сигурен, че ще се заеме след като му опишеш всичко. Но пък наистина доста разбира, и по принцип е свестен човека, та ако подходиш правилно, най-малкото ще ти даде насоки. Освен това, той има и стенд и необходимите знания, та ако го убедиш да се заеме, със сигурност може да оправи нещата. 0886064448
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Отваряне на мех. ГНП Бош

          Първоначално публикуван от Citroen Xm Преглед на мнение
          ...
          А още един въпрос... забелязах ,че гърбичната шайба се среща с различна дебелина. По какъв начин ще се промени работата ,взависимост от това дали е по-дебела или тънка!?
          И формата на гърбиците се променя при различни настройки и модели двигатели. Променя се законът на впръскване.

          Коментар


          • #20
            От: Отваряне на мех. ГНП Бош

            Здравейте, за да не отварям нова тема ще ползвам тази, защото става въпрос за евентуално отваряне на идентична помпа Бош. Колата е Пежо 405 ,1.9 обикновен предкамерен дизел, без турбо. Помпата е изцяло механична с жило. Проблема е следния: от известно време колата загуби мощност, стана мудна, повече от 80-90км не развива и на место, като и се подаде пълна газ не вдига максимални обороти ,а стига до малко над средните и започва да прекъсва. В този момент, като започна да помпя на инжектора, (гумената круша) прекъсването спира и двигателя достига максимални обороти. Паленето и е нормално, студена - топла, от четвърт.
            Пробвах като вкарах входа и изхода на горивото в туба от 2л. да елиминирам вероятно задръстване на филтър и резервоар и промяна няма. Махнах и инжекторчето - без промяна .
            Възможно ли е ,да е задръстена частично подкачващата и част. Цедка на входящия щуцер няма. Доколкото съм запознат, подкачващата помпа е с пластини и не виждам кое може да се задръсти. Ако е имал някой подобен проблем, моля да даде жокер. От там насетне аз ще се оправя.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • #21
              От: Отваряне на мех. ГНП Бош

              Виж клапана на ГНП и количеството на обратната нафта. Може да има и повреда в подкачващата помпа(пластинчатата в ГНП) и дебита и да е намален. Не съм имал подобен проблем, но имах кола с такъв двигател, която преди 5 години струваше 500 лева(за толкова я продадох, в движение, с всички документи). Колко ли струва ГНП от такъв мотор?! Може би ако видиш зор, е добре да вземеш цяла ГНП, (здрави са по принцип и често надживяват автомобила, че и мотора).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                Кой клапан - разтоварващия, или.... ?По ме съмнява, че може да е подкачващата, но не разбирам кое може да и се повреди, освен да залепне някоя пластина ... ,но колата е карана само с чиста нафта.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • #23
                  От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                  Щом като няма цедка на входа, може гадост да е застанала на байпасния клапан на пластинчатата помпа и да го държи отворен. Тя има такъв клапан за регулиране на нейното налягане, иначе ще пръсне корпуса на ГНП.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                    Да, ще го проверя първо него, той поне е наръчен.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                      Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                      Кой клапан - разтоварващия, или.... ?По ме съмнява, че може да е подкачващата, но не разбирам кое може да и се повреди, освен да залепне някоя пластина ... ,но колата е карана само с чиста нафта.
                      Паджеровода е пообяснил. Клапана е до щуцера от където влиза горивото, откъм ангренажното колело.
                      Свързва пространството на нагнетеното вече гориво със захранващата секция на подкачващата помпа и така,с "преливане", държи налягането в предвидените граници.. Второто е към обратната нафта.


                      http://contrails.free.fr/images/Diesel/dsc05408.jpg

                      http://contrails.free.fr/engine_bosch_ve_en.php
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                        Ще видя първо клапана - имам стари помпи от които ще сваля за пробата. Ако не е от него ,разглобявам и ще пиша какъвто и да е резултата. Благодаря!
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                          Помпата е оправена, проблема беше в залепнали пластини на подкачващата помпа, (и четирите). Благодаря за насоките и на отзовалите се!
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                            Да изпозлвам темата да питам на колко бара са дюзите ?
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                              Ако става въпрос за старите предкамерни дизели, те са около 130 без турбо и 155 със турбокомпресор.
                              Силата е нищо без контрол.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отваряне на мех. ГНП Бош

                                Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                                Ако става въпрос за старите предкамерни дизели, те са около 130 без турбо и 155 със турбокомпресор.
                                Това е ясно, но ми е интересно дали тази помпа не работи на 190 бара, защото четох че е един от вариантите за м-тди.
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X